Dumoulin klaar voor eerste bergrit
NICE (ANP) - In de tweede etappe van de Tour de France doemen al serieuze bergen op. Tom Dumoulin zei zondag klaar te zijn voor een serieuze uitdaging, al vraagt de Limburger van Jumbo-Visma zich af of de klassementsmannen zich al zullen laten zien. "De ploegen van de klassementsrenners hebben al behoorlijk wat schade opgelopen. Misschien dat de meesten zich nog rustig willen houden, maar je weet het nooit", zei Dumoulin kort voor de start van de etappe in Nice.
In de eerste rit leidde de regen tot een reeks valpartijen, waarna de renners op initiatief van Jumbo-Visma besloten het tempo terug te schroeven. Zondag zou de afdaling van de Col de Turini er slecht bij liggen, al denkt Dumoulin dat de organisatie daar het wegdek heeft geschoond. "Als het aan mij ligt, rijden we in een normaal tempo naar beneden zodat er geen ongelukken gebeuren. Maar goed, dat vind ik. Als er een ploeg is die dat wel vol wil doorrijden, zullen we mee moeten. Ik denk trouwens niet dat er weer geneutraliseerd gereden wordt als het droog is."
En als er gekoerst wordt dan moet het maar, zei Dumoulin naast het podium waarop de renners voor een leeg plein werden gepresenteerd. Met alle valpartijen van zaterdag was de aandacht even afgeleid van de echte dreiging: de ontwikkelingen rond het coronavirus. Het ging weer over het sportieve aspect: "Of het volle bak wordt, ik weet het niet. Maar we moeten er wel klaar voor zijn."
Meer uit Sport
BOEDAPEST (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het seizoen van haar opmerkelijke overstap naar de 800 meter afgerond met de derde plaats in de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship. Ze moest in het atletiekstadion van Boedapest (Hongarije) de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro en de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson voor zich dulden. Werro won in 1.55,88, Hodgkinson klokte 1.56,26, Broeders-Bol noteerde 1.56,74.
3 uur geledenCROMVOIRT (ANP) - Het golftoernooi om de Solheim Cup krijgt een spannende slotdag op de banen van Bernardus in Cromvoirt. Team Europa en Team USA staan na de foursomes en fourballs met 8-8 gelijk. De singles op zondag gaan bepalen wie het tweejaarlijkse toernooi tussen de beste golfspeelsters van Europa en Amerika gaat winnen.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Lieke Klaver heeft haar seizoen afgesloten met een knappe vierde plaats op de 400 meter bij de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship in Boedapest. De 28-jarige atlete uit Enkhuizen finishte in het veld van mondiale toppers als vierde in een tijd van 49,91 seconden.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Max Verstappen verwacht zondag in Madrid een race waarbij heel moeilijk kan worden ingehaald. "Er is maar één te volgen lijn. Dat is makkelijk te verdedigen", zei Verstappen voor de Grote Prijs van Spanje in Madrid. De viervoudig wereldkampioen werd derde in de kwalificatie, achter de Brit Lando Norris en de Italiaan Kimi Antonelli.
5 uur geledenCOLLADO DEL ALGUACIL (ANP) - Mikel Landa (36) heeft de koninginnenrit van de Vuelta gewonnen. De Spaanse wielrenner van Soudal Quick-Step reed in de twintigste etappe op de slotklim naar Collado del Alguacil weg bij zijn twee medevluchters en kwam solo aan. De Noor Tobias Halland Johannessen (Uno-X Mobility) werd tweede, de Belg Ramses Debruyne (Alpecin - Premier Tech) finishte als derde met een ruime voorsprong op de klassementsfavorieten. De Spanjaard Enric Mas behield zijn rode trui en begint zondag als klassementsleider aan de slotetappe.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Lando Norris heeft zaterdag naar eigen zeggen een van zijn beste ronden ooit gereden. "Ik ben in shock. Dit was een van de beste ronden in mijn carrière. Alles kwam samen. Het was bijna perfect. Als je hier later op terugkijkt, zeg je: 'Dit was wel goed'", zei de Brit in Madrid, nadat hij in de kwalificatie poleposition had veroverd voor Kimi Antonelli en Max Verstappen.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Lando Norris van McLaren heeft zaterdag in Madrid zijn derde poleposition van het seizoen veroverd. De Britse Formule 1-coureur was tijdens de kwalificatie op de Madring in een tijd van 1.31,824 de snelste. De Italiaan Kimi Antonelli was in de Mercedes met 1.31,835 de nummer 2 van de kwalificatie voor Max Verstappen, die derde werd in 1.31,964.
6 uur geleden