Dunbar wint laatste bergrit Vuelta, Roglic op weg naar eindzege
PICÓN BLANCO (ANP) - De Ier Eddie Dunbar heeft de twintigste etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Het was op papier de zwaarste rit met liefst zeven beklimmingen en een aankomst op de Picón Blanco. De renner van Jayco-AlUla verraste met zijn tweede ritzege in deze Vuelta. Achter hem finishte de Spanjaard Enric Mas als tweede voor de Sloveen Primoz Roglic, die vrijwel zeker is van de eindzege. In het klassement heeft de kopman van Red Bull Bora-hansgrohe ruim twee minuten voorsprong op de Australiër Ben O'Connor.
Zondag wordt de Vuelta besloten met een individuele tijdrit over 24,6 kilometer met start en finish in Madrid. Voor Roglic kan het de vierde keer worden dat hij de Spaanse rittenkoers wint. Eerder deed de 34-jarige Sloveen dat in 2019, 2020 en 2021 in dienst van Jumbo-Visma.
Een groot deel van de rit stond in het teken van de strijd om de bergtrui tussen de Australiër Jay Vine en de Spanjaard Marc Soler, ploeggenoten bij UAE Team Emirates. Vine pakte onderweg net meer punten dan Soler in een kopgroep met verder ook de Fransman Clément Berthet, de Italiaan Marco Frigo en de Spanjaard Pablo Castrillo.
Sivakov
Vijf kilometer onder de top van de voorlaatste klim werden de laatste koplopers ingelopen door de groep met leider Roglic. De Fransman Pavel Sivakov kwam als eerste boven, waar Vine zijn laatste benodigde punten pakte om zeker te zijn van de eindzege in het bergklassement. Sivakov bereikte in het dal voor de slotklim een voorsprong van een minuut.
Op de klim nam Roglic de leiding van de achtervolgende groep. Dunbar was de eerste die Sivakov achterhaalde om hem vervolgens achter te laten. De 28-jarige Ier, eerder winnaar van de elfde etappe, had het geluk dat achter hem naar elkaar werd gekeken. De Spanjaard Mikel Landa deed nog een poging naar hem toe te rijden, maar uiteindelijk slaagde niemand erin Dunbar te achterhalen. "Het komt niet vaak voor dat ik zoiets groots win. En nu lukt me dat twee keer binnen ruim anderhalve week", jubelde de winnaar, die voor de top van het klassement geen gevaar vormde.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.
2 uur geledenTORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
7 uur geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
8 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.
8 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
8 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
11 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
13 uur geleden