Dumoulin na laatste bergrit in Tour: nu is het aan Primoz
LA ROCHE-SUR-FORON (ANP) - Tom Dumoulin keek donderdag tevreden terug op de laatste bergrit in deze Tour de France. "Het was een goede dag voor ons, we zijn weer een dag dichter bij Parijs", vertelde de Limburger van Jumbo-Visma die zich deze Tour heeft weggecijferd voor de Sloveense kopman Primoz Roglic. Die leidt het klassement en zal zaterdag in de individuele tijdrit naar La Planche-des-Belles-Filles de eindzege veilig moeten stellen. "Nu is het aan Primoz. Hij moet er daar voor zorgen dat we het geel mee naar Parijs kunnen nemen", zei Dumoulin.
Zelf heeft hij ook zin in de tijdrit die 36 kilometer lang is. In de laatste 6 kilometer gaat het flink omhoog. "Ik heb er vertrouwen in dat ik daar een goede prestatie kan neerzetten. Ik ben niet in supervorm aan deze Tour begonnen, maar het gaat wel steeds beter. Dat is een goed teken. Het is lang geleden dat ik een tijdrit heb gereden, maar ik ben zeer gemotiveerd. Wie weet wat er mogelijk is."
Dumoulin is de wereldkampioen tijdrijden van 2017. Door blessureleed reed hij vijftien maanden geleden voor het laatst een tijdrit: in het Critérium du Dauphiné werd hij destijds derde om drie dagen later met een pijnlijke knie zijn poging om fit te worden voor de Tour van 2019 te staken.
Donderdag was hij in de slotfase samen met Wout van Aert en Sepp Kuss nog in de buurt van Roglic, die in een groep op een kleine 2 minuten van ritwinnaar Michal Kwiatkowski de finish bereikte. Met een sprint voorkwam Van Aert (3e) dat Roglic' concurrent Tadej Pogacar nog bonificatieseconden kon pakken. "Wout was weer ongelooflijk", keek Dumoulin terug. "We wisten dat Primoz ook kan sprinten voor die derde plek, maar het leek ons veiliger Wout dat te laten doen. Die kan alles, wat je hem ook vraagt."
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike behield zondag in de laatste etappe de leiding van het klassement. De slotrit met start en finish in Barcelona werd gewonnen door de Australiër Brady Gilmore (NSN Cycling Team).
1 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.
6 uur geledenSUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.
6 uur geledenSUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.
7 uur geledenAUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.
9 uur geledenSUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
1 dag geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
1 dag geleden