Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumoulin keert terug als profwielrenner en mikt op tijdrit Tokio

Dumoulin keert terug als profwielrenner en mikt op tijdrit Tokio

MAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin heeft besloten zijn wielercarrière op het hoogste niveau voort te zetten. De Limburger maakt begin juni zijn opwachting in de Ronde van Zwitserland. Grote doel is de olympische tijdrit op de Olympische Spelen van Tokio op 28 juli, bevestigde zijn ploeg Jumbo-Visma.

Dumoulin besloot in januari van dit jaar voor onbepaalde tijd te stoppen met wielrennen. Hij nam de tijd voor bezinning en wilde goed nadenken over zijn toekomst. Dumoulin, die in 2017 als eerste Nederlander de Ronde van Italië won, bekende dat hij worstelde met de druk en verwachtingen. Inmiddels heeft hij het plezier in het fietsen teruggevonden en meteen zijn olympische ambitie uitgesproken.

In de Ronde van Zwitserland, die op 6 juni begint, wil Dumoulin het koersgevoel weer te pakken krijgen. Na die achtdaagse rittenkoers zal de voormalig wereldkampioen tijdrijden ook aan de start verschijnen van de Nederlandse kampioenschappen tijdrijden (16 juni) en op de weg (20 juni) in Drenthe. Daarna wil hij zich richten op de olympische tijdrit. Jumbo-Visma meldt niets over een eventuele deelname aan de Tour de France, die duurt van 26 juni tot en met 18 juli.

Klachten

De selectie voor de Olympische Spelen is nog niet bekend, maar bondscoach Koos Moerenhout zou genegen zijn Dumoulin een plek te gunnen in de ploeg voor Tokio.

Een aanhoudende knieblessure, opgelopen na een val in juni 2019, en andere gezondheidsklachten hielden Dumoulin meer dan een jaar uit het peloton. Hij begon vorig jaar vol verwachting aan de Tour, waarin hij in 2018 nog als tweede eindigde, maar merkte al snel dat de topvorm ontbrak. Hij eindigde alsnog als zevende. In het najaar stapte hij voortijdig af in de Ronde van Spanje. In januari, tijdens een trainingskamp met zijn ploeg in het Spaanse Alicante, nam hij onverwachts het besluit om te stoppen.

Aanmodderen

"Ik heb me te lang aangetrokken van wat andere mensen van mij vinden. Het wordt nu tijd om zelf op een rijtje te krijgen wat ik wil. Niemand is erbij gebaat als ik maar blijf aanmodderen en niemand heeft er iets aan als ik twaalfde word in de Tour of niks presteer op de Olympische Spelen", zei hij destijds. "Het is echt alsof er een rugzak van 100 kilo van mijn schouders is gegaan."

Volgens website Wielerflits werd Dumoulin de laatste weken vrijwel dagelijks weer op de racefiets in de Limburgse heuvels en in de Belgische Voerstreek gesignaleerd. Het viel op dat hij regelmatig tochten op zijn tijdritfiets maakte.

Meer uit Sport

De Boo grijpt op 1000 meter tweede olympische startbewijs

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.

11 uur geleden
Seizoen veldrijder Sweeck voorbij door val

LOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.

12 uur geleden
Rijpma-de Jong plaatst zich op 1500 meter voor Spelen van Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.

12 uur geleden
Wereldkampioene Beune plaatst zich op 1500 meter niet voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.

13 uur geleden
Van Belle en Wiebes veroveren nog een titel op NK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.

14 uur geleden
Van der Poel behoudt in Azencross ongeslagen status

LOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.

15 uur geleden
Brand wint in Loenhout voor twaalfde keer op rij veldrit

LOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.

16 uur geleden