Dumoulin: hopelijk stap dichter bij topvorm voor de Tour
MEGÈVE (ANP) - Tom Dumoulin sloot het Critérium du Dauphiné af als zevende na de vijfde plaats in de slotetappe die werd gewonnen door ploeggenoot Sepp Kuss. "Ik heb acht dagen keihard afgezien", zei de klassementsrenner van Jumbo-Visma. "Hopelijk heeft het mij een stap dichter bij de topvorm gebracht voor de Tour de France."
Dumoulin zag medekopmannen Steven Kruijswijk en Primoz Roglic, die de leiding in het algemeen klassement had, wegvallen na valpartijen zaterdag. Maar hij klonk toch redelijk tevreden na de slotetappe. "Het is eeuwig zonde wat gebeurd is met Steven en Primoz. Vandaag wilden we alles eruit halen wat erin zat. Dat is gelukt. Wout heeft de groene trui gepakt, Sepp wint de rit en ik schuif wat plekken op in het klassement."
Voor de 29-jarige Limburger was het na de Tour de l'Ain van vorig weekend pas zijn tweede optreden in meer dan een jaar. Hij sprak van een loodzware week. "Ik heb nog nooit zo'n zware vijf dagen achter elkaar gehad. Ik ben echt helemaal af", zei Dumoulin. "Dit maak je zelfs in de Tour niet mee, zulke bergritten achter elkaar. Ik kwam zelf tekort om het verschil te maken in de slotetappe. Sepp is een geweldenaar, dat hij dit nog afmaakt."
Dumoulin blijft nog een week op hoogte zitten, voornamelijk om uit te rusten, zei hij. "Daarna reis ik een paar dagen voor de start van de Tour naar Nice."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
5 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
8 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
9 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
10 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
14 uur geleden