Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumoulin beleeft mooie maar zware dag in de Tour

Dumoulin beleeft mooie maar zware dag in de Tour

PUY MARIE (ANP) - Wielrenner Tom Dumoulin keek tevreden terug op de dertiende etappe van de Ronde van Frankrijk. "Het was heel zwaar", hijgde hij aan de finish op de uitgedoofde vulkaan Puy Mary. "Maar het was een mooie dag voor ons."

Primoz Roglic reed nagenoeg al zijn concurrenten op achterstand op de steile slotklim van een loodzware rit met zeven bergen. Alleen zijn landgenoot Tadej Pogacar kon hem bijhouden en bleef hijgend in zijn wiel zitten. Pogacar klom naar de tweede plaats in het klassement, met een achterstand van 44 seconden. Egan Bernal incasseerde een gevoelige tik en staat nu derde op 59 seconden.

"Ineos Grenadiers moest wel iets proberen", zei Dumoulin over de ploeg van kopman Bernal. "Zij hebben het ook geprobeerd maar wij waren sterker." Dumoulin hield het tempo lang hoog op de slotklim. "Primoz was goed en wilde in de laatste 2 kilometer wat proberen. Sepp Kuss was iets sterker dan ik, dus hij is het langst bij Roglic gebleven."

Dumoulin kwam een minuut later dan Roglic over de finish in een etappe die werd gewonnen door Daniel Martínez, de Colombiaan die de sterkste bleek van een kopgroep die maximaal 17 renners telde. Dumoulin is met een dertiende plaats de beste Nederlander in het algemeen klassement na het wegvallen van Bauke Mollema die moest opgeven na een valpartij.

Meer uit Sport

Verhoeven en Usyk vechten enkel om wereldtitel van boksbond WBC

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.

1 uur geleden
Verhoeven krijgt ook een herkansing als hij verliest van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."

2 uur geleden
Belg Segaert wint twaalfde rit Giro na late aanval

NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.

5 uur geleden
Roland Garros 'zal niet toegeven' na onvrede over prijzengeld

PARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.

6 uur geleden
MotoGP-coureur Álex Márquez voorlopig uitgeschakeld door breuken

BARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.

7 uur geleden
Griekspoor en Van de Zandschulp ontlopen toptennissers in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.

7 uur geleden
Lamens buigt voor Poolse en mist hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.

9 uur geleden