Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dunbar wint laatste bergrit Vuelta, Roglic op weg naar eindzege

Dunbar wint laatste bergrit Vuelta, Roglic op weg naar eindzege

PICÓN BLANCO (ANP) - De Ier Eddie Dunbar heeft de twintigste etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Het was op papier de zwaarste rit met liefst zeven beklimmingen en een aankomst op de Picón Blanco. De renner van Jayco-AlUla verraste met zijn tweede ritzege in deze Vuelta. Achter hem finishte de Spanjaard Enric Mas als tweede voor de Sloveen Primoz Roglic, die vrijwel zeker is van de eindzege. In het klassement heeft de kopman van Red Bull Bora-hansgrohe ruim twee minuten voorsprong op de Australiër Ben O'Connor.

Zondag wordt de Vuelta besloten met een individuele tijdrit over 24,6 kilometer met start en finish in Madrid. Voor Roglic kan het de vierde keer worden dat hij de Spaanse rittenkoers wint. Eerder deed de 34-jarige Sloveen dat in 2019, 2020 en 2021 in dienst van Jumbo-Visma.

Een groot deel van de rit stond in het teken van de strijd om de bergtrui tussen de Australiër Jay Vine en de Spanjaard Marc Soler, ploeggenoten bij UAE Team Emirates. Vine pakte onderweg net meer punten dan Soler in een kopgroep met verder ook de Fransman Clément Berthet, de Italiaan Marco Frigo en de Spanjaard Pablo Castrillo.

Sivakov

Vijf kilometer onder de top van de voorlaatste klim werden de laatste koplopers ingelopen door de groep met leider Roglic. De Fransman Pavel Sivakov kwam als eerste boven, waar Vine zijn laatste benodigde punten pakte om zeker te zijn van de eindzege in het bergklassement. Sivakov bereikte in het dal voor de slotklim een voorsprong van een minuut.

Op de klim nam Roglic de leiding van de achtervolgende groep. Dunbar was de eerste die Sivakov achterhaalde om hem vervolgens achter te laten. De 28-jarige Ier, eerder winnaar van de elfde etappe, had het geluk dat achter hem naar elkaar werd gekeken. De Spanjaard Mikel Landa deed nog een poging naar hem toe te rijden, maar uiteindelijk slaagde niemand erin Dunbar te achterhalen. "Het komt niet vaak voor dat ik zoiets groots win. En nu lukt me dat twee keer binnen ruim anderhalve week", jubelde de winnaar, die voor de top van het klassement geen gevaar vormde.

Meer uit Sport

IOC verbiedt oorlogshelm Oekraïense skeletonner, rouwband mag wel

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag op de Winterspelen een rouwband dragen om slachtoffers van de oorlog met Rusland te herdenken. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) kwam met dit 'compromis' naar buiten nadat de instantie een officieel verzoek van het Oekraïense olympisch comité om een 'herdenkingshelm' te mogen dragen had afgewezen.

13 minuten geleden
Shorttrackers bij Spelen naar halve finale op gemengde aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zich bij de Olympische Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de halve finale op de gemengde aflossing. Selma Poutsma, Xandra Velzeboer, Jens van 't Wout en Melle van 't Wout eindigden in de eerste kwartfinale in de Milano Ice Skating Arena als eerste, net voor Italië. De Italianen plaatsten zich ook voor de halve finale.

22 minuten geleden
Shorttrackers met broers Van 't Wout, Velzeboer en Poutsma

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers beginnen de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen met Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Xandra Velzeboer en Selma Poutsma. Dat blijkt uit de kort voor de start vrijgegeven opstelling.

32 minuten geleden
Jens van 't Wout bij Spelen nu wel naar kwartfinale op 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is goed begonnen aan het olympische shorttracktoernooi. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, bereikte dinsdag zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter.

1 uur geleden
Cricketers verslaan Namibië op WK T20

DELHI (ANP) - Het Nederlandse cricketteam heeft zijn eerste overwinning geboekt op het WK T20. Het team van bondscoach Ryan Cook versloeg in het Indiase Delhi Namibië. Nederland verloor zaterdag zijn eerste wedstrijd van Pakistan.

1 uur geleden
Shorttrackster Velzeboer op olympische 500 meter naar kwartfinale

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zich bij de start van de Olympische Spelen overtuigend geplaatst voor de kwartfinale van de 500 meter. De 24-jarige kopvrouw van de Nederlandse ploeg eindigde in de voorrondes als eerste in haar heat. Velzeboer reed in de Milano Ice Skating Arena vanaf de start weg bij de andere drie deelneemsters en was niet meer te achterhalen.

1 uur geleden
Commotie om 'oorlogshelm' Oekraïense skeletonner op Winterspelen

CORTINA (ANP) - Een olympische skeletonner uit Oekraïne heeft van het Internationaal Olympisch Comité te horen gekregen dat hij op de Winterspelen geen helm mag dragen met daarop afbeeldingen van omgekomen Oekraïense sporters in de oorlog met Rusland. "Het is een beslissing die me diep raakt", meldde Vladyslav Jeraskevitsj, die ook de vlag droeg van Oekraïne tijdens de openingsceremonie, op Instagram.

3 uur geleden