Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumoulin ziet concurrenten wegvallen in Tour: goed nieuws

Dumoulin ziet concurrenten wegvallen in Tour: goed nieuws

GRAND COLOMBIER (ANP) - In zijn nieuwe rol als helper van Primoz Roglic zag Tom Dumoulin zondag in de vijftiende etappe van de Tour de France opnieuw twee concurrenten wegvallen. Dankzij het tempo dat de ploeg Jumbo-Visma op de slotklim ontwikkelde hoeft kopman Primioz Roglic de Colombianen Egan Bernal en Nairo Quintana niet meer te vrezen. "En dat is goed nieuws", aldus de Limburger, die klom naar de tiende plaats in het klassement.

Dumoulin nam zijn nieuwe klassering voor kennisgeving aan. "Als ik hier met al dat werk wat ik doe in de top 10 eindig is dat mooi. Ik ga tot Parijs in ieder geval elke dag alles geven." Vooraf nog beschouwd als medekopman offerde Dumoulin zijn klassement al in de eerste Pyreneeënrit op. De Girowinnaar van 2017 miste naar eigen zeggen het niveau om te strijden om het geel, maar heeft geen moeite met zijn nieuwe rol. "Ik vind het wel mooi om in mijn eigen tempo een berg op te rijden", vertelde hij over zijn sleurwerk op kop. Het resultaat mocht er zijn. "We zijn twee concurrenten kwijt."

Meer uit Sport

Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

8 uur geleden
Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

10 uur geleden
Schaatser Stolz wint ook de 1000 meter in een baanrecord

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).

11 uur geleden
Europees kampioene Van der Heijden wint veldrit in Kortrijk

KORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.

11 uur geleden
Schaatsster Kok tweede op 1000 meter in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).

11 uur geleden
Skiester Vonn grijpt naast tweede zege op rij op afdaling

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.

13 uur geleden
Indiase voetbalfans gooien met stoeltjes bij bezoek Messi

CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.

16 uur geleden