Duo cel in om verkopen nepvakanties
UTRECHT (ANP) - Een 50-jarige man uit Zaandam en een 47-jarige man uit Hilversum moeten de cel in omdat ze nepvakanties hebben verkocht. Ze moeten respectievelijk tien en vier maanden zitten. Ook moeten ze 180.000 euro terugbetalen aan de slachtoffers, meldt de rechtbank dinsdag. Het ging voornamelijk om vakanties naar Turkije.
Tussen oktober 2014 en juli 2015 boekten 251 mensen een vakantie via ZonFly, maar ze kwamen bedrogen uit. De site van Zonfly zag er professioneel uit, waardoor klanten dachten dat ze met een serieus reisbedrijf te maken hadden. Slachtoffers maakten het geld over en ontdekten pas bij het inchecken dat zij helemaal niet op de passagierslijst stonden van vliegtuigmaatschappijen. Toen de slachtoffers vervolgens contact met ZonFly probeerden op te nemen, kregen zij geen gehoor. Veel mensen deden aangifte, waarop de politie een onderzoek startte.
Volgens de rechtbank ging het duo "op brutale wijze te werk" en dachten ze alleen aan hun eigen financiële gewin.
Meer uit Binnenland
SEXBIERUM (ANP) - Boeren hebben maandagavond in Friesland met trekkers over de snelweg gereden. Dat gebeurde na afloop van een protestactie in Sexbierum.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is nog onduidelijk of er Nederlanders zijn onder de slachtoffers van de zware aardbeving maandag in Colombia. Het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten de situatie op de voet te volgen en te onderzoeken of en hoeveel Nederlanders zijn getroffen.
6 uur geledenSEXBIERUM (ANP) - Boeren houden maandagavond in het Friese Sexbierum een protestactie tegen de stikstofplannen van het kabinet. De boeren hebben zich met meer dan honderd trekkers verzameld op een weiland langs de A31.
7 uur geledenOMMEN (ANP) - Met tientallen trekkers zijn boeren maandagavond samengekomen bij het gemeentehuis van Ommen. Ze overhandigden daar een brandbrief aan het college van burgemeester en wethouders waarin ze hun zorgen uiten over de stikstofplannen van het kabinet. Locoburgemeester Alice van den Nieuwboer nam de brief in ontvangst.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie Sawadee heeft nog vier groepen Nederlanders van ieder ongeveer twintig reizigers in het door een aardbeving getroffen Colombia, zegt een woordvoerder. Volgens de zegsman is niemand gewond geraakt.
8 uur geledenENKHUIZEN (ANP) - De twee mannen die ervan worden verdacht dat ze vorige week iemand hebben doodgestoken in Enkhuizen blijven voorlopig vastzitten. De rechtbank heeft hun voorarrest met veertien dagen verlengd.
10 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - In en rond tien natuurgebieden in het werkgebied van Waterschap Rijn en IJssel mag vanaf woensdag geen grondwater meer worden opgepompt voor beregening. Het schap stelt dat de tijdelijke maatregel nodig is om in deze droge periode "onherstelbare schade aan kwetsbare natuur te voorkomen".
11 uur geleden