Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dure energie reden voor hypotheek met geld voor verduurzaming

Dure energie reden voor hypotheek met geld voor verduurzaming

AMSTERDAM (ANP) - Twee op de vijf mensen die vorig jaar een hypotheek afsloten, leenden daarbij ook geld om het huis te verduurzamen. Daarbij speelden de hard opgelopen energieprijzen een belangrijke rol, maakt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) op uit een enquête.

Van de mensen die bij hun hypotheek ook geld reserveerden voor bijvoorbeeld zonnepanelen of isolatie, gaf 83 procent aan daarmee vooral de energierekening te willen verlagen. Mede door de oorlog in Oekraïne zijn gas en elektriciteit vorig jaar hard in prijs gestegen, waardoor zo'n investering in besparing aantrekkelijker wordt. In 2020, toen gas en licht door de coronapandemie erg goedkoop waren, gaf nog 52 procent aan te verduurzamen vanwege de energiekosten.

Ook het milieu speelde vorig jaar een rol bij de keuze voor verduurzaming. Dit was een belangrijke reden voor iets meer dan de helft van de deelnemers aan het onderzoek van AFM die een bedrag hadden gereserveerd voor verduurzaming. Daarnaast zei 49 procent te verduurzamen om de waarde van het huis te verhogen.

Dalende prijzen

Nu de rentes sterk oplopen, beginnen na jaren van ongekende prijsstijgingen de huizenprijzen weer te dalen. Maar vorig jaar voelden nog vier op de tien mensen die een hypotheek afsloten druk om snel over de aankoop van een woning te beslissen.

Ook gaf 30 procent aan geen voorbehoud van financiering te hebben opgenomen bij de aankoop van hun woning, waarmee ze een risico liepen veel geld kwijt te zijn als het niet was gelukt een hypotheek af te sluiten. Een deel van de respondenten zei dat dit voorbehoud niet van belang was. Maar van de huizenkopers voor wie zo'n voorbehoud wel van belang was, zeiden vier op de tien mensen die voorzorgsmaatregel toch niet te hebben genomen.

Meer uit Financieel

Minnen op Wall Street na stijging olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag flink lager gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Zo nam de prijs van een vat Brentolie donderdag toe tot ruim 100 dollar per vat.

11 minuten geleden
Oliekartel OPEC+ verhoogt productie in september, meldt Reuters

LONDEN (ANP) - De olieproducerende landen van OPEC+ stemmen tijdens hun vergadering volgende week zondag waarschijnlijk in met een nieuwe verhoging van de productiequota vanaf september. Dat zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. De oorlog in het Midden-Oosten belemmert sommige landen wel om meer olie op te pompen.

1 uur geleden
Chocolademaker Lindt aangeklaagd in VS om kinderarbeid in Afrika

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Chocoladefabrikant Lindt & Sprüngli is in de Verenigde Staten aangeklaagd door een activistisch advocatenkantoor. Het Zwitserse bedrijf wordt beschuldigd van het onterecht promoten van zijn inspanningen om kinderarbeid in Ghana en Ivoorkust te bestrijden. Lindt, dat ook in Nederland chocoladeproducten verkoopt, haalt zijn cacao uit deze twee landen.

1 uur geleden
Reuters: bedrijven overwegen overname ingenieursbureau Arcadis

LONDEN (ANP/RTR) - Meerdere partijen hebben interesse getoond in een overname van het Nederlandse advies- en ingenieursbureau Arcadis. Een van hen is de Canadese branchegenoot WSP Global. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
AEX sluit flink lager, olieprijzen stijgen fors door Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag flink lager gesloten. Ook op andere Europese beurzen was de stemming negatief. Beleggers reageerden onder meer op de flinke stijging van de olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De prijs van Brentolie steeg daardoor naar boven de 100 dollar per vat.

4 uur geleden
ECB presenteert tien mogelijke ontwerpen toekomstig eurobiljet

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) heeft donderdag de tien mogelijke ontwerpen voor het nieuwe eurobiljet gepresenteerd. Europeanen wordt nu gevraagd hun mening te geven over de verschillende opties. De raad van bestuur van de ECB neemt aan het eind van dit jaar een definitief besluit over het nieuwe ontwerp. De nieuwe eurobiljetten komen in de jaren daarna in omloop.

6 uur geleden
Alphabet en Tesla dalen op Wall Street, olie weer duurder

NEW YORK (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, en elektrische-autofabrikant Tesla stonden donderdag bij de dalers op de beurzen in New York, na publicatie van de resultaten. Alphabet presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht door de sterke groei van zijn cloudactiviteiten. Het bedrijf kondigde echter aan nog meer te investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Beleggers vragen zich af of de enorme investeringen in AI ook rendementen zullen opleveren.

7 uur geleden