Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumoulin ziet kansen op roze trui in openingsweekend Giro

Dumoulin ziet kansen op roze trui in openingsweekend Giro

BOEDAPEST (ANP) - Tom Dumoulin is niet zeker dat hij bij zijn rentree in de Ronde van Italië meteen meedoet in de strijd om de eindzege. Het is even geleden dat hij met klassementsambities aan de start stond van een grote ronde, zijn voorjaar verliep ook verre van perfect. Maar de tijdrit van zaterdag, in het Hongaarse Boedapest, biedt de renner van Jumbo-Visma wel een uitgelezen mogelijkheid de roze trui te veroveren. "Daar ligt een grote kans. Maar eerst moet ik vrijdag tussen de beste renners zien te finishen in de eerste etappe."

De Giro begint met drie etappes op Hongaarse bodem. "Die eerste hebben we verkend; vlak met een niet al te moeilijke klim aan het eind. Als ik daar gewoon voorin finish, is er zaterdag wellicht iets mogelijk", vertelde Dumoulin, die in de Hongaarse hoofdstad zelf naar het perscentrum was gekomen. Daar wachtte hem een enthousiast onthaal. De 31-jarige Limburger houdt van Italië, de Italianen van de stijlvolle coureur. "Ik rijd er graag, Italianen zijn gepassioneerd en een beetje chaotisch. Net als ik."

Dumoulin won de Giro in 2017, werd een jaar later tweede, maar ging in 2019 na een val in Italië sukkelen met blessures. Begin 2021 had hij zelfs even genoeg van het fietsen. Na zijn terugkeer pakte hij in Tokio olympisch zilver op de tijdrit. In de winter werd de Giro als eerste doel gesteld. Een logische keuze voor Dumoulin vanwege zijn liefde voor het land en de koers. "Ik heb er ook de mooiste herinneringen aan."

Ambitie

Het voorjaar verliep niet volgens plan. Het trainingskamp op hoogte in Colombia was een mooi avontuur, maar eenmaal in koers liep het niet in de UAE Tour, kreeg hij corona en moest Dumoulin, wellicht te snel weer gestart, afstappen in de Ronde van Catalonië. Na de Amstel Gold Race, zijn twaalfde koersdag van dit jaar, volgde een hoogtestage van drie weken op Tenerife. "Ik ben daar per dag beter geworden, maar of ik voor het klassement zal meedoen durf ik niet te zeggen. Het is ook even geleden dat ik dat deed."

Een rit winnen, noemt hij als eerste doel. Maar de ambities gaan natuurlijk wel verder. "Ik heb het eerder gedaan, met een niet ideale voorbereiding toch heel ver komen. Belangrijk is dat ik me goed voel. Ik zal niet zeggen dat het leuk is om je voor te bereiden op een grote ronde: het trainen, het op je gewicht letten, daar is weinig leuks aan. Het beste uit mezelf halen, dat is mijn motivatie."

Meer uit Sport

Spaanse tennisser Alcaraz eindigt jaar als nummer 1 van de wereld

TURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz eindigt het jaar als nummer 1 van de wereld. De 22-jarige Spanjaard kan na het behalen van de halve eindstrijd bij de ATP Finals in Turijn niet meer worden achterhaald door zijn grote rivaal Jannik Sinner.

2 uur geleden
Oud-wielrenner Schleck wordt sportdirecteur vrouwenteam Lidl-Trek

LUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.

6 uur geleden
Unieke documentaire over Johan Cruijff op jubileum sterfdag

AMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.

20 uur geleden
Zwaargewicht Anthony Joshua bokst in december tegen Jake Paul

MIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.

20 uur geleden
Sinner naar halve finales in Turijn na zege op Zverev

TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.

1 dag geleden
Kogelstootster Schilder Nederlandse atleet van het jaar

APELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.

1 dag geleden
Golfer Toorop derde Nederlander op Europese Tour

TARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.

1 dag geleden