Duo cel in om verkopen nepvakanties
UTRECHT (ANP) - Een 50-jarige man uit Zaandam en een 47-jarige man uit Hilversum moeten de cel in omdat ze nepvakanties hebben verkocht. Ze moeten respectievelijk tien en vier maanden zitten. Ook moeten ze 180.000 euro terugbetalen aan de slachtoffers, meldt de rechtbank dinsdag. Het ging voornamelijk om vakanties naar Turkije.
Tussen oktober 2014 en juli 2015 boekten 251 mensen een vakantie via ZonFly, maar ze kwamen bedrogen uit. De site van Zonfly zag er professioneel uit, waardoor klanten dachten dat ze met een serieus reisbedrijf te maken hadden. Slachtoffers maakten het geld over en ontdekten pas bij het inchecken dat zij helemaal niet op de passagierslijst stonden van vliegtuigmaatschappijen. Toen de slachtoffers vervolgens contact met ZonFly probeerden op te nemen, kregen zij geen gehoor. Veel mensen deden aangifte, waarop de politie een onderzoek startte.
Volgens de rechtbank ging het duo "op brutale wijze te werk" en dachten ze alleen aan hun eigen financiële gewin.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Dolle Mina's plaatsen grove kanttekeningen bij het universitaire onderzoek naar vrouwenemancipatie dat dinsdag verscheen. Daarin komt onder meer naar voren dat Nederlanders positief zijn over de emancipatie van vrouwen, maar ook dat het aantal Nederlanders met begrip voor het slaan van vrouwen licht is gestegen.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijf Otjiaha dat in de jaren 80 grondstoffen zou hebben geleverd waarmee het Iraakse leger mosterdgas maakte, is hiervoor niet aansprakelijk. Dat heeft het gerechtshof in Den Haag dinsdag bepaald. Het land, destijds onder leiding van Saddam Hoessein, gebruikte dit verboden chemische wapen tegen Iraniërs.
16 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - EPPO, de openbaar aanklager van de Europese Unie, doet onderzoek naar een criminele organisatie die mogelijk meer dan een miljoen gebruikte mobiele telefoons verkocht als nieuw. Negentien Europese landen, inclusief Nederland, waren bij het onderzoek betrokken.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Staat moet beter uitleggen waarom de politie kentekens van passerende auto's vier weken mag bewaren. Dat bepaalt het gerechtshof Den Haag in een tussenuitspraak in een zaak van stichting Privacy First.
49 minuten geledenHOUTEN (ANP) - 2026 is een bijzonder zonnig jaar. De zon heeft in de eerste negen maanden 1825 uur geschenen. Volgens Weeronline is dat meer dan gemiddeld in een heel jaar. Normaal gesproken worden in een jaar tijd gemiddeld 1824 zonuren geteld.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na de extreme droogte van deze zomer heeft de provincie Zuid-Holland in de begroting 7,5 miljoen euro gereserveerd voor de aanpak van deze problematiek. "We voelen de urgentie om hierin te investeren, om weerbaar te zijn bij weersextremen", aldus gedeputeerde Robert Tieman (financiën, BBB). De provincie wil met dit geld maatregelen nemen die "de gevolgen van toekomstige perioden van droogte beperken".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Automobilisten en motorrijders uit Zuid-Holland moeten volgend jaar opnieuw een paar euro meer aan wegenbelasting betalen. Voor een compacte stadsauto stijgt het bedrag op jaarbasis met iets meer dan 2 euro, voor een middenklasser met ruim 6 euro en wie een SUV heeft, betaalt bijna 11 euro meer. Zuid-Holland verwacht in 2027 zo'n 510 miljoen euro binnen te krijgen via de opcenten, het deel van de motorrijtuigenbelasting dat naar de provincie gaat.
3 uur geleden