Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duo cel in om verkopen nepvakanties

Duo cel in om verkopen nepvakanties

UTRECHT (ANP) - Een 50-jarige man uit Zaandam en een 47-jarige man uit Hilversum moeten de cel in omdat ze nepvakanties hebben verkocht. Ze moeten respectievelijk tien en vier maanden zitten. Ook moeten ze 180.000 euro terugbetalen aan de slachtoffers, meldt de rechtbank dinsdag. Het ging voornamelijk om vakanties naar Turkije.

Tussen oktober 2014 en juli 2015 boekten 251 mensen een vakantie via ZonFly, maar ze kwamen bedrogen uit. De site van Zonfly zag er professioneel uit, waardoor klanten dachten dat ze met een serieus reisbedrijf te maken hadden. Slachtoffers maakten het geld over en ontdekten pas bij het inchecken dat zij helemaal niet op de passagierslijst stonden van vliegtuigmaatschappijen. Toen de slachtoffers vervolgens contact met ZonFly probeerden op te nemen, kregen zij geen gehoor. Veel mensen deden aangifte, waarop de politie een onderzoek startte.

Volgens de rechtbank ging het duo "op brutale wijze te werk" en dachten ze alleen aan hun eigen financiële gewin.

Meer uit Binnenland

Mogelijk bewapende man met geweld aangehouden in Bunschoten

BUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - Een man die woensdagochtend mogelijk een wapen bij zich had in het centrum van het Utrechtse Bunschoten-Spakenburg, is na een poging te vluchten met geweld door de politie aangehouden. Verschillende media schrijven dat de verdachte een bijl bij zich had, maar de politie wil hierover niets zeggen, omdat dit het onderzoek van de Rijksrecherche naar het optreden van agenten kan beïnvloeden.

3 minuten geleden
Advocaten Weiteveen-verdachte willen getuige horen

LEEUWARDEN (ANP) - De advocaten van Richard K. (53), tegen wie levenslang is geëist voor een dubbele moord in het Drentse Weiteveen in januari 2024, hebben woensdag een getuige meegebracht naar het gerechtshof. Het verzoek om deze nieuwe getuige te horen komt op de valreep van de inhoudelijke behandeling van het hoger beroep.

23 minuten geleden
Oud-ministers en ex-diplomaten vragen om strenger beleid Israël

DEN HAAG (ANP) - Ruim tweehonderd voormalige bewindslieden, oud-ambassadeurs en ambtenaren vragen in een brief aan het kabinet om strengere maatregelen tegen Israël. Onder de ondertekenaars zijn Job Cohen, Ahmed Aboutaleb, Jozias van Aartsen, Wim Deetman en Joris Voorhoeve.

38 minuten geleden
Europese Literatuurprijs naar roman Nevermore van Cécile Wajsbrot

AMSTERDAM (ANP) - De roman Nevermore van de Franse auteur Cécile Wajsbrot heeft dit jaar de Europese Literatuurprijs gewonnen. Dat maakte het Nederlands Letterenfonds woensdag bekend. De Europese Literatuurprijs bekroont de beste hedendaagse Europese roman die in het voorgaande jaar in Nederlandse vertaling is verschenen. De onderscheiding wordt dit jaar voor de zestiende maal uitgereikt.

42 minuten geleden
Advocaten: Bolle Jos heeft niets met incident Overasselt te maken

AMSTERDAM (ANP) - Jos Leijdekkers, alias Bolle Jos, "distantieert zich met klem van de ongefundeerde aantijgingen, die stelselmatig op allerlei vlak worden geventileerd jegens hem, dat hij betrokkenheid zou hebben gehad bij het incident gisteren in Overasselt". Dat zeggen zijn advocaten Jan-Hein Kuijpers en Guy Weski woensdag tegen het ANP.

1 uur geleden
Trekkers rijden in colonne naar Leeuwarden voor boerenprotest

OLDERTERP (ANP) - Een kleine veertig trekkers die zich woensdagochtend hadden verzameld bij het Friese dorp Olterterp zijn in colonne onderweg naar Leeuwarden, ziet een ANP-verslaggever. Ook op andere plekken in Friesland verzamelden boeren met trekkers zich om gezamenlijk naar de provinciehoofdstad te rijden.

1 uur geleden
Nederland ontbiedt Russische ambassadeur om drones in Leipzig

WICKLOW (ANP) - Nederland heeft de Russische ambassadeur ontboden vanwege de drones met explosieven die zijn gevonden op en rond het vliegveld van de Duitse stad Leipzig, laat minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen weten. Hij zei dat voorafgaand aan informeel overleg met ministers van Buitenlandse Zaken van de EU en andere Europese landen in het Ierse Wicklow.

2 uur geleden