Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumoulin ziet kansen op roze trui in openingsweekend Giro

Dumoulin ziet kansen op roze trui in openingsweekend Giro

BOEDAPEST (ANP) - Tom Dumoulin is niet zeker dat hij bij zijn rentree in de Ronde van Italië meteen meedoet in de strijd om de eindzege. Het is even geleden dat hij met klassementsambities aan de start stond van een grote ronde, zijn voorjaar verliep ook verre van perfect. Maar de tijdrit van zaterdag, in het Hongaarse Boedapest, biedt de renner van Jumbo-Visma wel een uitgelezen mogelijkheid de roze trui te veroveren. "Daar ligt een grote kans. Maar eerst moet ik vrijdag tussen de beste renners zien te finishen in de eerste etappe."

De Giro begint met drie etappes op Hongaarse bodem. "Die eerste hebben we verkend; vlak met een niet al te moeilijke klim aan het eind. Als ik daar gewoon voorin finish, is er zaterdag wellicht iets mogelijk", vertelde Dumoulin, die in de Hongaarse hoofdstad zelf naar het perscentrum was gekomen. Daar wachtte hem een enthousiast onthaal. De 31-jarige Limburger houdt van Italië, de Italianen van de stijlvolle coureur. "Ik rijd er graag, Italianen zijn gepassioneerd en een beetje chaotisch. Net als ik."

Dumoulin won de Giro in 2017, werd een jaar later tweede, maar ging in 2019 na een val in Italië sukkelen met blessures. Begin 2021 had hij zelfs even genoeg van het fietsen. Na zijn terugkeer pakte hij in Tokio olympisch zilver op de tijdrit. In de winter werd de Giro als eerste doel gesteld. Een logische keuze voor Dumoulin vanwege zijn liefde voor het land en de koers. "Ik heb er ook de mooiste herinneringen aan."

Ambitie

Het voorjaar verliep niet volgens plan. Het trainingskamp op hoogte in Colombia was een mooi avontuur, maar eenmaal in koers liep het niet in de UAE Tour, kreeg hij corona en moest Dumoulin, wellicht te snel weer gestart, afstappen in de Ronde van Catalonië. Na de Amstel Gold Race, zijn twaalfde koersdag van dit jaar, volgde een hoogtestage van drie weken op Tenerife. "Ik ben daar per dag beter geworden, maar of ik voor het klassement zal meedoen durf ik niet te zeggen. Het is ook even geleden dat ik dat deed."

Een rit winnen, noemt hij als eerste doel. Maar de ambities gaan natuurlijk wel verder. "Ik heb het eerder gedaan, met een niet ideale voorbereiding toch heel ver komen. Belangrijk is dat ik me goed voel. Ik zal niet zeggen dat het leuk is om je voor te bereiden op een grote ronde: het trainen, het op je gewicht letten, daar is weinig leuks aan. Het beste uit mezelf halen, dat is mijn motivatie."

Meer uit Sport

Djokovic bereikt finale in Beijing na diskwalificatie Medvedev

BEIJING (ANP) - Novak Djokovic heeft de finale van het ATP-toernooi van Beijing bereikt na een diskwalificatie van zijn tegenstander Daniil Medvedev. De Rus sloeg bij een stand van 7-5 5-3 in het voordeel van Djokovic een bal weg en raakte daarbij een toeschouwer. Hij werd daarop door de umpire gediskwalificeerd.

13 uur geleden
Visma-Lease a Bike stelt Van Hooydonck aan als sportief directeur

DEN BOSCH (ANP) - Wielerteam Visma-Lease a Bike heeft Nathan Van Hooydonck per direct aangesteld als sportief directeur. De Belgische oud-wielrenner van de ploeg gaat leiding geven aan het sportmanagementteam.

16 uur geleden
Titelverdediger Alcaraz bereikt finale in Tokio

TOKIO (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de finale bereikt van het ATP-toernooi van Tokio. De als eerste geplaatste Spaanse tennisser versloeg in de halve finale in drie sets zijn landgenoot Jaume Munar: 5-7 6-3 6-1.

17 uur geleden
Judoka Van Krevel verliest in eerste ronde op WK judo

BAKOE (ANP) - Judoka Naomi van Krevel is bij de WK judo in Bakoe uitgeschakeld in de eerste ronde in de klasse tot 52 kilogram. De 26-jarige judoka verloor in de hoofdstad van Azerbeidzjan van Tereza Bodnarova uit Tsjechië met ippon.

20 uur geleden
Amazone Kroeze wint in Boekelo eerste nationale titel eventing

BOEKELO (ANP) - Renske Kroeze heeft bij de Military Boekelo-Enschede voor het eerst het Nederlands kampioenschap eventing gewonnen. De 37-jarige amazone hield drievoudig Nederlands kampioene Janneke Boonzaaijer achter zich op het meerkamponderdeel in de paardensport.

1 dag geleden
Evenepoel pakt Europese titel wielrennen in Slovenië

ŠENČUR (ANP) - Remco Evenepoel heeft zondag in Slovenië de Europese titel wielrennen veroverd. De Belg versloeg de Italiaan Giulio Ciccone in een spannende sprint à deux. Een andere Italiaan, Christian Scaroni, werd op een kleine minuut derde.

1 dag geleden
Djokovic bereikt halve finale in Beijing na zege op Zverev

BEIJING (ANP) - Tennisser Novak Djokovic (39) heeft op het China Open ten koste van Alexander Zverev de halve finale bereikt. De Servische 24-voudig grandslamwinnaar blijft daarmee ongeslagen in Beijing, hij won het toernooi bij al zijn zes eerdere deelnames. Hij rekende in drie sets af met de Duitse nummer 2 van de wereld: 4-6 6-4 6-4.

1 dag geleden