Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumoulin stapt af in Giro d'Italia

Dumoulin stapt af in Giro d'Italia

TURIJN (ANP) - Tom Dumoulin is in de veertiende etappe van de Ronde van Italië na een kleine 50 kilometer afgestapt. Zijn ploeg Jumbo-Visma meldt dat de Limburger "fysieke problemen" heeft. Het zou gaan om rugklachten.

Dumoulin was voor een goed klassement al buiten beeld. Hij verloor in eerdere bergetappes al veel tijd en stond op de 31e plaats in het algemeen klassement op bijna 20 minuten van leider Juan Pedro López. Voorafgaand aan de Giro waren er al twijfels over zijn fysieke gesteldheid.

Voor Dumoulin, winnaar van de Giro in 2017, was het zijn eerste grote wielerronde sinds het najaar van 2020. Begin vorig jaar was hij er een paar maanden uit wegens motivatieproblemen die volgden na een lange periode vol blessureleed. Na zijn terugkeer richtte hij zich op de olympische tijdrit. In Tokio veroverde Dumoulin het zilver achter zijn Sloveens ploeggenoot Primoz Roglic.

Matig voorjaar

Dumoulin verscheen twee weken geleden met twijfels aan de start in Hongarije. Die vonden hun oorsprong in een matig voorjaar waarin hij, na een trainingskamp in Colombia, bergop niet mee kon met de klimmers in de UAE Tour, corona kreeg en in de Ronde van Catalonië bij zijn rentree al snel moest afstappen. Na een onopvallend optreden in de Amstel Gold Race ging hij op hoogtestage op Tenerife. Dumoulin werd daar naar eigen zeggen elke dag beter. "Maar of ik voor het klassement zal meedoen durf ik niet te zeggen. Het is ook even geleden dat ik dat deed", sprak hij voor de start van de Giro in Boedapest.

Dumoulin werd derde in de tijdrit in de Hongaarse hoofdstad - de tweede etappe - maar was toen al niet tevreden over zijn niveau. Drie dagen later moest hij op de Etna de klassementsmannen laten gaan. Dumoulin bleek bergop tekort te schieten, wel was hij een paar dagen later een nuttige helper in een ontsnapping die zijn ploeggenoot Koen Bouwman de ritzege opleverde. Maar ook in de klim naar Blockhaus, vorige week zondag, werd duidelijk dat hij als klimmer niet mee kon.

Een rit winnen werd zijn doel, waarin nadrukkelijk werd gedacht aan de langere tijdrit op de slotdag. Zo ver komt het niet.

Meer uit Sport

Winnaar Antonelli vindt dat zege in Madrid toebehoort aan Norris

MADRID (ANP) - Kimi Antonelli vindt dat de zege in Madrid naar Lando Norris had moeten gaan. Dat zei de 20-jarige Formule 1-coureur van Mercedes na afloop van zijn overwinning bij de Grote Prijs van Spanje. "Het was een hele moeilijke race. Het ging allemaal niet vanzelf. Het is goed om te winnen, maar ik vond dat Lando de winst verdiende", aldus Antonelli.

13 minuten geleden
Verstappen vindt tweede plaats op de Madring 'ongelooflijk'

MADRID (ANP) - Max Verstappen vindt zijn tweede plaats bij de Grote Prijs van Spanje een "ongelooflijk" resultaat. "Dit is heel goed voor ons", zei Verstappen na de race op de Madring waar hij met zijn Red Bull achter de Italiaanse winnaar Kimi Antonelli eindigde en de Brit Lando Norris voor zich hield.

15 minuten geleden
Klassementsleider Antonelli wint in Madrid, Verstappen tweede

MADRID (ANP) - De Italiaanse klassementsleider Kimi Antonelli (20) heeft zondag de Grote Prijs van Spanje voor Formule 1 op de Madring gewonnen. Het was de achtste zege van de coureur van Mercedes dit seizoen. Max Verstappen (28) eindigde met zijn Red Bull op het nieuwe circuit in de Spaanse hoofdstad voor de derde keer dit seizoen op de tweede plaats. De Brit Lando Norris (26) werd in zijn McLaren derde.

59 minuten geleden
Russische atleten vragen mensenrechteninstanties om hulp bij ban

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Russische atleten hebben een beroep gedaan op internationale sport- en mensenrechtenorganisaties om een einde te maken aan hun inmiddels vier jaar durende schorsing door de mondiale atletiekbond World Athletics. Ze voeren in een open brief aan dat de uitsluiting 'verwoestende gevolgen' heeft voor hun sportcarrière.

1 uur geleden
Marc Márquez na MotoGP-zege in San Marino nieuwe leider in WK

MISANO (ANP) - Marc Márquez heeft in de Grote Prijs van San Marino zijn vijfde zege van dit seizoen geboekt in de MotoGP. De Spaanse wegracer nam met de winst op het circuit van Misano de leiding in de WK-stand over van zijn landgenoot Jorge Martín. De twee rijders hebben evenveel punten, maar regerend wereldkampioen Márquez heeft meer GP's gewonnen dit jaar.

2 uur geleden
Laatste lokale ronde telt niet mee voor eindklassement Vuelta

GRANADA (ANP) - De laatste lokale ronde van de slotrit van de Ronde van Spanje van zondag in Granada zal niet meer meetellen voor het algemene klassement. Dat heeft de organisatie bevestigd.

3 uur geleden
De Wit bezorgt FC Utrecht in slotfase eerste zege dit seizoen

ROTTERDAM (ANP) - FC Utrecht heeft voor het eerst dit seizoen een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Anthony Correia nam in de blessuretijd via aanvoerder Dani de Wit afstand van Excelsior: 1-2. Met 5 punten uit zes duels is FC Utrecht gestegen naar de dertiende plaats.

3 uur geleden