Dumoulin stapt af in Giro d'Italia
TURIJN (ANP) - Tom Dumoulin is in de veertiende etappe van de Ronde van Italië na een kleine 50 kilometer afgestapt. Zijn ploeg Jumbo-Visma meldt dat de Limburger "fysieke problemen" heeft. Het zou gaan om rugklachten.
Dumoulin was voor een goed klassement al buiten beeld. Hij verloor in eerdere bergetappes al veel tijd en stond op de 31e plaats in het algemeen klassement op bijna 20 minuten van leider Juan Pedro López. Voorafgaand aan de Giro waren er al twijfels over zijn fysieke gesteldheid.
Voor Dumoulin, winnaar van de Giro in 2017, was het zijn eerste grote wielerronde sinds het najaar van 2020. Begin vorig jaar was hij er een paar maanden uit wegens motivatieproblemen die volgden na een lange periode vol blessureleed. Na zijn terugkeer richtte hij zich op de olympische tijdrit. In Tokio veroverde Dumoulin het zilver achter zijn Sloveens ploeggenoot Primoz Roglic.
Matig voorjaar
Dumoulin verscheen twee weken geleden met twijfels aan de start in Hongarije. Die vonden hun oorsprong in een matig voorjaar waarin hij, na een trainingskamp in Colombia, bergop niet mee kon met de klimmers in de UAE Tour, corona kreeg en in de Ronde van Catalonië bij zijn rentree al snel moest afstappen. Na een onopvallend optreden in de Amstel Gold Race ging hij op hoogtestage op Tenerife. Dumoulin werd daar naar eigen zeggen elke dag beter. "Maar of ik voor het klassement zal meedoen durf ik niet te zeggen. Het is ook even geleden dat ik dat deed", sprak hij voor de start van de Giro in Boedapest.
Dumoulin werd derde in de tijdrit in de Hongaarse hoofdstad - de tweede etappe - maar was toen al niet tevreden over zijn niveau. Drie dagen later moest hij op de Etna de klassementsmannen laten gaan. Dumoulin bleek bergop tekort te schieten, wel was hij een paar dagen later een nuttige helper in een ontsnapping die zijn ploeggenoot Koen Bouwman de ritzege opleverde. Maar ook in de klim naar Blockhaus, vorige week zondag, werd duidelijk dat hij als klimmer niet mee kon.
Een rit winnen werd zijn doel, waarin nadrukkelijk werd gedacht aan de langere tijdrit op de slotdag. Zo ver komt het niet.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen waren na het behalen van de bronzen medaille op de 4x400 meter bij het EK atletiek in Birmingham vooral blij voor Liemarvin Bonevacia. "Het is onze eerste medaille op de 4x400 meter bij een EK outdoor en ik vind het heel mooi dat Liemarvin met een medaille met pensioen kan gaan", zei derde loper Terrence Agard na afloop.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol was in haar gouden race met de estafettevrouwen op de 4x400 meter bij de EK in Birmingham niet helemaal "in control". Dat zei de Nederlandse topatlete na de finale in het Alexander Stadium. Broeders-Bol is overgestapt naar de 800 meter en liep op de EK haar eerste 400 meter van dit jaar en dat voelde toch onwennig. "Ik moest volle bak aanzetten en flink door de verzuring lopen."
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol is 'Vliegende Huisvrouw' Fanny Blankers-Koen voorbijgegaan in het eeuwige medailleklassement van Europese kampioenschappen atletiek. Beiden staan op acht plakken, maar Broeders-Bol heeft één gouden medaille meer.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg heeft in Birmingham de succesvolste Europese kampioenschappen atletiek ooit beleefd. De ploeg van hoofdcoach Laurent Meuwly veroverde een recordaantal van veertien medailles, twee meer dan op de EK van Rome in 2024, toen het totale aantal van twaalf medailles ook al een record was.
8 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen op de 4x400 meter hebben op de EK atletiek in Birmingham de bronzen medaille veroverd. Eugene Omalla, Keenan Blake, Terrence Agard en Jonas Phijffers eindigden in de finale als derde achter Italië en Groot-Brittannië.
8 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Britse atlete Amy Hunt heeft zondagavond op de 4x100 meter gemengde estafette haar vierde gouden medaille behaald op de Europese kampioenschappen in Birmingham. Daarmee is ze de eerste atleet ooit die vier keer goud heeft gehaald op een EK en gaat ze Fanny Blankers-Koen voorbij, die in 1950 drie keer goud en een keer zilver won.
8 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben in Birmingham voor de derde keer op rij de Europese titel veroverd. Myrte van der Schoot, Lieke Klaver, Eveline Saalberg en Femke Broeders-Bol renden in het uitverkochte Alexander Stadium naar het goud in 3.21,10.
8 uur geleden