Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumoulin neemt jury niets kwalijk

Dumoulin neemt jury niets kwalijk

NICE (ANP) - Het was 'tricky', vond ook Tom Dumoulin. De eerste etappe van de Tour de France voltrok zich onder buitengewoon lastige omstandigheden. "Het had hier vier maanden niet geregend ofzo. Overal lag olie op de weg, het was spekglad", keek de Limburger van Jumbo-Visma terug op de door de Noor Alexander Kristoff gewonnen openingsrit. De jury nam Dumoulin niets kwalijk. "Zij voelen vanuit de volgwagen ook niet hoe glad het is."

Dumoulin was mild in zijn oordeel, in tegenstelling bijvoorbeeld tot zijn ploeggenoot Robert Gesink die de schuld van de vele valpartijen bij de internationale wielrenunie UCI legde. Ze hadden moeten ingrijpen, oordeelde de Achterhoeker. Maar Dumoulin vond dat te zwaar aangezet. "Het was tricky voor een eerste etappe van een grote ronde. Maar over de limiet? Nee, hier kun je weinig aan doen. We rijden vaak genoeg in de regen. Het is altijd oppassen. Maar zo extreem als vandaag of niet, dat kan de jury ook niet zien."

Het was Dumoulins ploeggenoot Tony Martin die het peloton tot kalmte maande. "Met deze omstandigheden moeten wij als renners zo goed mogelijk omgaan. Uiteindelijk is er nog behoorlijk wat geglibberd en gegleden." De renners van Astana hielden zich aanvankelijk niet aan de afspraak, tot hun kopman Miguel Ángel López zelf onderuit ging. "Lekker voor ze, je snapt het niet", mopperde Dumoulin.

Meer uit Sport

Wielrenner Pogačar pakt leiderstrui in eerste etappe Vuelta

MONACO (ANP) - Tadej Pogačar heeft al in de eerste etappe van de Vuelta laten zien waarom hij de torenhoge favoriet voor de eindzege is. De laatste winnaar van de Tour de France was de snelste in een tijdrit over 9,4 kilometer door de straten van Monaco.

1 uur geleden
Volleybalsters beginnen met zege op Roemenië aan EK

BAKOE (ANP) - De Nederlandse volleybalsters zijn goed aan het EK begonnen. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg in de eerste groepswedstrijd Roemenië met 3-2 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. De setstanden waren 25-21 26-28 25-15 22-25 15-9.

1 uur geleden
Zieke Verstappen kijkt na matige kwalificatie uit naar zijn bed

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen (28) heeft in Zandvoort ziek in zijn auto gezeten. "Ik heb me weleens beter gevoeld. Ik heb niet heel veel energie. Al denk ik niet dat het veel invloed heeft op mijn prestatie. Ik kijk ernaar uit om te slapen", zei Verstappen na afloop van de kwalificatie in de mixed zone van het circuit, waar hij zondag op de zevende startpositie aan de Formule 1-race begint.

3 uur geleden
Hockeyers verslaan India en naderen halve finale van WK

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van het wereldkampioenschap in eigen land. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee versloeg ook India (3-1) in het Wagener Stadion in Amstelveen.

3 uur geleden
Verstappen start laatste Dutch GP als zevende, Norris op pole

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft zich in de kwalificatierace voor de laatste Dutch Grand Prix niet kunnen meten met de snelste coureurs. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 moest zich tevredenstellen met de zevende tijd op het circuit van Zandvoort. De coureur van Red Bull start zondag in de hoofdrace vanaf de vierde startrij.

3 uur geleden
Serena Williams gaat met Alcaraz dubbelen op US Open

NEW YORK (ANP) - Serena Williams maakt haar rentree op de US Open in het gemengd dubbelspel. De Amerikaanse tennisster gaat een koppel vormen met Carlos Alcaraz, de Spaanse titelverdediger bij de mannen. Het duo heeft een wildcard gekregen, zo maakten de organisatoren van het laatste grandslamtoernooi van het seizoen bekend.

3 uur geleden
Wielrenster Wiebes boekt derde ritzege in Groot-Brittannië

HAY-ON-WYE (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft in Wales haar derde ritzege geboekt in de Ronde van Groot-Brittannië. De Nederlandse topsprintster van SD Worx - Protime was in de vierde etappe na ruim 138 kilometer en een aantal klimmetjes de snelste in de straten van Hay-on-Wye.

4 uur geleden