Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumoulin ziet concurrenten wegvallen in Tour: goed nieuws

Dumoulin ziet concurrenten wegvallen in Tour: goed nieuws

GRAND COLOMBIER (ANP) - In zijn nieuwe rol als helper van Primoz Roglic zag Tom Dumoulin zondag in de vijftiende etappe van de Tour de France opnieuw twee concurrenten wegvallen. Dankzij het tempo dat de ploeg Jumbo-Visma op de slotklim ontwikkelde hoeft kopman Primioz Roglic de Colombianen Egan Bernal en Nairo Quintana niet meer te vrezen. "En dat is goed nieuws", aldus de Limburger, die klom naar de tiende plaats in het klassement.

Dumoulin nam zijn nieuwe klassering voor kennisgeving aan. "Als ik hier met al dat werk wat ik doe in de top 10 eindig is dat mooi. Ik ga tot Parijs in ieder geval elke dag alles geven." Vooraf nog beschouwd als medekopman offerde Dumoulin zijn klassement al in de eerste Pyreneeënrit op. De Girowinnaar van 2017 miste naar eigen zeggen het niveau om te strijden om het geel, maar heeft geen moeite met zijn nieuwe rol. "Ik vind het wel mooi om in mijn eigen tempo een berg op te rijden", vertelde hij over zijn sleurwerk op kop. Het resultaat mocht er zijn. "We zijn twee concurrenten kwijt."

Meer uit Sport

Keniaan Polo nieuwe directeur tennisbond ATP

LONDEN (ANP/Belga) - De voormalige Keniaanse tennisspeler Eno Polo is de nieuwe algemeen directeur van de ATP, de overkoepelende organisatie in het mannentennis. De 58-jarige Polo volgt de Italiaan Massimo Calvelli op, die in juni aftrad.

5 uur geleden
Verstappen wil vorm van Monza meenemen naar GP van Azerbeidzjan

BAKOE (ANP) - Max Verstappen wil de goede vorm van de laatste race in het Italiaanse Monza meenemen naar de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Op het stratencircuit in de hoofdstad Bakoe hoopt de viervoudige wereldkampioen die ook te laten zien en mee te strijden om de zege.

6 uur geleden
Laros mist op WK atletiek in Tokio medaille op 1500 meter

TOKIO (ANP) - Hardlooptalent Niels Laros heeft geen medaille kunnen bemachtigen op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio. De 20-jarige Oosterhouter ging als een van de favorieten van start op de 1500 meter, maar hij eindigde in de finale als vijfde in 3.34,52.

10 uur geleden
Bol raast naar finale 400 meter horden op WK in Tokio

TOKIO (ANP) - Femke Bol is hard op weg haar wereldtitel op de 400 meter horden te prolongeren. De Nederlandse topatlete plaatste zich op de WK atletiek in Tokio voor de finale door haar serie in de halve finales overtuigend te winnen. Bol klokte 52,31. De Amerikaanse Dalilah Muhammad, die Bol als haar grootste concurrente beschouwt, finishte achter haar als tweede in 53,14. De finale staat vrijdag om 14.27 uur op het programma in het grote atletiekstadion van Tokio.

12 uur geleden
Mo-Ajok sprint resoluut naar halve finales 200 meter op WK

TOKIO (ANP) - Sprinter Xavi Mo-Ajok is er bij zijn WK-debuut op de 200 meter in geslaagd de halve finales te bereiken. De 23-jarige atleet uit Rotterdam liep in het nationale stadion van Japan in Tokio naar de tweede plaats in zijn serie in een tijd van 20,35. Die klassering was precies goed genoeg voor directe doorgang naar de halve finales op donderdag. Olympisch kampioen Letsile Tebogo uit Botswana won de serie in 20,18.

12 uur geleden
Van Hunenstijn uitgeschakeld in series 200 meter

TOKIO (ANP) - Marije van Hunenstijn is op de WK atletiek in Tokio uitgeschakeld in de series van de 200 meter. De 30-jarige sprintster uit Apeldoorn eindigde in de zesde en laatste serie als zesde in een tijd van 23,13, ruim boven haar persoonlijk record van 22,86. Dat was niet goed genoeg voor een plek in de halve finales op donderdag.

12 uur geleden
Topsprinters present in nieuwe Tour of Holland

DEN HAAG (ANP) - Met de woensdag aangekondigde komst van Olav Kooij en de Belg Tim Merlier rekent de organisatie van de nieuwe Nederlandse rittenkoers NIBC Tour of Holland (14-19 oktober) op een aantal aantrekkelijke sprints. Op het hoofdkantoor van sponsor en naamgever NIBC in Den Haag werd het deelnemersveld toegelicht door koersdirecteur Roxane Knetemann.

14 uur geleden