Dumoulin na laatste bergrit in Tour: nu is het aan Primoz
LA ROCHE-SUR-FORON (ANP) - Tom Dumoulin keek donderdag tevreden terug op de laatste bergrit in deze Tour de France. "Het was een goede dag voor ons, we zijn weer een dag dichter bij Parijs", vertelde de Limburger van Jumbo-Visma die zich deze Tour heeft weggecijferd voor de Sloveense kopman Primoz Roglic. Die leidt het klassement en zal zaterdag in de individuele tijdrit naar La Planche-des-Belles-Filles de eindzege veilig moeten stellen. "Nu is het aan Primoz. Hij moet er daar voor zorgen dat we het geel mee naar Parijs kunnen nemen", zei Dumoulin.
Zelf heeft hij ook zin in de tijdrit die 36 kilometer lang is. In de laatste 6 kilometer gaat het flink omhoog. "Ik heb er vertrouwen in dat ik daar een goede prestatie kan neerzetten. Ik ben niet in supervorm aan deze Tour begonnen, maar het gaat wel steeds beter. Dat is een goed teken. Het is lang geleden dat ik een tijdrit heb gereden, maar ik ben zeer gemotiveerd. Wie weet wat er mogelijk is."
Dumoulin is de wereldkampioen tijdrijden van 2017. Door blessureleed reed hij vijftien maanden geleden voor het laatst een tijdrit: in het Critérium du Dauphiné werd hij destijds derde om drie dagen later met een pijnlijke knie zijn poging om fit te worden voor de Tour van 2019 te staken.
Donderdag was hij in de slotfase samen met Wout van Aert en Sepp Kuss nog in de buurt van Roglic, die in een groep op een kleine 2 minuten van ritwinnaar Michal Kwiatkowski de finish bereikte. Met een sprint voorkwam Van Aert (3e) dat Roglic' concurrent Tadej Pogacar nog bonificatieseconden kon pakken. "Wout was weer ongelooflijk", keek Dumoulin terug. "We wisten dat Primoz ook kan sprinten voor die derde plek, maar het leek ons veiliger Wout dat te laten doen. Die kan alles, wat je hem ook vraagt."
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft als eerste speelster de tweede ronde op Roland Garros bereikt. Voor de Oekraïense, die de in Rusland geboren Spaanse Oksana Selechmeteva met 6-2 6-3 versloeg, was het een zege die gepaard ging met veel emoties.
8 uur geledenNUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.
10 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Europese turnbond European Gymnastics laat binnenkort weer atleten uit Rusland en Belarus toe op internationale toernooien. Daarmee wordt het voorbeeld van de internationale turnbond World Gymnastics gevolgd. Dat meldt European Gymnastics in een verklaring.
11 uur geleden