Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumoulin na rentree: het is net als skiën, dat verleer je niet

Dumoulin na rentree: het is net als skiën, dat verleer je niet

CEYZERIAT (ANP) - Tom Dumoulin maakte indruk bij zijn rentree in het wielerpeloton na 420 dagen. Hij eindigde als vierde in de eerste etappe van de Ronde van de l'Ain. De Limburger trok in de laatste honderden meters zelfs de sprint aan voor zijn Sloveense teamgenoot Primoz Roglic, die zich net voor de meet nog liet verrassen door de Italiaan Andrea Bagioli en daardoor naast de ritzege greep.

"Ik denk dat we goed uit de lange trainingsperiode zijn gekomen en dat laat zich ook wel zien", zei Dumoulin op de website van Jumbo-Visma. Hij droeg voor het eerst het shirt van zijn nieuwe ploeg in een echte koers. "Het was er af en toe weer even in komen vandaag. Het voelde gek om weer te moeten vechten voor een plek in het peloton. De finale was hectisch, maar dat is net als met skiën, dat verleer je niet. Een betere test dan dit kon ik me niet wensen.’’

De winnaar van de Ronde van Italië van 2017 had sinds het Critérium du Dauphiné van 2019, waar hij voor de start van de voorlaatste etappe opgaf met knieproblemen, geen wedstrijd meer gereden. Dik een jaar later - een lange herstelperiode na een knieoperatie, een terugslag door darmparasieten en een gedwongen coronapauze verder - reed Dumoulin attent mee voorin in de rit over 140 kilometer van Montréal-la-Cluse naar Ceyzeriat.

Het aantrekken van de sprint voor Roglic was niet helemaal volgens plan, aldus Dumoulin. "Ik wist wel dat Primoz het wilde proberen op de laatste klim, maar hij kwam niet weg. Ik weet dat hij snel is, dus ik trok gewoon de sprint voor hem aan. Maar hij zat ook aan zijn limiet door de inspanning van daarvoor."

Dumoulin bereidt zich voor op de Tour de France, die eind augustus begint in Nice. Hij is een van de drie kopmannen. Roglic en Steven Kruijswijk zijn de andere twee.

Meer uit Sport

Tafeltennissters winnen tweede groepswedstrijd op WK van Macau

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.

3 uur geleden
Marathon van Amsterdam keert niet terug naar het stadscentrum

AMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.

4 uur geleden
Belgische tennisser Blockx in kwartfinale masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.

18 uur geleden
Franse wielrenner Godon wint proloog Ronde van Romandië

VILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.

22 uur geleden
IJshockey op Winterspelen 2030 in Franse Alpen mogelijk in Parijs

NICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.

1 dag geleden
Iraniër Vafaei stunt op WK snooker: maak mijn volk blij met keu

SHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.

1 dag geleden
Ploeg Arensman vanaf Giro verder onder naam Netcompany Ineos

LONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.

1 dag geleden