Dumoulin geeft hoop op eigen Tourzege op
LOUDENVIELLE (ANP) - Wielrenner Tom Dumoulin heeft de hoop opgegeven dat hij dit jaar de Tour de France kan winnen. De 29-jarige Limburger verloor veel tijd in de eerste rit door de Pyreneeën. "We zijn hier om de Tour te winnen, in eerste instantie met Primoz of met mij. Ik voelde vandaag: het gaat gewoon niet meer lukken", zei Dumoulin in het hotel van zijn ploeg Jumbo-Visma.
De Giro-winnaar van 2017 was na de finish in Loudenvielle al snel verdwenen, teleurgesteld over het verloop van de achtste etappe. Dumoulin moest op de slotklim, de Col de Peyresourde, zijn concurrenten laten gaan. Hij kwam als dertigste over de streep, ruim 2 minuten na de andere klassementsrenners.
"Ik voelde in de laatste paar kilometer van de Port de Balès, toen Wout het overnam van Robert, al dat ik niet de benen had om tot aan de finish met de besten mee te gaan. Ik moest een gaatje laten, maar kon in de afdaling wel weer aansluiten. Ik zat op hangen en wurgen mee. Ik heb toen op de Peyresourde de keuze gemaakt om op kop te gaan rijden voor Primoz", aldus Dumoulin, die als nummer 5 van het klassement aan de etappe was begonnen, met 13 seconden achterstand op geletruidrager Adam Yates.
Goede kaarten
De mede-kopman van Jumbo-Visma offerde zich op voor Roglic, de andere kopman van de Nederlandse ploeg. "Uiteindelijk zat Primoz op een gegeven moment geïsoleerd, dat was ook niet wat we wilden. Maar ja, waarschijnlijk was ik er ook van af gegaan zonder kopbeurt", zei Dumoulin, die in klassement naar de vijftiende plek zakte op 2 minuten en 20 seconden van Yates. "Het was gewoon een heel lastige finale voor ons. We hadden gehoopt met meer mannen op de Peyresourde te zitten. Ik ben nu weggevallen uit het klassement, maar gelukkig staan we er met Primoz nog steeds supergoed voor. We zijn van start gegaan met het algemene doel om te proberen de Tour te winnen. Primoz heeft daar nu gewoon nog steeds heel goede kaarten voor. We gaan daar vol voor."
De Sloveen staat tweede in het klassement, op 3 seconden van Yates. Zondag is de tweede Pyreneeënrit, daarna hebben de deelnemers aan de Tour een rustdag.
Meer uit Sport
LUSAIL (ANP) - MotoGP-coureur Francesco Bagnaia heeft een dubbele breuk in zijn rechtervoet opgelopen door zijn crash zaterdag in de sprintrace bij de Grote Prijs van Qatar. De Italiaanse tweevoudig wereldkampioen (2022 en 2023) zal niet starten in de hoofdrace op zondag en vliegt terug naar Italië voor een operatie. Dat meldde het fabrieksteam van Ducati.
50 minuten geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - Lewis Hamilton en Charles Leclerc hebben hun onderlinge irritaties uitgesproken. Dat hebben de beide coureurs van Ferrari gedaan in een bijeenkomst met hun teambaas Fred Vasseur bij de Grote Prijs van São Paulo.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen gaat er alles aan doen om zondag (18.00 uur Nederlandse tijd) zoveel mogelijk coureurs in te halen in de Grote Prijs van São Paulo. "Ik heb al vaker moeilijke omstandigheden doorstaan, dus laten we maar zien wat er mogelijk is", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een persbulletin van zijn team Red Bull.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van São Paulo. Op een kletsnat circuit op het Autódromo José Carlos Pace was de Britse wereldkampioen van vorig seizoen in de McLaren net iets sneller dan de Mercedessen van de Brit George Russell en de nieuwe wereldkampioen Kimi Antonelli uit Italië.
17 uur geledenINDIAN WELLS (ANP) - Tennisster Elena Rybakina, de nummer 1 van de wereld, heeft zich teruggetrokken van het deelnemersveld van de WTA Finals. Dat heeft de WTA zaterdag bekendgemaakt namens de 27-jarige Kazakse. Het slottoernooi van het tennisseizoen begint zondag in het Amerikaanse Indian Wells en duurt tot en met 15 november.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - De finale van het masterstoernooi van Parijs gaat tussen de Spanjaard Carlos Alcaraz en de Amerikaan Ben Shelton. Voor beide tennissers is het de eerste keer dat ze in de finale staan van dit ATP-toernooi.
20 uur geledenZEDDAM (ANP) - Lucinda Brand heeft alsnog de Europese titel veldrijden gewonnen na de deklassering van Marie Schreiber. De Luxemburgse, die de sprint won, was volgens de jury van haar lijn afgeweken in de sprint. Daarop is ze teruggezet naar de tweede plaats. Ceylin del Carmen Alvarado werd derde.
21 uur geleden