
Dumoulin: geen zorgen over tijdrit
FUJI SPEEDWAY (ANP) - De olympische wegrace was hem minder goed afgegaan dan gehoopt, maar zorgen over de individuele tijdrit van woensdag maakte Tom Dumoulin zich zaterdag niet. "Ik had gehoopt beter te zijn, maar dit zegt niets over woensdag. Het zijn twee totaal verschillende disciplines: eentje waar ik vrij goed in ben en een waarin ik soms goed ben."
De Limburger besloot dit voorjaar, nadat hij enkele maanden zijn wielerloopbaan had stilgelegd, zich te richten op de individuele tijdrit in Tokio. Bij Rio 2016 was hij als tweede geƫindigd achter de Zwitser Fabian Cancellara, een jaar later gevolgd door de wereldtitel tijdrijden in het Noorse Bergen. De Girowinnaar van 2017 ging sukkelen met blessures en kreeg ook motivatieproblemen. Maar na een pauze kwam de ambitie terug er op de Spelen iets moois van te maken.
Deelnemen aan de tijdrit betekent ook uitkomen in de wegwedstrijd. "Ik had geen goede dag. Het was ook niet slecht, maar niet helemaal waar ik op gehoopt had. Dat voelde ik al op de Mount Fuji. Ik heb daarna nog geprobeerd Bauke een beetje te helpen, maar de koers bleef gesloten. En op die Mikuni Pass was het klaar. Bauke heeft het trouwens supergoed gedaan. Helaas pakt hij net geen medaille, maar hij mag trots zijn."
"Natuurlijk had ik hier liever gestaan na een goede koers. Daar baal ik van, maar dat gevoel neem ik niet mee naar woensdag."
Meer uit Sport
EUGENE (ANP) - Niels Laros heeft bij de Diamond League-meeting in het Amerikaanse Eugene een sensationele zege geboekt op de Engelse mijl. De Nederlandse atleet achterhaalde na een lange eindsprint de twee lopers vooraan en won de race in een Nederlands record van 3.45,94. Hij haalde bijna drie seconden af van de vorige nationale toptijd, die ook op naam stond van de 20-jarige atleet uit Oosterhout.
3 uur geledenEUGENE (ANP) - Niels Laros heeft bij de Diamond League-meeting in het Amerikaanse Eugene een sensationele zege geboekt op de Engelse mijl. De Nederlandse atleet achterhaalde na een lange eindsprint de twee lopers vooraan en won de race in een Nederlands record van 3.45,94. Hij haalde bijna drie seconden af van de vorige nationale toptijd, die ook op naam stond van de 20-jarige atleet uit Oosterhout.
6 uur geledenEUGENE (ANP) - De Keniaanse atlete Beatrice Chebet heeft bij de Diamond League-ontmoeting in het Amerikaanse Eugene het wereldrecord op de 5000 meter verbeterd. De 25-jarige olympische kampioene op de afstand won de wedstrijd in 13.58,06 en dook als eerste vrouw onder de veertien minuten. Ze was ruim twee seconden sneller dan de Ethiopische Gudaf Tsegay, die twee jaar geleden in Eugene het wereldrecord op 14.00,21 had gezet.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is uitgeschakeld in de tweede ronde van het vrouwendubbelspel op Wimbledon. Met haar Amerikaanse dubbelpartner Asia Muhammad verloor de 31-jarige Nederlandse dubbelspecialiste van het koppel Kimberly Birrell en Maya Joint uit Australiƫ in drie sets: 6-4 4-6 6-7 (7).
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Novak Djokovic heeft tegen zijn landgenoot Miomir Kecmanovic zijn honderdste zege geboekt op Wimbledon. De zevenvoudig winnaar van het grandslamtoernooi in Londen bereikte door de overtuigende zege in drie sets de vierde ronde: 6-3 6-0 6-4.
7 uur geledenGSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn er niet in geslaagd de finale te bereiken van het Elite 16-toernooi in Gstaad. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Cherif Younousse en Ahmed Tijan uit Qatar: 21-16 21-18.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdedigster Barbora Krejcikova is in de derde ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De Tsjechische verloor in drie sets van de als tiende geplaatste Amerikaanse Emma Navarro: 6-2 3-6 4-6.
11 uur geleden