Duo opgepakt voor voorbereiden mensensmokkel met rubberbootjes
DALFSEN (ANP) - Een 25-jarige man en een 32-jarige vrouw uit de Overijsselse gemeente Dalfsen zijn dinsdag aangehouden voor het voorbereiden van mensensmokkel met rubberen bootjes. Het tweetal kocht goederen die door migranten worden gebruikt om vanaf het Europese vasteland naar het Verenigd Koninkrijk te varen, zoals rubberboten, buitenboordmotoren en zwemvesten, meldt de marechaussee.
Bij doorzoeking van de woning van het tweetal, na hun aanhouding, werd een buitenboordmotor gevonden. Ook lagen er meerdere "nautische goederen" op naam van de twee bij een watersportwinkel, aldus de marechaussee. De spullen zijn in beslag genomen.
De twee zijn donderdag voorgeleid aan de rechter-commissaris. De man is voor veertien dagen in bewaring gesteld, de vrouw is weer op vrije voeten, maar blijft verdachte in de zaak.
De marechaussee meldt verder dat de oversteek naar het Verenigd Koninkrijk gevaarlijk is door het drukke scheepvaartverkeer, sterke stromingen en "het feit dat rubberboten niet geschikt zijn om deze oversteek veilig te volbrengen". Vaak zitten er ook nog te veel mensen in, wat het navigeren en besturen van de rubberen boot extra moeilijk maakt, aldus de marechaussee. "De vluchtelingen hebben doorgaans geen ervaring op zee, en worden door de mensensmokkelaars aan hun lot overgelaten."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De neveneffecten van de maatregelen die werden genomen om het coronavirus in te dammen, werden door microbioloog Jan Kluytmans als knellend ervaren. Dat gaf het voormalig OMT-lid aan tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 minuut geledenARNHEM (ANP) - De organisatoren achter de hardloopevenementen in Amersfoort, Groningen en Utrecht van zondag hadden de veiligheidsmaatregelen op orde. Dat zegt de Atletiekunie nadat meerdere hardlopers onwel waren geworden door de warmte.
19 minuten geledenWARFFUM (ANP) - In de nacht van zondag op maandag brachten 92 mensen de nacht door in de opvang in Warffum, die is ingericht voor asielzoekers voor wie geen plek is in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Drie mensen kozen ervoor om voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel te slapen, laat het Rode Kruis weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.
6 uur geledenOSSENDRECHT (ANP) - Bij een aanrijding op de A4 vlakbij de grens met België is een persoon overleden. Dat meldt de politie Zeeland-West-Brabant op X. De snelweg is tussen knooppunt De Markiezaat en Zandvliet in België gedeeltelijk afgesloten. Het viaduct over de A4 in Ossendrecht is ook dicht.
6 uur geleden