Duo cel in om verkopen nepvakanties
UTRECHT (ANP) - Een 50-jarige man uit Zaandam en een 47-jarige man uit Hilversum moeten de cel in omdat ze nepvakanties hebben verkocht. Ze moeten respectievelijk tien en vier maanden zitten. Ook moeten ze 180.000 euro terugbetalen aan de slachtoffers, meldt de rechtbank dinsdag. Het ging voornamelijk om vakanties naar Turkije.
Tussen oktober 2014 en juli 2015 boekten 251 mensen een vakantie via ZonFly, maar ze kwamen bedrogen uit. De site van Zonfly zag er professioneel uit, waardoor klanten dachten dat ze met een serieus reisbedrijf te maken hadden. Slachtoffers maakten het geld over en ontdekten pas bij het inchecken dat zij helemaal niet op de passagierslijst stonden van vliegtuigmaatschappijen. Toen de slachtoffers vervolgens contact met ZonFly probeerden op te nemen, kregen zij geen gehoor. Veel mensen deden aangifte, waarop de politie een onderzoek startte.
Volgens de rechtbank ging het duo "op brutale wijze te werk" en dachten ze alleen aan hun eigen financiële gewin.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse meren en zwemplassen voldoen nergens helemaal aan de chemische normen, stellen Natuur & Milieu en het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW) in een onderzoek. Ze hebben data over de waterkwaliteit van 205 officiële en 57 officieuze zwemlocaties onderzocht. "Het aantal zwemwateren dat voldoet aan alle chemische kwaliteitseisen, is teruggelopen naar nul", concluderen ze.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat Libanon helpen bij het onderzoek naar mogelijke schendingen van het oorlogsrecht tijdens het conflict tussen Israël en Hezbollah. Dat maakte minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) donderdag bekend tijdens een bezoek aan dat land. Ook maakt hij 18 miljoen euro vrij voor hulp aan vluchtelingen en het waterbeheer.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Binnen het ecosysteem van de cybercrime lopen de verschillende types cybercriminelen steeds vaker door elkaar en werken daders onderling samen. Dat blijkt uit het nieuwe tweejaarlijkse rapport Cybercrimebeeld Nederland van het OM en de politie.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Het is "extreem pijnlijk" dat het vermeende brein achter de moord in 2017 op een journalist in Malta woensdag is vrijgesproken. Dat zegt oud-politicus Pieter Omtzigt. Als speciaal onderzoeker voor de Raad van Europa hield hij zich bezig met de afhandeling van de moord op Daphne Caruana Galizia.
5 uur geledenBALGOIJ (ANP) - Er gaan nepbeelden rond van een arrestatie in het Gelderse Balgoij, meldt de politie. Daarvan wordt beweerd dat die werd gedaan in verband met het geweld in het nabijgelegen Overasselt. Maar, zegt de politie, "er is vandaag niemand aangehouden in Balgoij".
8 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Bij het onderzoek van de mobiele eenheid (ME) zijn woensdag nog meerdere wapens gevonden in en rond Overasselt, meldt de politie. Die werden niet alleen gevonden in het doorzochte gebied, maar ook in het nabijgelegen Wijchen. De politie zocht daar op basis van een tip van een inwoner. Het onderzoek van de ME is woensdagavond afgerond.
8 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Bij een inzamelingsactie voor de doodgeschoten man in Overasselt is binnen een dag meer dan 10.000 euro opgehaald. Het geld is bedoeld voor de uitvaart van de 51-jarige man uit Wijchen.
8 uur geleden