Dumoulin stapt af in Giro d'Italia
TURIJN (ANP) - Tom Dumoulin is in de veertiende etappe van de Ronde van Italië na een kleine 50 kilometer afgestapt. Zijn ploeg Jumbo-Visma meldt dat de Limburger "fysieke problemen" heeft. Het zou gaan om rugklachten.
Dumoulin was voor een goed klassement al buiten beeld. Hij verloor in eerdere bergetappes al veel tijd en stond op de 31e plaats in het algemeen klassement op bijna 20 minuten van leider Juan Pedro López. Voorafgaand aan de Giro waren er al twijfels over zijn fysieke gesteldheid.
Voor Dumoulin, winnaar van de Giro in 2017, was het zijn eerste grote wielerronde sinds het najaar van 2020. Begin vorig jaar was hij er een paar maanden uit wegens motivatieproblemen die volgden na een lange periode vol blessureleed. Na zijn terugkeer richtte hij zich op de olympische tijdrit. In Tokio veroverde Dumoulin het zilver achter zijn Sloveens ploeggenoot Primoz Roglic.
Matig voorjaar
Dumoulin verscheen twee weken geleden met twijfels aan de start in Hongarije. Die vonden hun oorsprong in een matig voorjaar waarin hij, na een trainingskamp in Colombia, bergop niet mee kon met de klimmers in de UAE Tour, corona kreeg en in de Ronde van Catalonië bij zijn rentree al snel moest afstappen. Na een onopvallend optreden in de Amstel Gold Race ging hij op hoogtestage op Tenerife. Dumoulin werd daar naar eigen zeggen elke dag beter. "Maar of ik voor het klassement zal meedoen durf ik niet te zeggen. Het is ook even geleden dat ik dat deed", sprak hij voor de start van de Giro in Boedapest.
Dumoulin werd derde in de tijdrit in de Hongaarse hoofdstad - de tweede etappe - maar was toen al niet tevreden over zijn niveau. Drie dagen later moest hij op de Etna de klassementsmannen laten gaan. Dumoulin bleek bergop tekort te schieten, wel was hij een paar dagen later een nuttige helper in een ontsnapping die zijn ploeggenoot Koen Bouwman de ritzege opleverde. Maar ook in de klim naar Blockhaus, vorige week zondag, werd duidelijk dat hij als klimmer niet mee kon.
Een rit winnen werd zijn doel, waarin nadrukkelijk werd gedacht aan de langere tijdrit op de slotdag. Zo ver komt het niet.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
5 uur geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
10 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
11 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
13 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
14 uur geleden