Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumoulin blij van start in 'rare' Tour

Dumoulin blij van start in 'rare' Tour

NICE (ANP) - Er wordt gefietst, maar de Tour de France is dit jaar anders dan anders. In Nice, waar zaterdagmiddag de eerste etappe begon, stond het publiek niet rijen dik om de renners uit te zwaaien. Dat was niet omdat het peloton later op de dag zou terugkeren voor de finish. Aan de oproep van de autoriteiten om vanwege de oplopende coronabesmettingen zo veel mogelijk thuis te blijven leek door velen gehoor te zijn gegeven. Bovendien was het aantal buitenlandse wielerfans in Nice een fractie van wat zich normaal bij een Grand Départ meldt.

"Het is gewoon raar", constateerde Tom Dumoulin al voor de start bij de NOS. Achter een dranghek mocht hij een verslaggever met een hengelmicofoon te woord staan. Bij de teambus, normaal een gekrioel van geïnteresseerden, bleef het rustig met alleen wat nieuwsgierige fans achter de hekken. De Tourrenners bevinden zich in een 'bubbel', het virus moet buiten worden gelaten.

"Het is niet anders", zei Dumoulin, een van de twee kopmannen van Jumbo-Visma. "We zijn met zijn allen heel blij dat er gewoon gekoerst kan worden. Dat had ik in april niet verwacht. De besmettingen lopen weer op, maar wij hebben onze bubbel goed voor elkaar. Het is nooit 100 procent veilig, maar mooi dat het lijkt te gaan lukken."

Een bezoek aan de Tour wordt de komende drie weken ontmoedigd, met name met maatregelen in de bergen waar het veel rustiger zal zijn dan gewoonlijk. Dumoulin: "Het is anders, ik heb ook niet dat zomerse gevoel dat bij de Tour hoort. En veel publiek is stressvol, maar maakt ook veel los. Daar zal nu geen sprake van zijn."

Zijn ploeggenoot Wout van Aert liet zich op verzoek ook in de mixed zone zien, de enige plek waar een zeer beperkt contact tussen renners en journalisten mogelijk is. "Het zal nu eindelijk over de koers gaan", verzuchtte de Belg. "Het is anders voor ons, maar als we gestart zijn, gaat het normaal voelen. Het zijn speciale omstandigheden, maar nu gaan we naar het sportieve kijken."

Marianne Vos, voorafgaand aan de eerste rit tweede in La Course, hield een vreemd gevoel over aan haar optreden in Nice. "De Tour is nog steeds heel groots, maar wel leeg groots", had ze geconstateerd. "Voor ons zit het er al weer op, maar de Tour moet nog beginnen. Ik hoop dat ze het einde halen."

Meer uit Sport

Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

8 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) wint Waalse Pijl bij zijn debuut

HOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.

10 uur geleden
Noorse schaatser Magnussen tekent bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.

16 uur geleden
Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

1 dag geleden
Schulting blijft langebaanschaatsen bij Team Essent

DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.

1 dag geleden
Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

2 dagen geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

2 dagen geleden