Duo opgepakt voor voorbereiden mensensmokkel met rubberbootjes
DALFSEN (ANP) - Een 25-jarige man en een 32-jarige vrouw uit de Overijsselse gemeente Dalfsen zijn dinsdag aangehouden voor het voorbereiden van mensensmokkel met rubberen bootjes. Het tweetal kocht goederen die door migranten worden gebruikt om vanaf het Europese vasteland naar het Verenigd Koninkrijk te varen, zoals rubberboten, buitenboordmotoren en zwemvesten, meldt de marechaussee.
Bij doorzoeking van de woning van het tweetal, na hun aanhouding, werd een buitenboordmotor gevonden. Ook lagen er meerdere "nautische goederen" op naam van de twee bij een watersportwinkel, aldus de marechaussee. De spullen zijn in beslag genomen.
De twee zijn donderdag voorgeleid aan de rechter-commissaris. De man is voor veertien dagen in bewaring gesteld, de vrouw is weer op vrije voeten, maar blijft verdachte in de zaak.
De marechaussee meldt verder dat de oversteek naar het Verenigd Koninkrijk gevaarlijk is door het drukke scheepvaartverkeer, sterke stromingen en "het feit dat rubberboten niet geschikt zijn om deze oversteek veilig te volbrengen". Vaak zitten er ook nog te veel mensen in, wat het navigeren en besturen van de rubberen boot extra moeilijk maakt, aldus de marechaussee. "De vluchtelingen hebben doorgaans geen ervaring op zee, en worden door de mensensmokkelaars aan hun lot overgelaten."
Meer uit Binnenland
OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
1 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
9 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
11 uur geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
21 uur geleden