Dupont houdt Sinkeldam af van tweede zege in strandrace Egmond
EGMOND AAN ZEE (ANP) - Ramon Sinkeldam is er net niet in geslaagd voor de tweede keer op rij de strandrace Egmond-Pier-Egmond te winnen. De voormalige profwielrenner moest in de sprint de Belg Timothy Dupont net voorlaten. Voor de beroepsrenner van Tarteletto-Isorex was het zijn derde zege in Egmond.
Dupont was na een wedstrijd over 38 kilometer de snelste in de sprint van een kopgroep van vijf renners. De Nederlander Pepijn Veenings werd derde.
De 37-jarige Dupont is vooral bekend als wegrenner, maar als inwoner van de Belgische kuststreek ook een specialist in het strandracen. Eerder won hij Egmond-Pier-Egmond in 2016 en 2019.
Puck Pinxt
Oud-prof Tom Dumoulin finishte als 31e op bijna twee minuten van de winnaar. De oud-winnaar van de Giro d'Italia heeft aangekondigd zondag ook uit te komen als hardloper op de halve marathon.
Bij de vrouwen ging de winst naar de 25-jarige Puck Pinxt. De Noord-Hollandse reed solo naar de finish. Haar landgenotes Marjet Groen en Tirza Wisse werden respectievelijk tweede en derde.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
12 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
13 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.
15 uur geleden