Duo cel in om verkopen nepvakanties
UTRECHT (ANP) - Een 50-jarige man uit Zaandam en een 47-jarige man uit Hilversum moeten de cel in omdat ze nepvakanties hebben verkocht. Ze moeten respectievelijk tien en vier maanden zitten. Ook moeten ze 180.000 euro terugbetalen aan de slachtoffers, meldt de rechtbank dinsdag. Het ging voornamelijk om vakanties naar Turkije.
Tussen oktober 2014 en juli 2015 boekten 251 mensen een vakantie via ZonFly, maar ze kwamen bedrogen uit. De site van Zonfly zag er professioneel uit, waardoor klanten dachten dat ze met een serieus reisbedrijf te maken hadden. Slachtoffers maakten het geld over en ontdekten pas bij het inchecken dat zij helemaal niet op de passagierslijst stonden van vliegtuigmaatschappijen. Toen de slachtoffers vervolgens contact met ZonFly probeerden op te nemen, kregen zij geen gehoor. Veel mensen deden aangifte, waarop de politie een onderzoek startte.
Volgens de rechtbank ging het duo "op brutale wijze te werk" en dachten ze alleen aan hun eigen financiële gewin.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Buschauffeurs en treinpersoneel in het streekvervoer leggen donderdag opnieuw het werk neer. Dat melden vakbonden FNV en CNV. Het is de tweede landelijke staking in het streekvervoer als gevolg van de vastgelopen onderhandelingen voor een nieuwe cao.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans wordt de nieuwe voorzitter van de raad van toezicht van de Dierenbescherming. Afgelopen weekend heeft de ledenraad ingestemd met zijn voordracht, meldt de organisatie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Onder het motto 'Laat je niet interneppen' start maandag een campagne om mensen te wijzen op de gevaren van online-misleiding en - oplichting. Denk altijd drie tellen na voordat je klikt, reageert of betaalt, is de gedachte. En als je twijfelt, klik dan weg.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Landen moeten meer doen en beter samenwerken om kwetsbare ecosystemen in internationale wateren te beschermen. Dat stelt Greenpeace op de dag dat in de Armeense hoofdstad Jerevan een VN-biodiversiteitstop begint.
11 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is zondag op geen enkel weerstation in Nederland warmer geworden dan 15 graden. Dat is volgens Weeronline voor het eerst sinds 16 mei, waardoor een reeks van 155 dagen op rij met een temperatuur van 15 graden of hoger ergens in Nederland ten einde komt.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onder begeleiding van één trom is een 'rouwstoet' met zo'n vijfhonderd mensen zondag door Utrecht getrokken. De aanwezigen herdachten de ruim 21.630 gedode Palestijnse kinderen. 'Ieder kind heeft een naam', was te lezen op een spandoek van Getuigen van Gaza.
21 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Het onderzoek naar enkele onwelwordingen zaterdagmiddag tijdens een rondleiding in de Grolsch-fabriek in Enschede loopt nog. Mogelijk is er pas na het weekend iets te zeggen over de oorzaak, meldt de politie zondag.
1 dag geleden