Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dunbar wint laatste bergrit Vuelta, Roglic op weg naar eindzege

Dunbar wint laatste bergrit Vuelta, Roglic op weg naar eindzege

PICÓN BLANCO (ANP) - De Ier Eddie Dunbar heeft de twintigste etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Het was op papier de zwaarste rit met liefst zeven beklimmingen en een aankomst op de Picón Blanco. De renner van Jayco-AlUla verraste met zijn tweede ritzege in deze Vuelta. Achter hem finishte de Spanjaard Enric Mas als tweede voor de Sloveen Primoz Roglic, die vrijwel zeker is van de eindzege. In het klassement heeft de kopman van Red Bull Bora-hansgrohe ruim twee minuten voorsprong op de Australiër Ben O'Connor.

Zondag wordt de Vuelta besloten met een individuele tijdrit over 24,6 kilometer met start en finish in Madrid. Voor Roglic kan het de vierde keer worden dat hij de Spaanse rittenkoers wint. Eerder deed de 34-jarige Sloveen dat in 2019, 2020 en 2021 in dienst van Jumbo-Visma.

Een groot deel van de rit stond in het teken van de strijd om de bergtrui tussen de Australiër Jay Vine en de Spanjaard Marc Soler, ploeggenoten bij UAE Team Emirates. Vine pakte onderweg net meer punten dan Soler in een kopgroep met verder ook de Fransman Clément Berthet, de Italiaan Marco Frigo en de Spanjaard Pablo Castrillo.

Sivakov

Vijf kilometer onder de top van de voorlaatste klim werden de laatste koplopers ingelopen door de groep met leider Roglic. De Fransman Pavel Sivakov kwam als eerste boven, waar Vine zijn laatste benodigde punten pakte om zeker te zijn van de eindzege in het bergklassement. Sivakov bereikte in het dal voor de slotklim een voorsprong van een minuut.

Op de klim nam Roglic de leiding van de achtervolgende groep. Dunbar was de eerste die Sivakov achterhaalde om hem vervolgens achter te laten. De 28-jarige Ier, eerder winnaar van de elfde etappe, had het geluk dat achter hem naar elkaar werd gekeken. De Spanjaard Mikel Landa deed nog een poging naar hem toe te rijden, maar uiteindelijk slaagde niemand erin Dunbar te achterhalen. "Het komt niet vaak voor dat ik zoiets groots win. En nu lukt me dat twee keer binnen ruim anderhalve week", jubelde de winnaar, die voor de top van het klassement geen gevaar vormde.

Meer uit Sport

Darter Van Duijvenbode knokt zich naar tweede ronde op WK 

LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.

7 uur geleden
Inschrijving voor goedkope tickets LA 2028 opent op 14 januari

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.

10 uur geleden
Oud-winnaar Auger-Aliassime weer naar tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.

14 uur geleden
Veldrijder Van der Poel treft rivaal Van Aert in Antwerpen

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.

17 uur geleden
Handballers met combinatie van talenten en ervaren spelers op EK

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.

18 uur geleden
Handbalsters Noorwegen veroveren in Rotterdam vijfde wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.

1 dag geleden
Shorttracker Knegt (36) beëindigt loopbaan

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.

1 dag geleden