Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumoulin: persoonlijk had ik er meer van gehoopt

Dumoulin: persoonlijk had ik er meer van gehoopt

LA ROCHELLE (ANP) - De laatste twee weken van de Tour de France staan voor Tom Dumoulin in het teken van het verdedigen van de gele leiderstrui van ploeggenoot Primoz Roglic. Daar is de Nederlandse wielrenner van Jumbo-Visma teleurgesteld over. "Als ploeg doen we het geweldig. Persoonlijk had ik er meer van gehoopt. Maar of ik dat na zo'n lange periode niet actief te zijn geweest ook mocht verwachten, dat weet ik niet. Ik ging er open in. Het was voor mij balen dat het qua prestaties afgelopen weekeinde in de Pyreneeën tegenviel", zei Dumoulin maandag tijdens de rustdag in La Rochelle. "Ik weet dat het niet elke wedstrijd feest is, maar ik had toch gehoopt mee te kunnen doen voor de overwinning."

Dumoulin heeft van de ploegleiding nu een duidelijke taak meegekregen. "Nu word ik de laatste man voor Primoz. Met als rol om volle bak door te rijden tot de finish. We hopen de gele trui naar Parijs te brengen. Het is niet de bedoeling op kop te rijden en me dan uiteindelijk terug te laten vallen en 20 minuten later aan te komen", legt hij uit. "Misschien kan ik een keer meesluipen in een ontsnapping. Dat andere renners uit het klassement achter mij aan moeten rijden. Maar ik denk dat die kans vrij klein is dat dat een keer het beste plan is de komende weken. Ze zullen vooral in het teken staan van het verdedigen van de gele trui."

De 29-jarige Limburger heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken. "We hebben wel veel op kop gereden de afgelopen week. Maar ik denk dat we het goed aankunnen. Het is niet dat iedereen makkelijk in ons wiel zat. Iedereen heeft geleden de afgelopen week. Ik denk dat wij in staat zijn dit nog twee weken te doen. De concurrenten hebben ook een hoog niveau. We zullen het slim moeten blijven aanpakken. De derde week gaat de doorslag geven, wie dan de meest frisse benen heeft."

Dumoulin heeft veel vertrouwen in Roglic. "De indruk die hij geeft is dat hij het volledig onder controle heeft. Hij staat er kalm en gefocust in en voelt zich goed en sterk", zegt hij. "De etappe-overwinningen zullen nu op een lager pitje komen te staan. Het is ook onze taak niet meer om een groep vluchters terug te halen. De Tour is voor mij geslaagd als we het geel in Parijs hebben. En ik wil verbeteren, dat is mijn persoonlijke doel. Dat ik weer tot de besten van de wereld behoor."

Meer uit Sport

Renners beginnen aan derde etappe Tour zonder publiek in slotfase

GRANOLLERS (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn begonnen aan de derde etappe, een rit over 196 kilometer tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk. Bij de ontknoping zijn geen toeschouwers welkom. Dat besloot het bestuur van het Franse departement Pyrénées-Orientales zondag vanwege de natuurbranden in de omgeving van de finishplaats.

1 uur geleden
Osaka schakelt Sabalenka uit en bereikt kwartfinale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft voor het eerst in haar loopbaan de kwartfinales op Wimbledon bereikt. De 28-jarige Japanse versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka in twee sets: 6-2 7-6 (2).

17 uur geleden
Tennisser Djokovic eerste kwartfinalist op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich als eerste verzekerd van een plek in de kwartfinales op Wimbledon. De 39-jarige Serviër versloeg in de vierde ronde Roman Safioellin uit Rusland in vier sets. Het werd 7-6 (6) 6-3 3-6 6-3.

19 uur geleden
Wielrenner Molenaar neemt bolletjestrui over van Pogačar in Tour

BARCELONA (ANP) - Wielrenner Alex Molenaar heeft in de tweede etappe van de Tour de France de bolletjestrui veroverd op Tadej Pogačar. De zoon van een Nederlandse vader en Catalaanse moeder was halverwege de rit naar Barcelona als eerste boven op de Côte de Begues, waar de meeste bergpunten te verdienen waren. Viervoudig Tourwinnaar Pogačar had zaterdag de bolletjestrui in handen gekregen door in de ploegentijdrit als snelste de Montjuïc te beklimmen.

19 uur geleden
Leclerc wint GP Groot-Brittannië, Verstappen valt in slotfase uit

SILVERSTONE (ANP) - Charles Leclerc heeft bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië zijn eerste zege in de Formule 1 sinds 2024 geboekt. De Monegask van Ferrari won op het circuit van Silverstone voor de Britse coureurs George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari). Max Verstappen viel in de slotfase uit, nadat zijn Red Bull van de baan was gegleden.

20 uur geleden
Verstappen valt in slotfase uit bij GP Groot-Brittannië

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië met nog vijf ronden te gaan uitgevallen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 reed op de derde plaats toen hij met zijn Red Bull in de grindbak terechtkwam. Verstappen was op het circuit van Silverstone als zevende gestart.

20 uur geleden
Motorcrosser Herlings tweede bij GP van Zuid-Afrika

JOHANNESBURG (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is tweede geworden bij de Grote Prijs van Zuid-Afrika. De 31-jarige Brabander moest de 19-jarige Belg Lucas Coenen voor zich dulden en zag de leider in het wereldkampioenschap van de MXGP verder uitlopen.

21 uur geleden