Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumoulin klaar voor eerste bergrit

Dumoulin klaar voor eerste bergrit

NICE (ANP) - In de tweede etappe van de Tour de France doemen al serieuze bergen op. Tom Dumoulin zei zondag klaar te zijn voor een serieuze uitdaging, al vraagt de Limburger van Jumbo-Visma zich af of de klassementsmannen zich al zullen laten zien. "De ploegen van de klassementsrenners hebben al behoorlijk wat schade opgelopen. Misschien dat de meesten zich nog rustig willen houden, maar je weet het nooit", zei Dumoulin kort voor de start van de etappe in Nice.

In de eerste rit leidde de regen tot een reeks valpartijen, waarna de renners op initiatief van Jumbo-Visma besloten het tempo terug te schroeven. Zondag zou de afdaling van de Col de Turini er slecht bij liggen, al denkt Dumoulin dat de organisatie daar het wegdek heeft geschoond. "Als het aan mij ligt, rijden we in een normaal tempo naar beneden zodat er geen ongelukken gebeuren. Maar goed, dat vind ik. Als er een ploeg is die dat wel vol wil doorrijden, zullen we mee moeten. Ik denk trouwens niet dat er weer geneutraliseerd gereden wordt als het droog is."

En als er gekoerst wordt dan moet het maar, zei Dumoulin naast het podium waarop de renners voor een leeg plein werden gepresenteerd. Met alle valpartijen van zaterdag was de aandacht even afgeleid van de echte dreiging: de ontwikkelingen rond het coronavirus. Het ging weer over het sportieve aspect: "Of het volle bak wordt, ik weet het niet. Maar we moeten er wel klaar voor zijn."

Meer uit Sport

Zverev bereikt halve finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).

1 uur geleden
Van der Goot sportjournalist van 2025, Oeuvre Award Hugo Borst

RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.

14 uur geleden
Sinner ten koste van Darderi zonder setverlies naar laatste acht

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.

21 uur geleden
Titelverdedigster Keys uitgeschakeld op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.

1 dag geleden
Kimberley Bos en Jens van 't Wout vlaggendragers bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.

1 dag geleden
Nederlandse springruiters grijpen naast zege in Jumping Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.

1 dag geleden
Schaatssters winnen teamsprint in Inzell, mannen derde

INZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.

1 dag geleden