Dumoulin neemt jury niets kwalijk
NICE (ANP) - Het was 'tricky', vond ook Tom Dumoulin. De eerste etappe van de Tour de France voltrok zich onder buitengewoon lastige omstandigheden. "Het had hier vier maanden niet geregend ofzo. Overal lag olie op de weg, het was spekglad", keek de Limburger van Jumbo-Visma terug op de door de Noor Alexander Kristoff gewonnen openingsrit. De jury nam Dumoulin niets kwalijk. "Zij voelen vanuit de volgwagen ook niet hoe glad het is."
Dumoulin was mild in zijn oordeel, in tegenstelling bijvoorbeeld tot zijn ploeggenoot Robert Gesink die de schuld van de vele valpartijen bij de internationale wielrenunie UCI legde. Ze hadden moeten ingrijpen, oordeelde de Achterhoeker. Maar Dumoulin vond dat te zwaar aangezet. "Het was tricky voor een eerste etappe van een grote ronde. Maar over de limiet? Nee, hier kun je weinig aan doen. We rijden vaak genoeg in de regen. Het is altijd oppassen. Maar zo extreem als vandaag of niet, dat kan de jury ook niet zien."
Het was Dumoulins ploeggenoot Tony Martin die het peloton tot kalmte maande. "Met deze omstandigheden moeten wij als renners zo goed mogelijk omgaan. Uiteindelijk is er nog behoorlijk wat geglibberd en gegleden." De renners van Astana hielden zich aanvankelijk niet aan de afspraak, tot hun kopman Miguel Ángel López zelf onderuit ging. "Lekker voor ze, je snapt het niet", mopperde Dumoulin.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van São Paulo. Op een kletsnat circuit op het Autódromo José Carlos Pace was de Britse wereldkampioen van vorig seizoen in de McLaren net iets sneller dan de Mercedessen van de Brit George Russell en de nieuwe wereldkampioen Kimi Antonelli uit Italië.
1 uur geledenINDIAN WELLS (ANP) - Tennisster Elena Rybakina, de nummer 1 van de wereld, heeft zich teruggetrokken van het deelnemersveld van de WTA Finals. Dat heeft de WTA zaterdag bekendgemaakt namens de 27-jarige Kazakse. Het slottoernooi van het tennisseizoen begint zondag in het Amerikaanse Indian Wells en duurt tot en met 15 november.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De finale van het masterstoernooi van Parijs gaat tussen de Spanjaard Carlos Alcaraz en de Amerikaan Ben Shelton. Voor beide tennissers is het de eerste keer dat ze in de finale staan van dit ATP-toernooi.
4 uur geledenZEDDAM (ANP) - Lucinda Brand heeft alsnog de Europese titel veldrijden gewonnen na de deklassering van Marie Schreiber. De Luxemburgse, die de sprint won, was volgens de jury van haar lijn afgeweken in de sprint. Daarop is ze teruggezet naar de tweede plaats. Ceylin del Carmen Alvarado werd derde.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Gaël Monfils is aangesteld als hoofdtrainer van de Franse Davis Cup-ploeg. Dat heeft de Franse tennisfederatie (FFT) bekendgemaakt.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de halve finales van het masterstoernooi van Parijs bereikt. In de kwartfinale versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld de Amerikaan Taylor Fritz in drie sets: 6-7 (10) 7-5 6-3. In de halve finale treft Alcaraz de winnaar van het duel tussen Casper Ruud uit Noorwegen en de Portugees Nuno Borges.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - De Amerikaan Frances Tiafoe heeft zich als zevende en voorlaatste speler geplaatst voor de ATP Finals, waar de beste tennissers eind deze maand om een officieuze wereldtitel strijden. Hij is zeker van deelname na de nederlaag van zijn landgenoot Tommy Paul tegen Ben Shelton (6-4 4-6 6-3) in de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs.
1 dag geleden