Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumoulin toe aan week rust na WK

Dumoulin toe aan week rust na WK

IMOLA (ANP) - Tom Dumoulin had nog het idee woensdag te starten in de Waalse Pijl. Zondag, na zijn veertiende plaats op het WK in Imola, leek hem dat bij nader inzien toch niet zo'n goed idee. "Ik denk dat ik nu even een week rust neem. De week erop wil ik dan meedoen om de podiumplaatsen in de Amstel Gold Race", vertelde de Limburger die net niet kon aanhaken toen zes renners op de laatste klim ervandoor gingen. Van dat zestal veroverde de Fransman Julian Alaphilippe de wereldtitel.

"Ik was goed, maar niet genoeg om met de besten mee te kunnen op die laatste klim", erkende Dumoulin, die vrijdag als tiende was geëindigd in de tijdrit. "Het was een eerlijke klim. Als je de benen had, zat je vooraan en anders niet."

Hij had op de voorlaatste helling, de Mazzolano, hoogstpersoonlijk de ontsnapte Tourwinnaar Tadej Pogacar achterhaald. "Het was mijn bedoeling daar een mooi groepje mee te krijgen. Maar ik kwam alleen met hem te zitten en bij hem was het beste eraf. Toen er in de finale werd aangevallen, kon ik net niet mee. Ik had last van krampen, maar dat heeft de helft van het peloton op dat moment. Dat heeft gewoon met vorm te maken. Ik denk dat de allerbesten in koers er minder last van hadden."

Toch was er enige tevredenheid. Een jaar geleden, bij de WK in h Engelse Yorkshire, zat Dumoulin nog thuis met een slepende knieblessure. "Ik ben blij dat ik er weer bij zit. Ik was goed in de Tour en kon nu ook heel lang mee. Ik ben zeker wel eens beter geweest, maar ik zit er niet ver van af. Op dit moment moet ik het hier mee doen. Na tijdrit was ik teleurgesteld dat ik mijn waardes van de tijdrit in de Tour niet kon halen. Ik haalde daar mijn niveau niet. Vandaag was ik gewoon goed, zonder super te zijn. Het geeft me vertrouwen richting de toekomst."

Meer uit Sport

Atlete Hassan zegt na ziekte af voor marathon New York

OREGON (ANP) - Sifan Hassan doet zondag 1 november toch niet mee aan de marathon van New York. De 33-jarige Nederlandse atlete is ziek geweest en heeft daardoor niet genoeg kunnen trainen. Dat schrijft ze op Instagram.

56 minuten geleden
Mekies nog vijf jaar lang teambaas Red Bull in Formule 1

MILTON KEYNES (ANP) - Laurent Mekies blijft voorlopig teambaas van Red Bull in de Formule 1. De Fransman verlengde woensdag zijn contract tot en met 2031. Dat meldt het Oostenrijkse team van de Nederlandse coureur Max Verstappen.

3 uur geleden
Turner Schmidt extra gespannen en extra gemotiveerd door Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) krijgt "extra spanning en extra motivatie" van de WK turnen in Ahoy. "Ik moest even wennen", zei de turner toen hij woensdagmiddag het Rotterdamse sportpaleis binnenstapte voor de podiumtraining bij het mondiale eindtoernooi.

4 uur geleden
Saudi-Arabië stelt tennistoernooi uit na aanvallen Houthi's

RIYAD (ANP/RTR) - Het tennistoernooi Six Kings Slam in Saudi-Arabië is verplaatst naar eind december. De recente aanvallen op het koninkrijk door de Jemenitische Houthi's zijn daarvoor de reden, melden de organisatoren woensdag.

5 uur geleden
Sabalenka uitgeschakeld in tweede ronde van tennistoernooi Wuhan

WUHAN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld. De nummer 2 van de wereld verloor woensdag in de tweede ronde van het Wuhan Open van de Amerikaanse Ann Li: 6-3 4-6 6-7 (5). Sabalenka verloor vorige week in de derde ronde van de China Open van Nikola Bartunkova.

6 uur geleden
Persbureau AFP: FIFA komt met ontwikkelingsplan van 5,7 miljard

ZÜRICH (ANP) - De FIFA is van plan om tijdens de vergadering van de FIFA-raad op donderdag in Zürich een ontwikkelingsplan ter waarde van 5,71 miljard euro voor de komende vier jaar voor te stellen. Dit heeft een ingewijde woensdag aan persbureau AFP laten weten.

6 uur geleden
Merlier sprint naar zege in eerste etappe Eneco Tour

EDE (ANP) - De Belgische sprinter Tim Merlier (33) heeft in Ede de eerste etappe van de Eneco Tour gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step was de snelste in een massasprint. Dylan Groenewegen eindigde als tweede voor Gerben Thijssen uit België.

6 uur geleden