Dumoulin blij van start in 'rare' Tour
NICE (ANP) - Er wordt gefietst, maar de Tour de France is dit jaar anders dan anders. In Nice, waar zaterdagmiddag de eerste etappe begon, stond het publiek niet rijen dik om de renners uit te zwaaien. Dat was niet omdat het peloton later op de dag zou terugkeren voor de finish. Aan de oproep van de autoriteiten om vanwege de oplopende coronabesmettingen zo veel mogelijk thuis te blijven leek door velen gehoor te zijn gegeven. Bovendien was het aantal buitenlandse wielerfans in Nice een fractie van wat zich normaal bij een Grand Départ meldt.
"Het is gewoon raar", constateerde Tom Dumoulin al voor de start bij de NOS. Achter een dranghek mocht hij een verslaggever met een hengelmicofoon te woord staan. Bij de teambus, normaal een gekrioel van geïnteresseerden, bleef het rustig met alleen wat nieuwsgierige fans achter de hekken. De Tourrenners bevinden zich in een 'bubbel', het virus moet buiten worden gelaten.
"Het is niet anders", zei Dumoulin, een van de twee kopmannen van Jumbo-Visma. "We zijn met zijn allen heel blij dat er gewoon gekoerst kan worden. Dat had ik in april niet verwacht. De besmettingen lopen weer op, maar wij hebben onze bubbel goed voor elkaar. Het is nooit 100 procent veilig, maar mooi dat het lijkt te gaan lukken."
Een bezoek aan de Tour wordt de komende drie weken ontmoedigd, met name met maatregelen in de bergen waar het veel rustiger zal zijn dan gewoonlijk. Dumoulin: "Het is anders, ik heb ook niet dat zomerse gevoel dat bij de Tour hoort. En veel publiek is stressvol, maar maakt ook veel los. Daar zal nu geen sprake van zijn."
Zijn ploeggenoot Wout van Aert liet zich op verzoek ook in de mixed zone zien, de enige plek waar een zeer beperkt contact tussen renners en journalisten mogelijk is. "Het zal nu eindelijk over de koers gaan", verzuchtte de Belg. "Het is anders voor ons, maar als we gestart zijn, gaat het normaal voelen. Het zijn speciale omstandigheden, maar nu gaan we naar het sportieve kijken."
Marianne Vos, voorafgaand aan de eerste rit tweede in La Course, hield een vreemd gevoel over aan haar optreden in Nice. "De Tour is nog steeds heel groots, maar wel leeg groots", had ze geconstateerd. "Voor ons zit het er al weer op, maar de Tour moet nog beginnen. Ik hoop dat ze het einde halen."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
3 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
8 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
9 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 dag geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 dag geleden