Dumoulin gunt Bouwman overwinning in Giro-etappe heel erg
POTENZA (ANP) - Tom Dumoulin hielp met zijn inspanningen in de finale van de zevende rit van de Ronde van Italië ploeggenoot Koen Bouwman met het winnen van zijn eerste rit in een grote wielerronde. De Giro-winnaar van 2017 was heel blij voor zijn ploeggenoot. "Hij verdient dat het meest van iedereen in het peloton", zei de 31-jarige renner van Jumbo-Visma.
Dumoulin sprak van een mooie dag. "Het was helemaal niet het plan om in de ontsnapping mee te zitten. Ik zat daar bij toeval", zei de klassementsrenner die afgelopen dinsdag nog op ruime achterstand van de concurrenten was binnengekomen op de Etna. "We werkten in de rit voor elkaar. Ik voelde op het einde dat mijn krachten een beetje wegvloeiden, maar Koen was heel goed."
Bij een van de aanvallen in de slotfase raakte Dumoulin op achterstand, maar hij keerde toch weer terug vooraan en zette zich op kop voor Bouwman. "Het doel was om hem bij de finish af te zetten, zodat hij kon sprinten voor de zege. We wisten dat hij de snelste was."
Meer uit Sport
NÜRBURG (ANP) - Max Verstappen heeft pole position veiliggesteld in de Nürburgring Langstrecken-Serie. De coureur van Red Bull maakt zaterdag een uitstapje uit de Formule 1 naar de Duitse race over vier uur, ter voorbereiding op de 24-uursrace die hij in mei op de Nürburgring rijdt.
23 minuten geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. In drie sets was de Amerikaanse top 10-speler Taylor Fritz in de tweede ronde te sterk voor de Nederlander: 6-3 6-7(2) 6-3.
8 uur geledenTORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet is als zesde geëindigd in de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 33-jarige atleet miste de scherpte en klokte 6,61, een tiende boven zijn Nederlands record van 6,51.
13 uur geledenTORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet heeft zich verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij spurtte in zijn heat naar de tweede plaats in 6,56 seconden, de klassering die hem direct doorgang gaf naar de finale, die later vrijdag om 21.22 uur wordt afgewerkt.
14 uur geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met een overtuigend optreden doorgedrongen tot de finale van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko Pomorska Arena haar heat in de halve finales in een tijd van 51,23. De finale is zaterdagavond.
15 uur geledenTORUN (ANP) - Jessica Schilder ging voor goud op de WK indoor bij het kogelstoten, maar de uitkomst in de atletiekhal van het Poolse Torun was de ondankbare vierde plaats. De Volendamse stootte in haar beste poging de 4 kilo zware kogel naar een afstand van 19,63.
15 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple heeft zich op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 27-jarige atleet eindigde in zijn serie als derde in een tijd van 3.39,03. Zijn klassering volstond om rechtstreeks te worden toegelaten tot de finale, die voor zondag staat gepland. De Spanjaard Mariano García won de heat in 3.38,19.
15 uur geleden