
Dumoulin bereidt zich voor op wielerseizoen in Colombia
KANNE (ANP) - Tom Dumoulin heeft voor een afwijkende locatie gekozen om zich voor te bereiden op het aanstaande wielerseizoen. De Limburger van Jumbo-Visma vertrekt over ruim een week samen met ploeggenoot Koen Bouwman voor een hoogtestage naar Colombia. Hij volgt daarmee het voorbeeld van onder anderen Annemiek van Vleuten, die al twee keer besloot in het deels hoog gelegen Zuid-Amerikaanse land te gaan trainen.
Dumoulin ontbrak afgelopen week bij de teampresentatie in Alicante. Hij was thuisgebleven na een 'close contact' met een met corona besmet persoon. Ook was de Limburger wat grieperig. Het plan was dat hij mogelijk nog zou aansluiten bij het trainingskamp in Spanje maar dat werd woensdag afgebroken wegens een coronabesmetting binnen het team. Dumoulin blijft een kleine drie weken in Colombia. Op 20 februari begint hij zijn seizoen in de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De Franse renner Nacer Bouhanni heeft zijn wielerloopbaan beëindigd. Het lukt de 33-jarige coureur van Arkéa Samsic na zijn zware val vorig jaar in de Ronde van Turkije niet meer om op zijn oude niveau te komen.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse turnsters hebben zich bij de WK in Antwerpen net als hun mannelijke collega's verzekerd van deelname aan de Olympische Spelen volgend jaar in Parijs. Sanne Wevers, Eythora Thorsdottir, Naomi Visser, Sanna Veerman en Vera van Pol kwamen tot een teamtotaal van 161,197 punten. Daarmee staan ze na acht van de tien zogenoemde subdivisies voorlopig vijfde. Omdat er maandagavond nog maar vijf landen in actie komen, is een plek bij de beste twaalf al veiliggesteld. Die klassering was nodig om een olympisch teamticket af te dwingen.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Het team van oud-coureur Michael Andretti heeft een belangrijke hindernis genomen op weg naar mogelijke toetreding tot de Formule 1 vanaf 2025. Autosportbond FIA keurde de aanmelding van Andretti Formula Racing LLC goed, zodat het Amerikaanse team door is naar de volgende fase van het aanvraagproces. Meerdere teams toonden interesse om toe te treden, maar alleen de formatie van Andretti is door naar de volgende fase.
5 uur geledenBEIJING (ANP) - De Amerikaanse tennisster Coco Gauff heeft haar eerste wedstrijd als grandslamkampioene gewonnen. De nummer 3 van de wereld was op het WTA-toernooi van Beijing met 7-5 6-3 te sterk voor de Russische Ekaterina Aleksandrova.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Florian Sénéchal komt vanaf volgend jaar uit voor de Franse wielerploeg Arkéa-B&B Hotels. De 30-jarige Fransman is afkomstig van het Belgische Soudal Quick-Step en tekende een contract voor twee jaar bij de ploeg waar B&B Hotels de plaats inneemt van Samsic als mede-hoofdsponsor.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Marianne Vos zal de komende winter niet aan de start staan bij veldritten. De 36-jarige veelvoudig wereldkampioene is in augustus geopereerd aan een liesslagader en heeft pas vijf weken later de training hervat. In overleg met haar nieuwe coach Rutger Tijssen heeft Vos besloten te werken aan een goede basis voor het wegseizoen.
13 uur geledenBEIJING (ANP) - Tennissers klagen over de wekelijks wisselende balsoorten op de ATP Tour. Door op ieder toernooi met andere ballen te spelen, zou de kans op blessures toenemen. Ook de nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz, deed dit weekend zijn zegje.
15 uur geleden