Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumoulin start Vuelta met ambitie voor de eindzege

Dumoulin start Vuelta met ambitie voor de eindzege

IRÚN (ANP) - Met ambitie voor de eindzege verschijnt Tom Dumoulin dinsdag aan de start voor de uitgestelde Ronde van Spanje. De Limburger mag zeker in de eerste zware week laten zien dat hij beter in vorm is dan zijn ploeggenoot Primoz Roglic. Als dat het geval is, dan gaat de hele ploeg van Jumbo-Visma voor hem werken.

Nog geen twee maanden geleden tijdens de eerste ritten van de Tour de France had de 29-jarige Dumoulin al snel door dat Roglic een veel betere kans had om de gele trui naar Parijs te brengen. Hij cijferde zich weg, werd vervolgens sterker en sterker en baalde dat de Sloveen zijn leidende positie op de voorlaatste dag aan zijn ontketende landgenoot Tadej Pogačar verspeelde.

"Dat was pijnlijk maar hoort ook bij het racen", keek Dumoulin maandag tijdens een virtuele persconferentie samen met Roglic nog even terug op de Tour. "Ik heb geaccepteerd hoe het is gelopen", zei Roglic. "Het lijkt er op dat de derde week van de Vuelta iets minder zwaar is. Misschien is dat gunstig voor mij. Tom en ik zijn de leiders van onze ploeg hier in de Vuelta. Als blijkt wie de beste is, dan werkt de hele ploeg voor de beste."

Madrid

Als alles volgens plan verloopt, dan krijgen Dumoulin en Roglic tot de laatste rit van 8 november naar Madrid hulp van Robert Gesink, George Bennett en Sepp Kuss, die hen ook al in de Tour bijstonden. Lennard Hofstede, Paul Martens en Jonas Vingegaard completeren de ploeg van Jumbo-Visma in de laatste grote ronde van een vreemd seizoen.

De 30-jarige Roglic start als titelverdediger aan de eerste heuvelachtige etappe van Irún naar Arrate. Dumoulin denkt nog wel eens aan vijf jaar geleden toen hij op de laatste bergetappe zijn rode leiderstrui verspeelde. "Maar ik won ook twee etappes en bijna de hele ronde", stelde hij. "Daar ben ik nog steeds wel trots op."

Concurrentie

Dumoulin denkt dat de concurrentie voor hem en Roglic uit de hoek komt van Thibaut Pinot, Alejandro Valverde en Richard Carapaz. "Verder weet ik niet hoe Chris Froome ervoor staat", zei hij over de Brit die na tien jaar afscheid neemt bij Ineos Grenadier. "Hij blijft een van de beste renners van de laatste jaren."

De voorbereiding op de Vuelta was niet ideaal, weet Dumoulin met de laatste etappe van een maand geleden van de Tour nog vers in zijn achterhoofd. "Ik heb twee weken rust genomen en nog Luik-Bastenaken-Luik gereden", zei hij. "Maar alle deelnemers hebben dezelfde problemen. Alle wedstrijden komen snel achter elkaar. Maar nu we er toch zijn, zou het een schande zijn als we er niet alles aan zouden doen om deze Vuelta te winnen. Dit is gewoon weer een nieuwe kans voor ons."

Meer uit Sport

Schaatsster Schulting ruim aan de leiding na eerste dag NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.

2 uur geleden
Van der Poel soleert naar zege in eerste Omloop Het Nieuwsblad

NINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.

3 uur geleden
Schaatsster Schulting wint 500 meter op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).

3 uur geleden
Schaatser Bosker grijpt macht op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.

4 uur geleden
Tennisser Griekspoor meldt zich geblesseerd af voor finale Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.

4 uur geleden
Olympisch kampioen Groenewoud wint 3000 meter op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).

5 uur geleden
Schaatsster Conijn verlaat uit protest NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn is uit protest niet van start gegaan bij het NK allround in Heerenveen. De winnares van het zilver op de 5000 meter van de Winterspelen meldde zich af voor de 3000 meter nadat ze de 500 meter nog wel had gereden.

5 uur geleden