Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumfries ziet middenvelders verschil maken bij Oranje

Dumfries ziet middenvelders verschil maken bij Oranje

MÜNCHEN (ANP) - Denzel Dumfries vond de ruime zege van het Nederlands elftal op Roemenië in de achtste finales van het EK (3-0) voor een groot deel de verdienste van de middenvelders. "De nadruk lag op het winnen van de tweede bal. Onze middenvelders waren heer en meester. Dan zie je gelijk dat het team stabieler staat", zei de rechtervleugelverdediger over Jerdy Schouten, Tijjani Reijnders en Xavi Simons.

Bondscoach Ronald Koeman prees na afloop vooral Simons, die hij als aanvallende middenvelder de beste speler van de wedstrijd vond. Simons begon het toernooi tegen Polen nog als rechtsbuiten. Tegen Roemenië stond Steven Bergwijn voor het eerst dit toernooi op die positie.

"Steven en ik hebben vroeger heel veel wedstrijden samen gespeeld bij Oranje, we maakten tegen Duitsland samen ons debuut", aldus Dumfries. "Ik ken Steven door en door. Ik weet wat hij wil en hij weet wat ik wil. De eerste helft zag je wel dat die connectie er is. Met Donyell Malen heb ik die ook natuurlijk."

'Niet zweven'

Malen nam halverwege de plek van Bergwijn over en nam in de slotfase de tweede en derde treffer voor zijn rekening. "Ik denk dat we het eerder af hadden kunnen maken. We kwamen tot goede kansen. Er was veel beweging, iedereen wilde de bal", keek Dumfries terug. "Ik ben trots op het team, dit was de perfecte reactie op de verloren wedstrijd tegen Oostenrijk. We hebben er veel energie in gestopt en de draad weer opgepakt."

Schouten, die zich halverwege de tweede helft liet vervangen met wat lichte klachten, reageerde vrij nuchter na het duel met de Roemenen. "Ik denk wel dat dit onze beste wedstrijd was en dat wij dominant waren, maar dat kan een volgende wedstrijd ook weer anders zijn. Dat hebben we dit toernooi wel gezien. We moeten zeker niet gaan zweven. Het is zaak om ons te blijven verbeteren."

Meer uit Voetbal

Topscorer Godts denkt niet aan vertrek bij Ajax

ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."

1 uur geleden
Berghuis en Godts bezorgen Ajax eenvoudige zege in Almelo

ALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.

3 uur geleden
FC Groningen blijft tegen Go Ahead Eagles steken op gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

4 uur geleden
Landskampioen PSV besluit feestweek met overwinning op Sparta

ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.

5 uur geleden
FC Barcelona loopt door zege verder uit op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.

6 uur geleden
Bayern München neemt afstand van Dortmund door zege op St. Pauli

HAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).

6 uur geleden
Liverpool wint na drie nederlagen op rij wel van Fulham

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.

6 uur geleden