Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dunbar wint laatste bergrit Vuelta, Roglic op weg naar eindzege

Dunbar wint laatste bergrit Vuelta, Roglic op weg naar eindzege

PICÓN BLANCO (ANP) - De Ier Eddie Dunbar heeft de twintigste etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Het was op papier de zwaarste rit met liefst zeven beklimmingen en een aankomst op de Picón Blanco. De renner van Jayco-AlUla verraste met zijn tweede ritzege in deze Vuelta. Achter hem finishte de Spanjaard Enric Mas als tweede voor de Sloveen Primoz Roglic, die vrijwel zeker is van de eindzege. In het klassement heeft de kopman van Red Bull Bora-hansgrohe ruim twee minuten voorsprong op de Australiër Ben O'Connor.

Zondag wordt de Vuelta besloten met een individuele tijdrit over 24,6 kilometer met start en finish in Madrid. Voor Roglic kan het de vierde keer worden dat hij de Spaanse rittenkoers wint. Eerder deed de 34-jarige Sloveen dat in 2019, 2020 en 2021 in dienst van Jumbo-Visma.

Een groot deel van de rit stond in het teken van de strijd om de bergtrui tussen de Australiër Jay Vine en de Spanjaard Marc Soler, ploeggenoten bij UAE Team Emirates. Vine pakte onderweg net meer punten dan Soler in een kopgroep met verder ook de Fransman Clément Berthet, de Italiaan Marco Frigo en de Spanjaard Pablo Castrillo.

Sivakov

Vijf kilometer onder de top van de voorlaatste klim werden de laatste koplopers ingelopen door de groep met leider Roglic. De Fransman Pavel Sivakov kwam als eerste boven, waar Vine zijn laatste benodigde punten pakte om zeker te zijn van de eindzege in het bergklassement. Sivakov bereikte in het dal voor de slotklim een voorsprong van een minuut.

Op de klim nam Roglic de leiding van de achtervolgende groep. Dunbar was de eerste die Sivakov achterhaalde om hem vervolgens achter te laten. De 28-jarige Ier, eerder winnaar van de elfde etappe, had het geluk dat achter hem naar elkaar werd gekeken. De Spanjaard Mikel Landa deed nog een poging naar hem toe te rijden, maar uiteindelijk slaagde niemand erin Dunbar te achterhalen. "Het komt niet vaak voor dat ik zoiets groots win. En nu lukt me dat twee keer binnen ruim anderhalve week", jubelde de winnaar, die voor de top van het klassement geen gevaar vormde.

Meer uit Sport

Olympische fakkel maakt tocht van 12.000 kilometer door Italië

ROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.

8 uur geleden
Rentree Worst en Van Anrooij bij eerste wereldbeker veldrijden

ARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.

12 uur geleden
Zverev zegt deelname toe aan tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.

13 uur geleden
De Boo wint met Nederlands record op 500 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.

1 dag geleden
Kok schaatst naar wereldrecord op 500 meter

SALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.

1 dag geleden
Tennisser Sinner klopt Alcaraz en prolongeert titel ATP Finals

TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.

1 dag geleden
Springruiter Greve wint wereldbekerwedstrijd in Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.

1 dag geleden