Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DUO informeerde Europese studenten verkeerd over tegemoetkoming

DUO informeerde Europese studenten verkeerd over tegemoetkoming

DEN HAAG (ANP) - De Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO) heeft 8590 Europese studenten per ongeluk meegedeeld dat zij een tegemoetkoming voor het leenstelsel zouden krijgen, terwijl zij hier niet of slechts gedeeltelijk recht op hadden. Onderwijsminister Eppo Bruins meldt in een Kamerbrief dat DUO op tijd heeft kunnen voorkomen dat de internationale studenten de tegemoetkoming ontvangen.

De bewindsman meldt dat DUO een fout heeft gemaakt bij het afbakenen van de groep die in aanmerking komt voor de tegemoetkoming voor studenten die hebben gestudeerd onder het leenstelsel. Het gaat om Europese studenten die in de maanden waarover ze een bericht ontvingen alleen recht hadden op een lening om hun collegegeld te betalen. Hiermee is 6,6 miljoen euro gemoeid dat uiteindelijk niet is uitgekeerd.

Meer uit Binnenland

Kersttoespraak koning vanuit vestibule van Paleis Huis ten Bosch

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander geeft zijn kersttoespraak dit jaar vanuit de vestibule van Paleis Huis ten Bosch. Dat meldt de Rijksvoorlichtingsdienst vrijdag. In 2019 en 2021 kwam de kersttoespraak ook vanuit de centrale entreehal van het Haagse woonpaleis.

49 minuten geleden
Kabinet past wettekst verbod verheerlijking terrorisme aan

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft de wettekst over het strafbaar stellen van het verheerlijken van terrorisme aangepast na 15.000 reacties die binnenkwamen op het voorstel. Zo is het woord "verheerlijken" aangepast en staat er in de tekst nu dat het om "verregaand loven of prijzen" van een terroristische daad gaat.

1 uur geleden
Defensie heeft voor vliegbasis Lelystad veel meer ruimte nodig

DEN HAAG (ANP) - Om F-35-gevechtsvliegtuigen op Lelystad Airport te stationeren, heeft Defensie veel meer ruimte nodig dan gedacht. Uit nieuw onderzoek blijkt dat het om meer dan een verdubbeling van de ruimte gaat. Dat staat in de uitbreidingsplannen van Defensie die vrijdag door de ministerraad zijn goedgekeurd.

1 uur geleden
Waterschappen: uitstel geeft ruimte om mestregels te herzien

DEN HAAG (ANP) - De waterschappen zijn blij dat demissionair minister Femke Wiersma op aandringen van de Tweede Kamer voorlopig afziet van versoepeling van de regels voor het uitrijden van mest. Volgens de Unie van Waterschappen biedt dit "broodnodige ruimte" om de plannen "zorgvuldig te herzien".

2 uur geleden
Tata Steel naar rechter om dreiging van sluiting fabriek

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel heeft beroep aangetekend tegen het besluit van de provincie Noord-Holland rond kooksgasfabriek 2. De provincie wees vorige week het bezwaar af van het staalbedrijf tegen een eis van de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG). Dat betekent dat als na 24 december blijkt dat kooksgasfabriek 2 nog steeds niet voldoet aan de technische en wettelijke eisen, de omgevingsdienst kan besluiten over te gaan tot intrekking van de vergunning.

2 uur geleden
Jetten wil na jaarwisseling met andere partijen gaan praten

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten wil na de jaarwisseling met andere partijen gaan praten in de formatie. Na afloop van de gesprekken tussen zijn partij, CDA en VVD vrijdag zei Jetten dat hij tot kerst vooral inhoudelijke gesprekken wil voeren.

2 uur geleden
Moes niet vervolgd na aangifte om uitspraken over universiteit

DEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes wordt niet vervolgd voor uitspraken over voormalig docent van de Radboud Universiteit Harry Pettit. Volgens de procureur-generaal van de Hoge Raad was er geen verdenking die kon leiden tot een ambtsdelict.

2 uur geleden