Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dure dollar houdt Nederlandse vakantieganger weg uit VS en Canada

Dure dollar houdt Nederlandse vakantieganger weg uit VS en Canada

UTRECHT (ANP) - Minder Nederlanders gaan dit jaar op vakantie naar de Verenigde Staten en Canada. Door de duurdere dollar ten opzichte van de euro zijn reizen naar de twee landen flink in prijs gestegen, waardoor de Nederlandse consument liever voor een andere bestemming kiest. De verwachting is niet dat door de komst van de nieuwe Amerikaanse president Donald Trump Nederlanders vaker wegblijven, stellen gespecialiseerde reisaanbieders tegen het ANP.

"Nederlanders reageren daar helemaal niet op, dat zagen we ook tijdens de eerste periode van Trump", zegt eigenaar Paul Backer van Tioga Tours tijdens de nieuwjaarsreceptie van branchevereniging ANVR.

"Amerikaanse campingverhuurders zeiden, en die hebben een aardig beeld van heel Europa, dat na 9/11 alle Zwitsers hun reis annuleerden, de helft van de Duitsers en nul Nederlanders. Dat geeft aan hoe Nederlanders tegen politieke situaties aankijken", zegt Backer. Nederlanders vragen nu nog wel offertes aan voor Amerika-reizen, maar haken volgens hem alsnog vaker af bij het zien van de met 10 tot 15 procent gestegen prijs.

Alternatieve bestemmingen

"Als de prijs goed is, gaan Nederlanders gewoon", voegt directeur Natasja Eshuis van Travel Trend toe. "Maar nu kosten onze reizen een paar honderd euro meer. Als gezin kun je dan al snel uitrekenen dat je in Thailand of Indonesië goedkoper uit bent. Daar is nu meer belangstelling voor. We weten niet of het om precies dezelfde klanten gaat, maar wij vangen met Azië op wat we in Amerika aan omzet verliezen."

De ANVR herkent de mindere belangstelling voor reizen naar de VS en Canada. Verre reizen winnen over het algemeen wel aan populariteit, al blijft het aandeel in de totale hoeveelheid reizen lager dan voor de coronacrisis (14,2 procent tegenover 15,8 procent). "Indonesië en China kwamen zeer traag uit de coronadip maar zijn nu weer helemaal 'back on track'", stelt de vereniging.

Groeiverwachtingen

Over de hele linie rekent ANVR-directeur Frank Radstake voor 2025 op een "lichte" groei van het aantal boekingen. Of daarmee de gevolgen van de coronacrisis helemaal worden ingelopen, kan hij nog niet voorspellen. Aanvankelijk dacht de branche dat er vorig jaar al voor het eerst weer meer boekingen zouden zijn dan in 2019, maar onder meer door de invloed van prijsstijgingen kwam de groei uit op een lager dan verwachte kleine 4 procent.

Meer uit Financieel

Ticketverkoper Live Nation keldert op Wall Street na juryoordeel

NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.

37 minuten geleden
Ticketmaster-eigenaar in VS schuldig bevonden aan monopolie

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.

1 uur geleden
Oud-ASML-topman Wennink pleit voor nationaal welvaartsakkoord

AMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.

1 uur geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

2 uur geleden
IMF verwacht van zeker twaalf landen steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.

2 uur geleden
Nederlandse en Duitse huiszoekingen in onderzoek dividendstrippen

KEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.

3 uur geleden
ASML grote verliezer op Damrak ondanks hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.

5 uur geleden