Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumoulin keert terug als profwielrenner en mikt op tijdrit Tokio

Dumoulin keert terug als profwielrenner en mikt op tijdrit Tokio

MAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin heeft besloten zijn wielercarrière op het hoogste niveau voort te zetten. De Limburger maakt begin juni zijn opwachting in de Ronde van Zwitserland. Grote doel is de olympische tijdrit op de Olympische Spelen van Tokio op 28 juli, bevestigde zijn ploeg Jumbo-Visma.

Dumoulin besloot in januari van dit jaar voor onbepaalde tijd te stoppen met wielrennen. Hij nam de tijd voor bezinning en wilde goed nadenken over zijn toekomst. Dumoulin, die in 2017 als eerste Nederlander de Ronde van Italië won, bekende dat hij worstelde met de druk en verwachtingen. Inmiddels heeft hij het plezier in het fietsen teruggevonden en meteen zijn olympische ambitie uitgesproken.

In de Ronde van Zwitserland, die op 6 juni begint, wil Dumoulin het koersgevoel weer te pakken krijgen. Na die achtdaagse rittenkoers zal de voormalig wereldkampioen tijdrijden ook aan de start verschijnen van de Nederlandse kampioenschappen tijdrijden (16 juni) en op de weg (20 juni) in Drenthe. Daarna wil hij zich richten op de olympische tijdrit. Jumbo-Visma meldt niets over een eventuele deelname aan de Tour de France, die duurt van 26 juni tot en met 18 juli.

Klachten

De selectie voor de Olympische Spelen is nog niet bekend, maar bondscoach Koos Moerenhout zou genegen zijn Dumoulin een plek te gunnen in de ploeg voor Tokio.

Een aanhoudende knieblessure, opgelopen na een val in juni 2019, en andere gezondheidsklachten hielden Dumoulin meer dan een jaar uit het peloton. Hij begon vorig jaar vol verwachting aan de Tour, waarin hij in 2018 nog als tweede eindigde, maar merkte al snel dat de topvorm ontbrak. Hij eindigde alsnog als zevende. In het najaar stapte hij voortijdig af in de Ronde van Spanje. In januari, tijdens een trainingskamp met zijn ploeg in het Spaanse Alicante, nam hij onverwachts het besluit om te stoppen.

Aanmodderen

"Ik heb me te lang aangetrokken van wat andere mensen van mij vinden. Het wordt nu tijd om zelf op een rijtje te krijgen wat ik wil. Niemand is erbij gebaat als ik maar blijf aanmodderen en niemand heeft er iets aan als ik twaalfde word in de Tour of niks presteer op de Olympische Spelen", zei hij destijds. "Het is echt alsof er een rugzak van 100 kilo van mijn schouders is gegaan."

Volgens website Wielerflits werd Dumoulin de laatste weken vrijwel dagelijks weer op de racefiets in de Limburgse heuvels en in de Belgische Voerstreek gesignaleerd. Het viel op dat hij regelmatig tochten op zijn tijdritfiets maakte.

Meer uit Sport

Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

3 uur geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

8 uur geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

8 uur geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

23 uur geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

23 uur geleden
Ganna wint Dwars door Vlaanderen na late inhaalactie bij Van Aert

WAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.

1 dag geleden
Wielrenner Evenepoel debuteert zondag in Ronde van Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.

1 dag geleden