Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumoulin geeft hoop op eigen Tourzege op

Dumoulin geeft hoop op eigen Tourzege op

LOUDENVIELLE (ANP) - Wielrenner Tom Dumoulin heeft de hoop opgegeven dat hij dit jaar de Tour de France kan winnen. De 29-jarige Limburger verloor veel tijd in de eerste rit door de Pyreneeën. "We zijn hier om de Tour te winnen, in eerste instantie met Primoz of met mij. Ik voelde vandaag: het gaat gewoon niet meer lukken", zei Dumoulin in het hotel van zijn ploeg Jumbo-Visma.

De Giro-winnaar van 2017 was na de finish in Loudenvielle al snel verdwenen, teleurgesteld over het verloop van de achtste etappe. Dumoulin moest op de slotklim, de Col de Peyresourde, zijn concurrenten laten gaan. Hij kwam als dertigste over de streep, ruim 2 minuten na de andere klassementsrenners.

"Ik voelde in de laatste paar kilometer van de Port de Balès, toen Wout het overnam van Robert, al dat ik niet de benen had om tot aan de finish met de besten mee te gaan. Ik moest een gaatje laten, maar kon in de afdaling wel weer aansluiten. Ik zat op hangen en wurgen mee. Ik heb toen op de Peyresourde de keuze gemaakt om op kop te gaan rijden voor Primoz", aldus Dumoulin, die als nummer 5 van het klassement aan de etappe was begonnen, met 13 seconden achterstand op geletruidrager Adam Yates.

Goede kaarten

De mede-kopman van Jumbo-Visma offerde zich op voor Roglic, de andere kopman van de Nederlandse ploeg. "Uiteindelijk zat Primoz op een gegeven moment geïsoleerd, dat was ook niet wat we wilden. Maar ja, waarschijnlijk was ik er ook van af gegaan zonder kopbeurt", zei Dumoulin, die in klassement naar de vijftiende plek zakte op 2 minuten en 20 seconden van Yates. "Het was gewoon een heel lastige finale voor ons. We hadden gehoopt met meer mannen op de Peyresourde te zitten. Ik ben nu weggevallen uit het klassement, maar gelukkig staan we er met Primoz nog steeds supergoed voor. We zijn van start gegaan met het algemene doel om te proberen de Tour te winnen. Primoz heeft daar nu gewoon nog steeds heel goede kaarten voor. We gaan daar vol voor."

De Sloveen staat tweede in het klassement, op 3 seconden van Yates. Zondag is de tweede Pyreneeënrit, daarna hebben de deelnemers aan de Tour een rustdag.

Meer uit Sport

Volleyballers uitgeschakeld op EK na verlies tegen Finland

TAMPERE (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn uitgeschakeld op het EK. De ploeg van bondscoach Joel Banks leed in Tampere tegen gastland Finland de vierde nederlaag dit toernooi. Net als maandag tegen Servië gaf Oranje een voorsprong uit handen en ging het na vijf sets onderuit: 25-18 21-25 26-24 20-25 11-15.

4 uur geleden
Schilder enige Nederlandse genomineerde voor Europees atlete

LAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is de enige Nederlandse atlete bij de tien genomineerden voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. Femke Broeders-Bol, die vorig jaar voor de derde keer werd gekozen tot Europa's beste atlete, ontbreekt in het lijstje met namen. Bij de mannen is geen Nederlander genomineerd.

10 uur geleden
Nairobi organiseert in 2029 eerste WK atletiek in Afrika

BOEDAPEST (ANP) - De wereldkampioenschappen atletiek in 2029 zijn toegewezen aan de Keniaanse hoofdstad Nairobi. Het wordt de eerste keer dat de WK plaatsvinden op het Afrikaanse continent. De mondiale atletiekbond World Athletics wees op een vergadering in Boedapest ook alvast de gaststad aan voor de WK atletiek in 2031. Dat is München in Duitsland geworden.

14 uur geleden
Wielrenner Gall stapt na derde plek in Vuelta over naar Lidl-Trek

BAD WIMPFEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Felix Gall verruilt Decathlon CMA CGM voor de Duitse WorldTour-formatie Lidl-Trek. De 28-jarige Oostenrijker eindigde zondag als derde in het klassement van de Ronde van Spanje, achter de Spanjaard Enric Mas en de Sloveen Primož Roglič. Eerder dit jaar werd hij al tweede in de Ronde van Italië.

16 uur geleden
Oproep NOC*NSF: meer investeren in maatschappelijke waarde sport

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF roept het kabinet op meer geld te investeren in sport en bewegen. Sport moet breed op de rijksbegroting om de maatschappelijke waarde van sport beter te benutten, luidt het pleidooi van de sportkoepel in een paginagrote advertentie in het AD.

19 uur geleden
Olympisch schaatskampioene Leerdam dit seizoen niet in actie

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt dit seizoen niet in actie op de ijsbaan. Dat heeft de olympisch kampioene op de 1000 meter maandag bekendgemaakt via haar eigen YouTubekanaal. De 27-jarige Leerdam wil zich voorlopig richten op andere aspecten van haar leven.

1 dag geleden
Mercedes-baas Wolff schrijft Russell niet af in titelstrijd F1

MADRID (ANP) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes wil George Russell nog niet afschrijven voor de wereldtitel in de Formule 1. De Brit staat tweede in het kampioenschap, maar inmiddels wel met 81 punten achterstand op zijn teamgenoot Kimi Antonelli. "Het is een mechanische sport; je kunt crashen of uitvallen. En zolang het in punten mathematisch gezien nog kan, verdient George alle steun van het team", zei Wolff op de website van de Formule 1.

1 dag geleden