Dumoulin roept fans op: draag mondkapje
NICE (ANP) - Tom Dumoulin heeft donderdag een oproep gedaan aan wielerfans die de Tour de France willen bezoeken. "Draag altijd een mondkapje, dat is mijn boodschap", sprak de Limburger van Jumbo-Visma, die zijn zorgen uitte over de situatie rond coronabesmettingen in Frankrijk. "Het ziet er hier en elders in Frankrijk niet goed uit."
Dumoulin deed al ervaring op met rijden in coronatijden in de Tour de l'Ain en het Critérium du Dauphiné. "Daar was het supergoed geregeld in de hotels en bij start en finish. Ik heb me geen moment onveilig gevoeld. Ook hier zitten we in onze eigen 'bubbel'. We zijn blij weer te kunnen fietsen, maar voor de fans zijn er een hoop consequenties."
Wie dit weekeinde vanuit Nederland naar Nice wil afreizen, moet bijvoorbeeld rekening houden met het dringende advies van de overheid bij terugkeer tien dagen in thuisquarantaine te gaan. "Het is jammer voor de fans, je mist nu ook wel dat zomerse Tourgevoel, maar dit is nou eenmaal de realiteit."
Wie toch komt kijken, met name in de bergen, krijgt een dringend verzoek van Dumoulin. "In de koersen van de laatste weken had zeker de helft van de toeschouwers bij de beklimmingen geen mondkapje op. Die mensen worden enthousiast als je langs fietst. Normaal is dat fantastisch, maar nu verspreid je er mogelijk ziektekiemen mee. Het is een moeilijke situatie. 100 procent veilig wordt het nooit, maar laat iedereen een kapje dragen."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Noorwegen heeft bij de Olympische Spelen in Milaan voor de zestiende keer een gouden medaille gewonnen. Dat gebeurde bij de teamsprint op de Noordse combinatie. Noorwegen evenaarde daarmee de prestatie van de vorige Winterspelen in 2022 in Beijing, toen de Scandinaviërs op een recordaantal van zestien gouden plakken uitkwamen.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Kjeld Nuis voelt het brons op de 1500 meter bij de Spelen van Milaan alsof hij goud heeft gewonnen. De 36-jarige schaatser pakte na zijn olympische titels van Pyeongchang en Beijing voor de derde Spelen op rij een medaille op de schaatsmijl. "Het meest realistische vandaag was brons en als ik dat dan haal, heb ik het hoogst haalbare gepresteerd. Dan moet je supertrots zijn."
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Oranje-schaatsers hebben bij de Winterspelen in Milaan voor het eerst geen gouden medaille gewonnen op de vijf individuele afstanden. In 1994 kwam het voor het laatst voor dat Nederland niet wist te winnen op de 500, 1000, 1500, 5000 en 10.000 meter.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars sprak na afloop van de 1500 meter op de Olympische Spelen van een "klotefilm". De 23-jarige schaatser eindigde in het Milano Speed Skating Stadium als vierde. Eerder greep hij op de 1000 meter ook net naast een medaille, toen de Chinees Lian Ziwen hem hinderde op de kruising.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis heeft gedroomd van een podiumplek op de 1500 meter. Dat zei hij na zijn bronzen race in een emotioneel interview met de NOS. "Het voelde alsof ik gewonnen had", zei Nuis. "Vanaf meter één verliep het precies zoals ik wilde."
2 uur geleden