Dumoulin beleeft mooie maar zware dag in de Tour
PUY MARIE (ANP) - Wielrenner Tom Dumoulin keek tevreden terug op de dertiende etappe van de Ronde van Frankrijk. "Het was heel zwaar", hijgde hij aan de finish op de uitgedoofde vulkaan Puy Mary. "Maar het was een mooie dag voor ons."
Primoz Roglic reed nagenoeg al zijn concurrenten op achterstand op de steile slotklim van een loodzware rit met zeven bergen. Alleen zijn landgenoot Tadej Pogacar kon hem bijhouden en bleef hijgend in zijn wiel zitten. Pogacar klom naar de tweede plaats in het klassement, met een achterstand van 44 seconden. Egan Bernal incasseerde een gevoelige tik en staat nu derde op 59 seconden.
"Ineos Grenadiers moest wel iets proberen", zei Dumoulin over de ploeg van kopman Bernal. "Zij hebben het ook geprobeerd maar wij waren sterker." Dumoulin hield het tempo lang hoog op de slotklim. "Primoz was goed en wilde in de laatste 2 kilometer wat proberen. Sepp Kuss was iets sterker dan ik, dus hij is het langst bij Roglic gebleven."
Dumoulin kwam een minuut later dan Roglic over de finish in een etappe die werd gewonnen door Daniel Martínez, de Colombiaan die de sterkste bleek van een kopgroep die maximaal 17 renners telde. Dumoulin is met een dertiende plaats de beste Nederlander in het algemeen klassement na het wegvallen van Bauke Mollema die moest opgeven na een valpartij.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Unibet Rose Rockets heeft de voormalige Duitse topsprinter Marcel Kittel toegevoegd aan de technische staf. De ploeg van YouTuber en oud-prof Bas Tietema kondigde op social media de komst van de 37-jarige Kittel aan. Hij gaat aan de slag als sprintcoach bij het team en zal dus onder anderen Dylan Groenewegen bijstaan. Groenewegen komt over van Jayco AlUla.
5 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Het team van Red Bull heeft excuses aangeboden aan coureur Yuki Tsunoda voor het verkeerd klaarmaken van zijn auto voor de kwalificatie bij de Grote Prijs van Las Vegas. "We hebben een grote fout gemaakt met zijn bandenspanning, waardoor hij met een afstelling reed die hem in feite geen enkele kans gaf om competitief te zijn", bekende teambaas Laurent Mekies in een persbericht van Red Bull.
8 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - Lewis Hamilton heeft in de kwalificatie bij de Grote Prijs van Las Vegas een dieptepunt bereikt in zijn Formule 1-carrière. De 40-jarige zevenvoudig wereldkampioen reed het langzaamst van allemaal en eindigde voor het eerst als laatste in de kwalificatie. Hamilton is ook de eerste Ferrari-coureur die sinds Giancarlo Fisichella in Abu Dhabi in 2009 als laatste start op de grid.
8 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen kan leven met zijn tweede plaats in de kwalificatierace bij de Grote Prijs van Las Vegas, maar hij was niet blij met de omstandigheden. "Ik vind rijden in de regen best leuk, maar rijden op ijs niet. Het was heel glad en bovendien was er niet genoeg licht", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 na afloop bij Viaplay.
9 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Kampioenschapsleider Lando Norris heeft op een natte baan poleposition veroverd in de Grote Prijs van Las Vegas. De Britse coureur van McLaren was in een regenachtige kwalificatie duidelijk de snelste. Max Verstappen was de beste van de rest. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte de tweede tijd. De coureur van Red Bull staat zondag met Norris op de eerste startrij.
10 uur geledenCALGARY (ANP) - Chris Huizinga heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de vijfde plaats veroverd op de 5000 meter. De 28-jarige Groninger verbeterde zijn eigen beste tijd naar 6.05,16 en was daarmee 3,3 seconden langzamer dan de Amerikaan Casey Dawson die met 6.01,84 de Noor Sander Eitrem (6.01,86) nipt voorbleef.
13 uur geledenCALGARY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary ook de tweede 3000 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met 3.54,42 een fractie sneller dan Ragne Wiklund uit Noorwegen, die tweede werd in 3.55,25. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.56,45 derde.
13 uur geleden