Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DUO wijst oud-studenten op aanvraag tegemoetkoming

DUO wijst oud-studenten op aanvraag tegemoetkoming

DEN HAAG (ANP) - Studenten die onder het leenstelsel studeerden, maar geen gebruik maakten van studiefinanciering, moeten hun financiële tegemoetkoming zelf aanvragen. Om ervoor te zorgen dat iedereen die recht heeft op geld dit ook doet, start de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO) maandag met een campagne.

DUO gaat via sociale media informatie over de aanvraag verspreiden en vraagt onder meer alumniverenigingen, hogescholen en buitenlandse partners hetzelfde te doen, op een manier die voor hen werkt. Hoe groot de groep is die bereikt moet worden is niet bekend, omdat de gegevens van die studenten niet in de systemen van de dienst staan.

Inmiddels zijn 600.000 leenstelselstudenten die wel gebruikmaakten van studiefinanciering en recht hebben op een tegemoetkoming door DUO bereikt. Het geld wordt automatisch verrekend met de studieschuld. Oud-studenten zonder schuld krijgen het bedrag in februari op hun rekening gestort.

Mensen kunnen een tegemoetkoming krijgen van zo'n 34 euro per maand dat ze onder het leenstelsel studeerden. Daarnaast hebben sommigen recht op een eenmalig bedrag van ruim 2000 euro. Dat geldt voor degenen die tijdens de eerste vier jaar van het leenstelsel, dat in 2015 inging, studeerden. Het geld dat overbleef door het schrappen van de basisbeurs werd geïnvesteerd in het onderwijs, bijvoorbeeld door te zorgen voor beter lesmateriaal en meer docenten, legt een DUO-woordvoerder uit. Maar het effect daarvan was niet gelijk merkbaar, waardoor studenten er in het begin "weinig of niet veel profijt" van hebben gehad.

Voor die groep kwam een studievoucher, om een vervolgopleiding mee te betalen. Maar later werd besloten om niet langer met een voucher te werken, maar het eenmalige bedrag uit te betalen.

Meer uit Binnenland

Natuurorganisaties doen aangifte tegen biomassacentrale RWE

AMSTERDAM (ANP) - Natuurorganisaties Comité Schone Lucht en Biofuelwatch doen aangifte tegen energiebedrijf RWE om mogelijke fraude en valsheid in geschrifte. Ze wijzen op de miljoenen euro's aan subsidies die het bedrijf krijgt voor het importeren en verbranden van houtpellets in zijn energiecentrales. Dit moet aan Nederlandse duurzaamheidseisen voldoen, maar volgens de organisaties is dat niet het geval.

2 uur geleden
Opbrengst Serious Request na drie dagen ruim 7,4 miljoen euro

DEN BOSCH (ANP) - De actie Serious Request van NPO 3FM heeft na drie dagen 7.423.618 euro opgeleverd. Dat werd zondagavond bekendgemaakt. Dit jaar staat Serious Request in het teken van Spieren voor Spieren, een stichting die zich inzet voor kinderen met een spierziekte.

7 uur geleden
Nederlandse militairen in Polen meteen in actie, maar loos alarm

ZUIDOOST-POLEN (ANP) - De Nederlandse militairen die sinds anderhalve week het Poolse luchtruim bewaken, moesten al meermaals in actie komen. Het was wel steeds loos alarm, zegt de leiding van de missie. Het herhaalde alarm zette wel meteen "iedereen op scherp" en "maakt duidelijk hoe tastbaar de dreiging is", zegt commandant Wesley Dijkshoorn.

9 uur geleden
Honderden mensen bij chanoekaviering op Dam in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben zondag op de Dam in Amsterdam het joodse feest Chanoeka gevierd. Tijdens de nationale chanoekaviering werd de achtste kaars van de chanoekia, een speciale negenarmige kandelaar, aangestoken. Er waren speeches van onder anderen demissionair vicepremier Mona Keijzer, waarnemend burgemeester van Tilburg Onno Hoes en rabbijn Shimon Evers. De viering verliep rustig.

9 uur geleden
Vier aanhoudingen bij extreemrechts protest Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft bij een kleine extreemrechtse demonstratie in Apeldoorn vier betogers aangehouden. Drie van hen hadden fakkels afgestoken en een droeg gezichtsbedekking, laat een woordvoerder weten. Dat was in strijd met de voorwaarden voor het protest.

11 uur geleden
Zon komt weer naar ons toe, dagen worden langer

DEN HAAG (ANP) - De kortste dag van het jaar is geweest. Vanaf nu worden de dagen langer en de nachten korter. Het wordt 's ochtends steeds iets vroeger licht en het wordt 's avonds steeds iets later donker.

11 uur geleden
Camiel Jansen benoemd tot nieuwe Componist der Nederlanden

UTRECHT (ANP) - Camiel Jansen is de nieuwe Componist der Nederlanden. Dat is zondag bekendgemaakt in TivoliVredenburg Utrecht tijdens de viering van het 10-jarig bestaan van de titel. De 34-jarige Jansen is de zesde Componist der Nederlanden en volgt Anne-Maartje Lemereis op, die de afgelopen twee jaar ambassadeur was van het Nederlandse muziekleven.

11 uur geleden