Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DUO wijst oud-studenten op aanvraag tegemoetkoming

DUO wijst oud-studenten op aanvraag tegemoetkoming

DEN HAAG (ANP) - Studenten die onder het leenstelsel studeerden, maar geen gebruik maakten van studiefinanciering, moeten hun financiële tegemoetkoming zelf aanvragen. Om ervoor te zorgen dat iedereen die recht heeft op geld dit ook doet, start de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO) maandag met een campagne.

DUO gaat via sociale media informatie over de aanvraag verspreiden en vraagt onder meer alumniverenigingen, hogescholen en buitenlandse partners hetzelfde te doen, op een manier die voor hen werkt. Hoe groot de groep is die bereikt moet worden is niet bekend, omdat de gegevens van die studenten niet in de systemen van de dienst staan.

Inmiddels zijn 600.000 leenstelselstudenten die wel gebruikmaakten van studiefinanciering en recht hebben op een tegemoetkoming door DUO bereikt. Het geld wordt automatisch verrekend met de studieschuld. Oud-studenten zonder schuld krijgen het bedrag in februari op hun rekening gestort.

Mensen kunnen een tegemoetkoming krijgen van zo'n 34 euro per maand dat ze onder het leenstelsel studeerden. Daarnaast hebben sommigen recht op een eenmalig bedrag van ruim 2000 euro. Dat geldt voor degenen die tijdens de eerste vier jaar van het leenstelsel, dat in 2015 inging, studeerden. Het geld dat overbleef door het schrappen van de basisbeurs werd geïnvesteerd in het onderwijs, bijvoorbeeld door te zorgen voor beter lesmateriaal en meer docenten, legt een DUO-woordvoerder uit. Maar het effect daarvan was niet gelijk merkbaar, waardoor studenten er in het begin "weinig of niet veel profijt" van hebben gehad.

Voor die groep kwam een studievoucher, om een vervolgopleiding mee te betalen. Maar later werd besloten om niet langer met een voucher te werken, maar het eenmalige bedrag uit te betalen.

Meer uit Binnenland

Experts: overheid, pak regie bij overname bedrijf achter DigiD

DEN HAAG (ANP) - Meerdere experts hebben het kabinet en de Tweede Kamer opgeroepen de regie te pakken om DigiD uit Amerikaanse handen te houden. Bij een gesprek in de Tweede Kamer zeiden alle aanwezige experts dat er grote risico's kleven aan de overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan werken.

4 uur geleden
Stichting Anne Frank niet eens met Holocaust-vergelijking in VS

AMSTERDAM (ANP) - Het vergelijken van de omstreden Amerikaanse immigratieacties met gebeurtenissen tijdens de Holocaust doet geen recht aan het verleden, en ook niet aan het heden. Dat zegt directeur Ronald Leopold van de Anne Frank Stichting in reactie op opmerkingen van de Amerikaanse gouverneur Tim Walz van Minnesota.

6 uur geleden
Meeste ouders eens met helmplicht e-bike, jongeren veel minder

DEN HAAG (ANP) - Zes op de tien jongeren tussen de 12 en 18 jaar zijn van plan een helm te gaan dragen op de elektrische fiets of fatbike, als dit volgend jaar voor minderjarigen verplicht wordt. Zin hebben zij er niet in, slechts ongeveer de helft is het eens met de maatregel. Bij ouders is het draagvlak groter: acht op de tien vinden de helmplicht een goed idee.

7 uur geleden
Kwart miljoen euro in Groningse subsidiepot wolfwerende rasters

GRONINGEN (ANP) - De provincie Groningen heeft voor het eerst geld vrijgemaakt voor schapen- en geitenhouders die wolfwerende rasters willen plaatsen. In totaal is voor dit jaar 250.000 euro beschikbaar. Voor elke aanvrager geldt een minimumbedrag van 570 euro en een maximumbedrag van 30.000 euro.

7 uur geleden
Natuur & Milieu blij met 'wijs besluit' Kamer over A27

DEN HAAG (ANP) - Natuur & Milieu is "ongelofelijk blij" dat de meerderheid van de Tweede Kamer zich schaart achter het alternatieve plan voor de A27 bij Amelisweerd, waardoor geen bos hoeft te worden gekapt. De milieuorganisatie noemt het een "wijs besluit" en ziet daarin ook een mooi voorbeeld voor andere grote infrastructurele projecten.

7 uur geleden
NS past dienstregeling in noorden aan om verwachte sneeuw en ijs

UTRECHT (ANP) - De NS neemt voorzorgsmaatregelen in het noorden van het land omdat daar sneeuw en ijzel worden verwacht. Mensen die van en naar Groningen, Friesland en Drenthe reizen, moeten woensdagochtend daarom een keer extra overstappen in Zwolle.

7 uur geleden
F-35's oefenen 'voor oorlog' tussen de toeristen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - F-35-gevechtsvliegtuigen hebben dinsdag voor het eerst vanaf Schiphol gevlogen. De F-35's oefenden voor oorlogstijd vanaf Nederlands belangrijkste burgerluchthaven, terwijl de normale passagiers- en vrachtvluchten gewoon doorgingen. Zonder enige overlast, zegt Schiphol, op het "ongelooflijke lawaai" van de straaljagers na.

7 uur geleden