Dumoulin: we waren blij dat er een groep vooruit was
CHAMPAGNOLE (ANP) - Tom Dumoulin was blij voor zijn oud-ploeggenoot Søren Kragh Andersen, die in Champagnole zijn tweede etappesucces in deze Tour boekte. "Het is een van de renners die ik het het meeste gun. Hij was altijd een fijne ploeggenoot", zei de renner van Jumbo-Visma bij de NOS over de Deen van Sunweb. "Vorig jaar kwam het er niet helemaal uit bij hem, maar dit jaar begint hij weer supergoed te rijden."
Dumoulin was zelf blij dat de negentiende etappe niet in een massasprint was geëindigd. "Wij waren blij dat er een groep vooruit was. Ik vond de finale niet geschikt voor een massasprint. Dat had anders nog voor brokken gezorgd." De Limburger kwam met geletruidrager Primoz Roglic en zijn andere ploeggenoten van Jumbo-Visma op ruim zeven minuten van de Deen binnen en kende een relatief rustige rit, een dag voor de enige tijdrit in deze Tour.
"Ik heb geen idee wat ik in de tijdrit kan verwachten", zei Dumoulin, die de laatste tijdrit die hij reed in de Tour won in 2018. "Het is voor mij heel lang geleden dat ik een tijdrit heb gereden. Ik ben moe, maar dat is iedereen." De wielrenner wilde niet zeggen of hij na 30 kilometer aan de voet van de beklimming naar La Planche des Belles Filles zijn tijdritfiets verruilt voor de klimfiets.
Dumoulin staat negende in het algemeen klassement en zou met een goede tijdrit nog enkele plaatsen kunnen stijgen. "Het zou wel leuk zijn als ik nog iemand kan inhalen. Zevende of negende maakt uiteindelijk niet zoveel uit, maar als het kan, dan doe maar. Ik ga gewoon volle bak naar de finish."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
5 minuten geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
40 minuten geledenLONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
17 uur geledenSIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
20 uur geleden