Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumoulin start Vuelta met ambitie voor de eindzege

Dumoulin start Vuelta met ambitie voor de eindzege

IRÚN (ANP) - Met ambitie voor de eindzege verschijnt Tom Dumoulin dinsdag aan de start voor de uitgestelde Ronde van Spanje. De Limburger mag zeker in de eerste zware week laten zien dat hij beter in vorm is dan zijn ploeggenoot Primoz Roglic. Als dat het geval is, dan gaat de hele ploeg van Jumbo-Visma voor hem werken.

Nog geen twee maanden geleden tijdens de eerste ritten van de Tour de France had de 29-jarige Dumoulin al snel door dat Roglic een veel betere kans had om de gele trui naar Parijs te brengen. Hij cijferde zich weg, werd vervolgens sterker en sterker en baalde dat de Sloveen zijn leidende positie op de voorlaatste dag aan zijn ontketende landgenoot Tadej Pogačar verspeelde.

"Dat was pijnlijk maar hoort ook bij het racen", keek Dumoulin maandag tijdens een virtuele persconferentie samen met Roglic nog even terug op de Tour. "Ik heb geaccepteerd hoe het is gelopen", zei Roglic. "Het lijkt er op dat de derde week van de Vuelta iets minder zwaar is. Misschien is dat gunstig voor mij. Tom en ik zijn de leiders van onze ploeg hier in de Vuelta. Als blijkt wie de beste is, dan werkt de hele ploeg voor de beste."

Madrid

Als alles volgens plan verloopt, dan krijgen Dumoulin en Roglic tot de laatste rit van 8 november naar Madrid hulp van Robert Gesink, George Bennett en Sepp Kuss, die hen ook al in de Tour bijstonden. Lennard Hofstede, Paul Martens en Jonas Vingegaard completeren de ploeg van Jumbo-Visma in de laatste grote ronde van een vreemd seizoen.

De 30-jarige Roglic start als titelverdediger aan de eerste heuvelachtige etappe van Irún naar Arrate. Dumoulin denkt nog wel eens aan vijf jaar geleden toen hij op de laatste bergetappe zijn rode leiderstrui verspeelde. "Maar ik won ook twee etappes en bijna de hele ronde", stelde hij. "Daar ben ik nog steeds wel trots op."

Concurrentie

Dumoulin denkt dat de concurrentie voor hem en Roglic uit de hoek komt van Thibaut Pinot, Alejandro Valverde en Richard Carapaz. "Verder weet ik niet hoe Chris Froome ervoor staat", zei hij over de Brit die na tien jaar afscheid neemt bij Ineos Grenadier. "Hij blijft een van de beste renners van de laatste jaren."

De voorbereiding op de Vuelta was niet ideaal, weet Dumoulin met de laatste etappe van een maand geleden van de Tour nog vers in zijn achterhoofd. "Ik heb twee weken rust genomen en nog Luik-Bastenaken-Luik gereden", zei hij. "Maar alle deelnemers hebben dezelfde problemen. Alle wedstrijden komen snel achter elkaar. Maar nu we er toch zijn, zou het een schande zijn als we er niet alles aan zouden doen om deze Vuelta te winnen. Dit is gewoon weer een nieuwe kans voor ons."

Meer uit Sport

Honkballers winnen laatste oefenduel voor World Baseball Classic

PORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.

52 minuten geleden
Tennisser Griekspoor heeft Dubai verlaten

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.

13 uur geleden
Trump: maakt me helemaal niets uit of Iran meedoet aan WK

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.

15 uur geleden
Voetbalsters beginnen WK-kwalificatie met gelijkspel in Polen

GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.

1 dag geleden
Profar na bericht over doping uit basis Nederlands honkbalteam

SARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.

1 dag geleden
Honkbalinternational Profar in aanloop naar WBC positief getest

ATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.

1 dag geleden
Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

1 dag geleden