Dumoulin klaar voor eerste bergrit
NICE (ANP) - In de tweede etappe van de Tour de France doemen al serieuze bergen op. Tom Dumoulin zei zondag klaar te zijn voor een serieuze uitdaging, al vraagt de Limburger van Jumbo-Visma zich af of de klassementsmannen zich al zullen laten zien. "De ploegen van de klassementsrenners hebben al behoorlijk wat schade opgelopen. Misschien dat de meesten zich nog rustig willen houden, maar je weet het nooit", zei Dumoulin kort voor de start van de etappe in Nice.
In de eerste rit leidde de regen tot een reeks valpartijen, waarna de renners op initiatief van Jumbo-Visma besloten het tempo terug te schroeven. Zondag zou de afdaling van de Col de Turini er slecht bij liggen, al denkt Dumoulin dat de organisatie daar het wegdek heeft geschoond. "Als het aan mij ligt, rijden we in een normaal tempo naar beneden zodat er geen ongelukken gebeuren. Maar goed, dat vind ik. Als er een ploeg is die dat wel vol wil doorrijden, zullen we mee moeten. Ik denk trouwens niet dat er weer geneutraliseerd gereden wordt als het droog is."
En als er gekoerst wordt dan moet het maar, zei Dumoulin naast het podium waarop de renners voor een leeg plein werden gepresenteerd. Met alle valpartijen van zaterdag was de aandacht even afgeleid van de echte dreiging: de ontwikkelingen rond het coronavirus. Het ging weer over het sportieve aspect: "Of het volle bak wordt, ik weet het niet. Maar we moeten er wel klaar voor zijn."
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
8 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
1 dag geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geleden