Dumoulin gunt Bouwman overwinning in Giro-etappe heel erg
POTENZA (ANP) - Tom Dumoulin hielp met zijn inspanningen in de finale van de zevende rit van de Ronde van Italië ploeggenoot Koen Bouwman met het winnen van zijn eerste rit in een grote wielerronde. De Giro-winnaar van 2017 was heel blij voor zijn ploeggenoot. "Hij verdient dat het meest van iedereen in het peloton", zei de 31-jarige renner van Jumbo-Visma.
Dumoulin sprak van een mooie dag. "Het was helemaal niet het plan om in de ontsnapping mee te zitten. Ik zat daar bij toeval", zei de klassementsrenner die afgelopen dinsdag nog op ruime achterstand van de concurrenten was binnengekomen op de Etna. "We werkten in de rit voor elkaar. Ik voelde op het einde dat mijn krachten een beetje wegvloeiden, maar Koen was heel goed."
Bij een van de aanvallen in de slotfase raakte Dumoulin op achterstand, maar hij keerde toch weer terug vooraan en zette zich op kop voor Bouwman. "Het doel was om hem bij de finish af te zetten, zodat hij kon sprinten voor de zege. We wisten dat hij de snelste was."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
20 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
21 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
23 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
1 dag geleden