Dure sportauto's leveren Ferrari meer op
MARANELLO (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse sportwagenfabrikant Ferrari heeft in het eerste kwartaal evenveel auto's verscheept als in dezelfde periode een jaar eerder, maar heeft daar wel flink meer aan verdiend. Het bedrijf zag de inkomsten stijgen, mede omdat Ferrari de prijzen heeft verhoogd. Ook profiteert de sportwagenfabrikant van de verkoop van dure modellen zoals de Daytona SP3, die voor 2 miljoen euro de showroom uit gaat.
De omzet van het beroemde luxemerk uit Maranello steeg met 11 procent naar zo'n 1,5 miljard euro. De rijke kopers van de dure sportauto's worden minder geraakt door de inflatie en hoge rentetarieven.
De winst voor aftrek van onder meer rente, belastingen en afschrijvingen steeg met 13 procent naar 605 miljoen euro.
3650 auto's
In totaal leverde Ferrari in januari, februari en maart 3560 auto's af. In China, Hongkong en Taiwan waren de dure sportwagens minder in trek. Daar werden 20 procent minder auto's geleverd dan in dezelfde periode een jaar eerder. In Europa nam het aantal geleverde sportwagens juist wat toe.
Hoewel topman Benedetto Vigna zich inmiddels ook op stekkerauto's richt, blijft Ferrari vertrouwen op de winstgevende auto's met een verbrandingsmotor om de marges te beschermen. De eerste volledig elektrische Ferrari wordt ergens eind volgend jaar verwacht.
BYD
De concurrentie neemt bovendien toe, want ook de Chinese automaker BYD richt zich op elektrische auto's in het duurdere segment. Dat bedrijf onthulde in februari een elektrisch sportwagenmodel dat rond de 233.000 dollar gaat kosten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.
27 minuten geledenDEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn "ernstig bezorgd" over plannen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor een zogenoemd invoedingstarief voor grote elektriciteitsproducenten. Daarmee moeten bijvoorbeeld zonneparken, windparken en elektriciteitscentrales meebetalen aan de kosten voor het uitbreiden van het volle stroomnet.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer ruimte geven aan grote fusies binnen de Europese Unie. Dat staat in een herziene richtlijn voor fusies die de Europese Commissie donderdag naar buiten brengt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal patentaanvragen in Nederland is vorig jaar toegenomen. Volgens Octrooicentrum Nederland is de hoeveelheid Nederlandse verzoeken voor het eerst vier jaar gestegen, terwijl buitenlandse aanvragen terugliepen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag flink hoger geƫindigd. Beleggers hadden aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op het Damrak en het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone onveranderd te laten. De olieprijzen daalden, nadat ze de afgelopen dagen waren opgelopen naar het hoogste niveau in vier jaar door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.
5 uur geleden