Dumfries ziet middenvelders verschil maken bij Oranje
MÜNCHEN (ANP) - Denzel Dumfries vond de ruime zege van het Nederlands elftal op Roemenië in de achtste finales van het EK (3-0) voor een groot deel de verdienste van de middenvelders. "De nadruk lag op het winnen van de tweede bal. Onze middenvelders waren heer en meester. Dan zie je gelijk dat het team stabieler staat", zei de rechtervleugelverdediger over Jerdy Schouten, Tijjani Reijnders en Xavi Simons.
Bondscoach Ronald Koeman prees na afloop vooral Simons, die hij als aanvallende middenvelder de beste speler van de wedstrijd vond. Simons begon het toernooi tegen Polen nog als rechtsbuiten. Tegen Roemenië stond Steven Bergwijn voor het eerst dit toernooi op die positie.
"Steven en ik hebben vroeger heel veel wedstrijden samen gespeeld bij Oranje, we maakten tegen Duitsland samen ons debuut", aldus Dumfries. "Ik ken Steven door en door. Ik weet wat hij wil en hij weet wat ik wil. De eerste helft zag je wel dat die connectie er is. Met Donyell Malen heb ik die ook natuurlijk."
'Niet zweven'
Malen nam halverwege de plek van Bergwijn over en nam in de slotfase de tweede en derde treffer voor zijn rekening. "Ik denk dat we het eerder af hadden kunnen maken. We kwamen tot goede kansen. Er was veel beweging, iedereen wilde de bal", keek Dumfries terug. "Ik ben trots op het team, dit was de perfecte reactie op de verloren wedstrijd tegen Oostenrijk. We hebben er veel energie in gestopt en de draad weer opgepakt."
Schouten, die zich halverwege de tweede helft liet vervangen met wat lichte klachten, reageerde vrij nuchter na het duel met de Roemenen. "Ik denk wel dat dit onze beste wedstrijd was en dat wij dominant waren, maar dat kan een volgende wedstrijd ook weer anders zijn. Dat hebben we dit toernooi wel gezien. We moeten zeker niet gaan zweven. Het is zaak om ons te blijven verbeteren."
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
10 uur geleden