Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumoulin: we waren blij dat er een groep vooruit was

Dumoulin: we waren blij dat er een groep vooruit was

CHAMPAGNOLE (ANP) - Tom Dumoulin was blij voor zijn oud-ploeggenoot Søren Kragh Andersen, die in Champagnole zijn tweede etappesucces in deze Tour boekte. "Het is een van de renners die ik het het meeste gun. Hij was altijd een fijne ploeggenoot", zei de renner van Jumbo-Visma bij de NOS over de Deen van Sunweb. "Vorig jaar kwam het er niet helemaal uit bij hem, maar dit jaar begint hij weer supergoed te rijden."

Dumoulin was zelf blij dat de negentiende etappe niet in een massasprint was geëindigd. "Wij waren blij dat er een groep vooruit was. Ik vond de finale niet geschikt voor een massasprint. Dat had anders nog voor brokken gezorgd." De Limburger kwam met geletruidrager Primoz Roglic en zijn andere ploeggenoten van Jumbo-Visma op ruim zeven minuten van de Deen binnen en kende een relatief rustige rit, een dag voor de enige tijdrit in deze Tour.

"Ik heb geen idee wat ik in de tijdrit kan verwachten", zei Dumoulin, die de laatste tijdrit die hij reed in de Tour won in 2018. "Het is voor mij heel lang geleden dat ik een tijdrit heb gereden. Ik ben moe, maar dat is iedereen." De wielrenner wilde niet zeggen of hij na 30 kilometer aan de voet van de beklimming naar La Planche des Belles Filles zijn tijdritfiets verruilt voor de klimfiets.

Dumoulin staat negende in het algemeen klassement en zou met een goede tijdrit nog enkele plaatsen kunnen stijgen. "Het zou wel leuk zijn als ik nog iemand kan inhalen. Zevende of negende maakt uiteindelijk niet zoveel uit, maar als het kan, dan doe maar. Ik ga gewoon volle bak naar de finish."

Meer uit Sport

Veelbesproken olympisch bokskampioene Khelif maakt profdebuut

PARIJS (ANP/AFP) - De Algerijnse olympisch kampioene boksen Imane Khelif maakt op 15 december in Parijs haar rentree in de ring. Het wordt haar eerste partij als prof. Ze heeft sinds het behalen van haar gouden medaille op de Spelen van Parijs in 2024 niet meer gebokst in competieverband.

38 minuten geleden
Nuis neemt WB-startplek geblesseerde De Boo over op 1000 meter

UTRECHT (ANP) - Kjeld Nuis kan bij de wereldbekerwedstrijden langebaanschaatsen in Beijing (China) en Obihiro (Japan) toch uitkomen op de 1000 meter. De schaatsbond KNSB heeft hem de startplek gegeven die Jenning de Boo heeft ingeleverd. De Boo mist de eerste twee wereldbekers, omdat hij door een val van zijn fiets zijn sleutelbeen heeft gebroken.

2 uur geleden
Tennisser Sinner stopt met coach Cahill en gaat door met Norman

TURIJN (ANP/AFP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner beëindigt na vijf jaar de samenwerking met zijn Australische coach Darren Cahill. Hij gaat verder met de Zweed Magnus Norman. Dat meldde de vijfvoudig grandslamwinnaar in een verklaring op zijn sociale media.

3 uur geleden
Permane langer teambaas Racing Bulls in Formule 1

SÃO PAULO (ANP) - Alan Permane blijft langer teambaas van Racing Bulls, het zusterteam van Red Bull in de Formule 1. De 59-jarige Brit heeft bijgetekend tot eind 2031, meldt de renstal in een persbericht.

4 uur geleden
MotoGP-coureurs voelen bij GP Qatar 'spanning van de oorlog'

LUSAIL (ANP) - Veel coureurs in de MotoGP voelen in Qatar de spanning van de oorlog in het Midden-Oosten, die heel dichtbij is. "Dit is niet ideaal, de meeste coureurs willen hier eigenlijk niet zijn", vertelde de Spaanse motorracer Raúl Fernández (Aprilia) op het circuit van Lusail nabij hoofdstad Doha aan motorsport.com.

4 uur geleden
Antonelli heeft podiumfoto met Verstappen en Hamilton ingelijst

SÃO PAULO (ANP/DPA) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft een bijzonder aandenken aan zijn eerste wereldtitel thuis aan de muur hangen. Het is de foto van het moment dat viervoudig wereldkampioen Max Verstappen en zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton hem op het podium op de schouders nemen, nadat de Italiaan zich in Mexico kroonde tot de jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1.

5 uur geleden
Verstappen verrast met tweede plek in F1-kampioenschap

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is verrast dat hij ondanks de moeizame start van het seizoen tweede staat in het wereldkampioenschap. "Dat is een grote verrassing, maar we nemen het zoals het is", zei de Red Bull-coureur tijdens de persdag van de Grote Prijs van São Paulo. De Nederlander won drie van de laatste vier races.

16 uur geleden