Dumoulin ziet concurrenten wegvallen in Tour: goed nieuws
GRAND COLOMBIER (ANP) - In zijn nieuwe rol als helper van Primoz Roglic zag Tom Dumoulin zondag in de vijftiende etappe van de Tour de France opnieuw twee concurrenten wegvallen. Dankzij het tempo dat de ploeg Jumbo-Visma op de slotklim ontwikkelde hoeft kopman Primioz Roglic de Colombianen Egan Bernal en Nairo Quintana niet meer te vrezen. "En dat is goed nieuws", aldus de Limburger, die klom naar de tiende plaats in het klassement.
Dumoulin nam zijn nieuwe klassering voor kennisgeving aan. "Als ik hier met al dat werk wat ik doe in de top 10 eindig is dat mooi. Ik ga tot Parijs in ieder geval elke dag alles geven." Vooraf nog beschouwd als medekopman offerde Dumoulin zijn klassement al in de eerste Pyreneeënrit op. De Girowinnaar van 2017 miste naar eigen zeggen het niveau om te strijden om het geel, maar heeft geen moeite met zijn nieuwe rol. "Ik vind het wel mooi om in mijn eigen tempo een berg op te rijden", vertelde hij over zijn sleurwerk op kop. Het resultaat mocht er zijn. "We zijn twee concurrenten kwijt."
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
2 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
3 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
3 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
3 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
4 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.
4 uur geleden