Dumoulin beleeft mooie maar zware dag in de Tour
PUY MARIE (ANP) - Wielrenner Tom Dumoulin keek tevreden terug op de dertiende etappe van de Ronde van Frankrijk. "Het was heel zwaar", hijgde hij aan de finish op de uitgedoofde vulkaan Puy Mary. "Maar het was een mooie dag voor ons."
Primoz Roglic reed nagenoeg al zijn concurrenten op achterstand op de steile slotklim van een loodzware rit met zeven bergen. Alleen zijn landgenoot Tadej Pogacar kon hem bijhouden en bleef hijgend in zijn wiel zitten. Pogacar klom naar de tweede plaats in het klassement, met een achterstand van 44 seconden. Egan Bernal incasseerde een gevoelige tik en staat nu derde op 59 seconden.
"Ineos Grenadiers moest wel iets proberen", zei Dumoulin over de ploeg van kopman Bernal. "Zij hebben het ook geprobeerd maar wij waren sterker." Dumoulin hield het tempo lang hoog op de slotklim. "Primoz was goed en wilde in de laatste 2 kilometer wat proberen. Sepp Kuss was iets sterker dan ik, dus hij is het langst bij Roglic gebleven."
Dumoulin kwam een minuut later dan Roglic over de finish in een etappe die werd gewonnen door Daniel Martínez, de Colombiaan die de sterkste bleek van een kopgroep die maximaal 17 renners telde. Dumoulin is met een dertiende plaats de beste Nederlander in het algemeen klassement na het wegvallen van Bauke Mollema die moest opgeven na een valpartij.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Filippo Ganna heeft met Italië voor het eerst de gemengde ploegentijdrit gewonnen op de WK wielrennen. De tweevoudig individuele wereldkampioen tijdrijden veroverde met Mattia Cattaneo, Matteo Sobrero, Elisa Longo Borghini, Vittoria Guazzini en Monica Trinca Colonel in Montreal het goud in 51.32 minuten. Frankrijk, met onder anderen Bruno Armirail (Visma-Lease a Bike), was ruim acht seconden langzamer. Zwitserland pakte de laatste podiumplek.
16 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Europese atletiekbond heeft het prijzengeld voor de eerstkomende EK outdoor aanzienlijk verhoogd. Er is een recordbedrag van 3,5 miljoen euro beschikbaar voor de atleten op de titelstrijd in 2028 in de Poolse stad Chorzów. Dat is 3 miljoen meer dan op de voorgaande twee EK's.
16 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Marcel Hirscher (37) heeft voor het eerst in acht maanden weer op zijn ski's gestaan. Dat meldde de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) dinsdag op de eigen site. De voormalige Oostenrijkse skikampioen zou in februari van dit jaar voor Nederland naar de Olympische Winterspelen in Milaan gaan, maar liet in januari weten de Spelen niet te gaan halen vanwege zijn fitheid. Hij was op dat moment herstellende van een kruisbandblessure.
18 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen hoopt dit weekend bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe de goede lijn door te trekken na zijn podiumplaats in Spanje anderhalve week geleden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull eindigde in Madrid op de tweede plaats, achter de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli.
22 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 Isack Hadjar weer als teamgenoot bij Red Bull. Dat maakte de renstal bekend op sociale media. De Fransman miste de laatste races in Zandvoort, Monza en Madrid door een polsblessure.
22 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielerploeg Fenix-Premier Tech heeft een dag nadat ze de wereldtitel tijdrijden voor beloften in Montreal veroverde de komst van Felicity Wilson-Haffenden bekendgemaakt. De 21-jarige Australische zal begin volgend jaar aansluiten bij de ploeg van onder anderen de Nederlandse rensters Puck Pieterse, Charlotte Kool en Yara Kastelijn.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Roeister Marloes Oldenburg, in 2024 olympisch kampioene op de Spelen van Parijs in de vierzonder, gaat weer roeien. Dat maakte ze bekend op Instagram. De 38-jarige Oldenburg beëindigde in maart 2025 haar topsportcarrière.
1 dag geleden