Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DUO wijst oud-studenten op aanvraag tegemoetkoming

DUO wijst oud-studenten op aanvraag tegemoetkoming

DEN HAAG (ANP) - Studenten die onder het leenstelsel studeerden, maar geen gebruik maakten van studiefinanciering, moeten hun financiële tegemoetkoming zelf aanvragen. Om ervoor te zorgen dat iedereen die recht heeft op geld dit ook doet, start de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO) maandag met een campagne.

DUO gaat via sociale media informatie over de aanvraag verspreiden en vraagt onder meer alumniverenigingen, hogescholen en buitenlandse partners hetzelfde te doen, op een manier die voor hen werkt. Hoe groot de groep is die bereikt moet worden is niet bekend, omdat de gegevens van die studenten niet in de systemen van de dienst staan.

Inmiddels zijn 600.000 leenstelselstudenten die wel gebruikmaakten van studiefinanciering en recht hebben op een tegemoetkoming door DUO bereikt. Het geld wordt automatisch verrekend met de studieschuld. Oud-studenten zonder schuld krijgen het bedrag in februari op hun rekening gestort.

Mensen kunnen een tegemoetkoming krijgen van zo'n 34 euro per maand dat ze onder het leenstelsel studeerden. Daarnaast hebben sommigen recht op een eenmalig bedrag van ruim 2000 euro. Dat geldt voor degenen die tijdens de eerste vier jaar van het leenstelsel, dat in 2015 inging, studeerden. Het geld dat overbleef door het schrappen van de basisbeurs werd geïnvesteerd in het onderwijs, bijvoorbeeld door te zorgen voor beter lesmateriaal en meer docenten, legt een DUO-woordvoerder uit. Maar het effect daarvan was niet gelijk merkbaar, waardoor studenten er in het begin "weinig of niet veel profijt" van hebben gehad.

Voor die groep kwam een studievoucher, om een vervolgopleiding mee te betalen. Maar later werd besloten om niet langer met een voucher te werken, maar het eenmalige bedrag uit te betalen.

Meer uit Binnenland

Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

4 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

5 uur geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

6 uur geleden
Voor het derde jaar op rij minder verkeersongelukken

DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.

11 uur geleden
Man zwaargewond bij steekincident in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.

14 uur geleden
In de nacht plaatselijk dichte mist in het noorden van het land

DE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.

18 uur geleden
Kabinet betaalt 5,7 miljoen euro voor kunstroof Drents Museum

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden