Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumoulin stapt af in Giro d'Italia

Dumoulin stapt af in Giro d'Italia

TURIJN (ANP) - Tom Dumoulin is in de veertiende etappe van de Ronde van Italië na een kleine 50 kilometer afgestapt. Zijn ploeg Jumbo-Visma meldt dat de Limburger "fysieke problemen" heeft. Het zou gaan om rugklachten.

Dumoulin was voor een goed klassement al buiten beeld. Hij verloor in eerdere bergetappes al veel tijd en stond op de 31e plaats in het algemeen klassement op bijna 20 minuten van leider Juan Pedro López. Voorafgaand aan de Giro waren er al twijfels over zijn fysieke gesteldheid.

Voor Dumoulin, winnaar van de Giro in 2017, was het zijn eerste grote wielerronde sinds het najaar van 2020. Begin vorig jaar was hij er een paar maanden uit wegens motivatieproblemen die volgden na een lange periode vol blessureleed. Na zijn terugkeer richtte hij zich op de olympische tijdrit. In Tokio veroverde Dumoulin het zilver achter zijn Sloveens ploeggenoot Primoz Roglic.

Matig voorjaar

Dumoulin verscheen twee weken geleden met twijfels aan de start in Hongarije. Die vonden hun oorsprong in een matig voorjaar waarin hij, na een trainingskamp in Colombia, bergop niet mee kon met de klimmers in de UAE Tour, corona kreeg en in de Ronde van Catalonië bij zijn rentree al snel moest afstappen. Na een onopvallend optreden in de Amstel Gold Race ging hij op hoogtestage op Tenerife. Dumoulin werd daar naar eigen zeggen elke dag beter. "Maar of ik voor het klassement zal meedoen durf ik niet te zeggen. Het is ook even geleden dat ik dat deed", sprak hij voor de start van de Giro in Boedapest.

Dumoulin werd derde in de tijdrit in de Hongaarse hoofdstad - de tweede etappe - maar was toen al niet tevreden over zijn niveau. Drie dagen later moest hij op de Etna de klassementsmannen laten gaan. Dumoulin bleek bergop tekort te schieten, wel was hij een paar dagen later een nuttige helper in een ontsnapping die zijn ploeggenoot Koen Bouwman de ritzege opleverde. Maar ook in de klim naar Blockhaus, vorige week zondag, werd duidelijk dat hij als klimmer niet mee kon.

Een rit winnen werd zijn doel, waarin nadrukkelijk werd gedacht aan de langere tijdrit op de slotdag. Zo ver komt het niet.

Meer uit Sport

Pogačar krijgt alleen maar kracht van mensen die hem uitjoelen

LE LIORAN (ANP) - Tadej Pogačar krijgt alleen maar meer motivatie van de mensen langs de kant die hem en zijn ploeg uitjoelen in de Tour de France. Dat zei de Sloveense geletruidrager na zijn derde etappezege van deze Tour. "De sfeer was geweldig, al was er ook boegeroep. Voor de mensen die ons uitjoelen: zij hebben ons alleen maar meer kracht gegeven", aldus de kopman van UAE Team Emirates in het flashinterview na de tiende etappe.

10 uur geleden
Pogačar wint Touretappe naar Le Lioran op Franse feestdag

LE LIORAN (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft op de Franse nationale feestdag de tiende etappe van de Tour de France gewonnen. De Sloveense geletruidrager en wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na een zware etappe over 166,6 kilometer door het Centraal Massief alleen aan in skioord Le Lioran, waar hij in de Tour van 2024 verloor van zijn Deense rivaal Jonas Vingegaard. Hij boekte zijn derde ritzege in deze Tour.

10 uur geleden
Italiaanse wielrenner Trentin stapt uit Tour vanwege ziekte

AURILLAC (ANP) - De Italiaanse wielrenner Matteo Trentin (36) is dinsdag niet van start gegaan in de tiende etappe van de Tour de France. Dat meldt zijn ploeg Tudor op sociale media. Trentin heeft 's nachts koorts gekregen en is daardoor niet in staat om de Tour te vervolgen, schrijft zijn ploeg.

14 uur geleden
Bilić volgt Dalić op als bondscoach van Kroatië

ZAGREB (ANP) - De Kroatische voetbalbond heeft Slaven Bilić aangesteld als de nieuwe bondscoach. Hij is de opvolger van Zlatko Dalić, die opstapte na de uitschakeling op het WK in de zestiende finales door Portugal. Voor Bilić is het een terugkeer, want hij was al eens bondscoach van Kroatië van 2006 tot en met 2012. De 57-jarige Bilić is tevens oud-international.

1 dag geleden
Shorttracker Roes na vermissing gezond terug in Nederland

DEN HAAG (ANP) - De vermiste shorttracker Sven Roes is sinds afgelopen zondag weer terug in Nederland en is in goede gezondheid met zijn familie herenigd. Dat meldt de schaatsbond KNSB mede namens Roes en zijn familie.

1 dag geleden
Arbiter van rode kaart voor beledigen fluit Frankrijk-Spanje

ARLINGTON (ANP) - Ivan Bartón uit El Salvador is aangesteld als scheidsrechter voor de halve finale van het WK voetbal tussen Frankrijk en Spanje, komende dinsdag in Dallas Stadium. Bartón was op dit WK de eerste arbiter die een speler een rode kaart gaf omdat hij zijn mond bedekte bij het aanspreken van een tegenstander.

1 dag geleden
Quick-Step stopt na 24 jaar als naamsponsor in het wielrennen

WEVELGEM (ANP) - Quick-Step stopt na 24 jaar als naamsponsor in het wielrennen. De wielerploeg die nu nog Soudal Quick-Step heet, gaat vanaf 2027 verder als Soudal Safety Jogger. Dat heeft de Belgische formatie maandag bekendgemaakt. Het vloerenbedrijf blijft wel nog zichtbaar op het nieuwe shirt.

1 dag geleden