Dumoulin gunt Bouwman overwinning in Giro-etappe heel erg
POTENZA (ANP) - Tom Dumoulin hielp met zijn inspanningen in de finale van de zevende rit van de Ronde van Italië ploeggenoot Koen Bouwman met het winnen van zijn eerste rit in een grote wielerronde. De Giro-winnaar van 2017 was heel blij voor zijn ploeggenoot. "Hij verdient dat het meest van iedereen in het peloton", zei de 31-jarige renner van Jumbo-Visma.
Dumoulin sprak van een mooie dag. "Het was helemaal niet het plan om in de ontsnapping mee te zitten. Ik zat daar bij toeval", zei de klassementsrenner die afgelopen dinsdag nog op ruime achterstand van de concurrenten was binnengekomen op de Etna. "We werkten in de rit voor elkaar. Ik voelde op het einde dat mijn krachten een beetje wegvloeiden, maar Koen was heel goed."
Bij een van de aanvallen in de slotfase raakte Dumoulin op achterstand, maar hij keerde toch weer terug vooraan en zette zich op kop voor Bouwman. "Het doel was om hem bij de finish af te zetten, zodat hij kon sprinten voor de zege. We wisten dat hij de snelste was."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
16 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
18 uur geleden