Dumoulin rijdt finale Gold Race in huisje op de Cauberg
VALKENBURG (ANP) - De echte Amstel Gold Race kon zondag niet doorgaan vanwege het nieuwe coronavirus, maar heel wat profs en recreanten hebben toch de finale van de Nederlandse klassieker kunnen rijden. Dat deden ze virtueel, via het platform Bkool. Tom Dumoulin deed dat in een vakantiehuisje op de Cauberg.
De Giro-winnaar van 2017 zat daar op een interactieve fietstrainer, met een scherm voor zich waarop hij het parcours zag. Dumoulin trapte de laatste 26 kilometer van de Gold Race weg, met venijnige klimmetjes als de Keutenberg en de Cauberg. De digitale finish lag, net als in het echt, in Vilt. De virtuele toerversie van de Gold Race was live via Facebook te volgen.
"Dit is een prachtige oplossing", zei koersdirecteur Leo van Vliet. "Maar ik hoop toch dat we dit jaar nog echt kunnen koersen. Want kijk naar Tom, je moet ook niet zo'n zes maanden op zo'n hometrainer blijven rijden. Ik rijd in de winter ook wel op zo'n ding. Maar als je het zonnetje ziet en het is 20 graden, verlang je toch ook al snel weer naar buiten."
Van Vliet hoopt dat de Gold Race, die moest worden uitgesteld vanwege het coronavirus, later dit jaar alsnog kan worden gehouden. "Maar eerst moeten we iets verschrikkelijks in de wereld hebben opgelost. Heel veel mensen zijn daar mee bezig. Ik bekijk het van de positieve kant, ik denk nog steeds dat we dit jaar kunnen gaan rijden. Maar als het niet kan, dan kan het niet."
Dumoulin wacht vanwege fysieke problemen in het voorjaar nog altijd op zijn officiële debuut voor Jumbo-Visma. De 29-jarige Limburger hoorde deze week dat de Tour met twee maanden is uitgesteld en nu eind augustus begint. "Ik denk dat de kans best groot is dat het alsnog niet doorgaat", aldus Dumoulin. "Maar voor hetzelfde geld ook wel en dan is dit de best mogelijke optie. Het heeft voor mij alleen geen zin om nu keihard te trainen en mezelf heel moe te maken. Ik probeer fit en in conditie te blijven. Als blijkt dat de koersen gaan plaatsvinden, is er nog genoeg tijd om op te bouwen."
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.
42 minuten geledenCOURCHEVEL (ANP/AFP/DPA) - Skiër Marco Odermatt heeft zich vrijdag voor de vijfde achtereenvolgende keer verzekerd van de algemene wereldbekertitel. De Zwitser eindigde op de afdaling in Courchevel als derde. De zege ging naar de Oostenrijker Vincent Kriechmayr.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos heeft bij de Paralympische Winterspelen een zilveren medaille behaald. De 30-jarige Nederlandse noteerde op het onderdeel banked slalom een beste tijd van 1.03,53. Het goud ging met 1.02,99 naar de Amerikaanse Kate Delson. Haar landgenote Brenna Huckaby eindigde in 1.03,98 als derde.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is er bij de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo niet in geslaagd voor de derde keer een gouden medaille te winnen. De 26-jarige Nederlander was goed bezig aan zijn eerste run op de reuzenslalom, maar tegen het einde van zijn race ging hij onderuit.
4 uur geledenMEPPEL (ANP) - Arianne Hartono stopt met tennissen. Dat zegt de 29-jarige Nederlandse tegen RTV Drenthe.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hield een slecht gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace en de vrije training voor de Grote Prijs van China in Shanghai. "De hele dag was een ramp, qua tempo", aldus Verstappen op zijn website verstappen.com.
5 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft zich verzekerd van poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De 28-jarige Brit van Mercedes was vrijdag de snelste in de kwalificatie. Max Verstappen moest zich tevredenstellen met de achtste positie. In de vrije training noteerde Verstappen ook de achtste tijd.
6 uur geleden