Dumoulin: we waren blij dat er een groep vooruit was
CHAMPAGNOLE (ANP) - Tom Dumoulin was blij voor zijn oud-ploeggenoot Søren Kragh Andersen, die in Champagnole zijn tweede etappesucces in deze Tour boekte. "Het is een van de renners die ik het het meeste gun. Hij was altijd een fijne ploeggenoot", zei de renner van Jumbo-Visma bij de NOS over de Deen van Sunweb. "Vorig jaar kwam het er niet helemaal uit bij hem, maar dit jaar begint hij weer supergoed te rijden."
Dumoulin was zelf blij dat de negentiende etappe niet in een massasprint was geëindigd. "Wij waren blij dat er een groep vooruit was. Ik vond de finale niet geschikt voor een massasprint. Dat had anders nog voor brokken gezorgd." De Limburger kwam met geletruidrager Primoz Roglic en zijn andere ploeggenoten van Jumbo-Visma op ruim zeven minuten van de Deen binnen en kende een relatief rustige rit, een dag voor de enige tijdrit in deze Tour.
"Ik heb geen idee wat ik in de tijdrit kan verwachten", zei Dumoulin, die de laatste tijdrit die hij reed in de Tour won in 2018. "Het is voor mij heel lang geleden dat ik een tijdrit heb gereden. Ik ben moe, maar dat is iedereen." De wielrenner wilde niet zeggen of hij na 30 kilometer aan de voet van de beklimming naar La Planche des Belles Filles zijn tijdritfiets verruilt voor de klimfiets.
Dumoulin staat negende in het algemeen klassement en zou met een goede tijdrit nog enkele plaatsen kunnen stijgen. "Het zou wel leuk zijn als ik nog iemand kan inhalen. Zevende of negende maakt uiteindelijk niet zoveel uit, maar als het kan, dan doe maar. Ik ga gewoon volle bak naar de finish."
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft hoofdtrainer Robin Peter ontslagen. Dat heeft de nummer 17 van de Eredivisie maandag bekendgemaakt. Aanleiding zijn volgens de club "de tegenvallende sportieve resultaten". De 39-jarige Duitser was sinds de zomer van 2025 in dienst bij de club.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen is door zijn overwinning in de Grote Prijs van Mexico-Stad van de vierde naar de tweede plaats geklommen in het kampioenschap. Dat is ook het maximaal haalbare voor de viervoudig wereldkampioen van Red Bull, want de 20-jarige Italiaan Kimi Antonelli verzekerde zich als jongste ooit al van de wereldtitel in de Formule 1. De coureur van Mercedes finishte als derde in Mexico en scoorde daarmee zoveel punten, dat hij in de resterende vier grands prix van dit seizoen niet meer te achterhalen is.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.
12 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli mag zich de jongste wereldkampioen in de Formule 1 noemen. De Italiaan van Mercedes veroverde bij de Grote Prijs van Mexico op een leeftijd van 20 jaar en 68 dagen de wereldtitel in de koningsklasse van de autosport. Hij is de 36e wereldkampioen sinds het begin van de Formule 1 in 1950.
13 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli is de derde Italiaanse wereldkampioen in de Formule 1. Zijn twee voorgangers zijn Nino Farina en Alberto Ascari, die furore maakten in de beginjaren van de koningsklasse van de autosport. Farina was in 1950 de allereerste wereldkampioen, Ascari veroverde twee titels: in 1952 en 1953. Antonelli is dus 73 jaar na Ascari de derde Italiaanse wereldkampioen.
13 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli is de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1. De 20-jarige Italiaan scoorde met zijn derde plaats in de Grote Prijs van Mexico-Stad de benodigde punten voor een onoverbrugbare voorsprong in de titelstrijd. Zijn rivalen George Russell en Lewis Hamilton kunnen hem in de resterende vier races van dit seizoen niet meer achterhalen.
13 uur geleden