Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumoulin: dit was een slechte tijdrit

Dumoulin: dit was een slechte tijdrit

IMOLA (ANP) - Tom Dumoulin kon zijn goede optreden in de tijdrit van vorige week in de Tour de France op het WK geen vervolg geven. De Limburger van Jumbo-Visma eindigde vrijdag op het racecircuit van Imola op de tiende plaats. "Ik wist al na een paar minuten dat het hem niet ging worden. Ik had gewoon geen goede benen. Dit was een slechte tijdrit", concludeerde Dumoulin.

Hij gaf over een kleine 32 kilometer 1 minuut en 14 seconden toe op de winnaar, de Italiaan Filippo Ganna. Dumoulin was eerder wereldkampioen tijdrijden in 2017 en veroverde ook een keer zilver (2018) en brons (2014).

"Ik ben blijven knokken tot de finish. Wat moet je anders?" vroeg hij zich af. Zijn schakelsysteem hield er ook nog mee op, terwijl hij in de slotfase bijna een bocht miste. "Als het moet, ben ik best een kunstenaar op de fiets", zo kon hij er nog om lachen. Dumoulin liet bij het enige meetpunt onderweg nog wel de vijfde tijd noteren. "Ik wist dat het verschil in het eerste deel gemaakt moest worden. Toen heb ik een beetje over de limiet gereden in de hoop dat er nog iets wonderlijks zou gebeuren met mijn benen."

Meer uit Sport

Voormalig winnares marathon Tokio zes jaar geschorst om doping

MONACO (ANP) - De Ethiopische atlete Ruti Aga is door de Athletics Integrity Unit (AIU) voor zes jaar geschorst. De winnares van de marathon van Tokio in 2019 is gestraft voor het gebruik van het verboden middel methylprednisolon en het manipuleren van een dopingcontrole, zo meldt de antidopingautoriteit.

3 minuten geleden
Ploeg Evenepoel ziet kans op eindzege in komende Tour de France

PARIJS (ANP/BELGA) - Wielerploeg Red Bull-Bora-hansgrohe ziet door het hoge aantal tijdritkilometers veel kansen voor de Belgische renner Remco Evenepoel in de komende Tour de France. Ook zijn er maar drie aankomsten bergop, wat ook in het voordeel van de nummer 2 van afgelopen editie zou moeten zijn. "Over het geheel genomen is het een parcours dat onze sterke punten benadrukt en ons alle reden geeft om voor de gele trui te gaan", reageerde sportief manager Zak Dempster.

2 uur geleden
Helsinki organiseert EK atletiek van 2030

HELSINKI (ANP) - De Europese kampioenschappen atletiek vinden in 2030 plaats in het Finse Helsinki. Dat heeft de Europese atletiekfederatie European Athletics donderdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Directeur Tour de France ziet vroegere starts niet zitten

PARIJS (ANP) - De starttijden van de Tour de France worden vooralsnog niet gewijzigd, zei koersdirecteur Christian Prudhomme donderdag tijdens de presentatie van het parcours van de Ronde van Frankrijk in Parijs tegen persbureau AFP. Dat idee werd tijdens de afgelopen Tour geopperd toen er drie etappes vanwege de hitte werden aangepast. Volgens Prudhomme is het geen goed idee om op voorhand vroeger te beginnen. "Als we om 10.00 uur zouden starten, zouden de renners drie uur eerder moeten opstaan. En dan gaan we er nog vanuit dat ze allemaal vlak bij de startlocatie verblijven, wat nooit het geval is."

3 uur geleden
Tour de France kent in 2027 ontknoping in Pyreneeën

PARIJS (ANP) - De Tour de France kent komend jaar de ontknoping in de Pyreneeën. De koninginnenrit is de achttiende etappe, waarin het mannenpeloton onder meer de Col du Soulor en de Tourmalet moet beklimmen. In de negende etappe staat al de Grand Colombier op het programma, met daarna nog twee etappes in de Alpen. Dat is donderdag bekendgemaakt tijdens de presentatie in Parijs.

4 uur geleden
Tour de France Femmes eindigt komend jaar op Puy de Dôme

PARIJS (ANP) - De Tour de France Femmes eindigt komend jaar op de slapende vulkaan Puy de Dôme, zo is bekendgemaakt in Parijs. De finish van de negende en laatste etappe ligt op 7 augustus op de klim met veel wielergeschiedenis in het Centraal Massief. De Puy de Dôme keerde in 2023 terug in de Tour voor mannen na een afwezigheid van 35 jaar.

5 uur geleden
Vakbond voor tennisprofs voorkomt 234.000 keer online misbruik

LONDEN (ANP) - De vakbond voor tennisprofessionals (ATP) heeft het afgelopen jaar voorkomen dat meer dan 234.000 beledigende of bedreigende berichten de spelers bereikten. Dat heeft de ATP in een persbericht bekendgemaakt. Via het zogenoemde 'ATP Safe Sport' worden tennissers beschermd tegen online misbruik.

6 uur geleden