Dumoulin ziet concurrenten wegvallen in Tour: goed nieuws
GRAND COLOMBIER (ANP) - In zijn nieuwe rol als helper van Primoz Roglic zag Tom Dumoulin zondag in de vijftiende etappe van de Tour de France opnieuw twee concurrenten wegvallen. Dankzij het tempo dat de ploeg Jumbo-Visma op de slotklim ontwikkelde hoeft kopman Primioz Roglic de Colombianen Egan Bernal en Nairo Quintana niet meer te vrezen. "En dat is goed nieuws", aldus de Limburger, die klom naar de tiende plaats in het klassement.
Dumoulin nam zijn nieuwe klassering voor kennisgeving aan. "Als ik hier met al dat werk wat ik doe in de top 10 eindig is dat mooi. Ik ga tot Parijs in ieder geval elke dag alles geven." Vooraf nog beschouwd als medekopman offerde Dumoulin zijn klassement al in de eerste Pyreneeënrit op. De Girowinnaar van 2017 miste naar eigen zeggen het niveau om te strijden om het geel, maar heeft geen moeite met zijn nieuwe rol. "Ik vind het wel mooi om in mijn eigen tempo een berg op te rijden", vertelde hij over zijn sleurwerk op kop. Het resultaat mocht er zijn. "We zijn twee concurrenten kwijt."
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
7 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
20 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
21 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
22 uur geleden