Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumfries ziet middenvelders verschil maken bij Oranje

Dumfries ziet middenvelders verschil maken bij Oranje

MÜNCHEN (ANP) - Denzel Dumfries vond de ruime zege van het Nederlands elftal op Roemenië in de achtste finales van het EK (3-0) voor een groot deel de verdienste van de middenvelders. "De nadruk lag op het winnen van de tweede bal. Onze middenvelders waren heer en meester. Dan zie je gelijk dat het team stabieler staat", zei de rechtervleugelverdediger over Jerdy Schouten, Tijjani Reijnders en Xavi Simons.

Bondscoach Ronald Koeman prees na afloop vooral Simons, die hij als aanvallende middenvelder de beste speler van de wedstrijd vond. Simons begon het toernooi tegen Polen nog als rechtsbuiten. Tegen Roemenië stond Steven Bergwijn voor het eerst dit toernooi op die positie.

"Steven en ik hebben vroeger heel veel wedstrijden samen gespeeld bij Oranje, we maakten tegen Duitsland samen ons debuut", aldus Dumfries. "Ik ken Steven door en door. Ik weet wat hij wil en hij weet wat ik wil. De eerste helft zag je wel dat die connectie er is. Met Donyell Malen heb ik die ook natuurlijk."

'Niet zweven'

Malen nam halverwege de plek van Bergwijn over en nam in de slotfase de tweede en derde treffer voor zijn rekening. "Ik denk dat we het eerder af hadden kunnen maken. We kwamen tot goede kansen. Er was veel beweging, iedereen wilde de bal", keek Dumfries terug. "Ik ben trots op het team, dit was de perfecte reactie op de verloren wedstrijd tegen Oostenrijk. We hebben er veel energie in gestopt en de draad weer opgepakt."

Schouten, die zich halverwege de tweede helft liet vervangen met wat lichte klachten, reageerde vrij nuchter na het duel met de Roemenen. "Ik denk wel dat dit onze beste wedstrijd was en dat wij dominant waren, maar dat kan een volgende wedstrijd ook weer anders zijn. Dat hebben we dit toernooi wel gezien. We moeten zeker niet gaan zweven. Het is zaak om ons te blijven verbeteren."

Meer uit Voetbal

Paris Saint-Germain wint ook de FIFA Intercontinental Cup

DOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).

28 minuten geleden
Ajax scoort zeven keer in bekerduel met Excelsior Maassluis

ROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).

31 minuten geleden
Feyenoord begint met herstelde Valente tegen Heerenveen

ROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.

34 minuten geleden
KNVB en Koeman gaan na WK in gesprek over toekomst

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.

2 uur geleden
Ajax begint met Konadu in de spits tegen Excelsior Maassluis

ROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.

4 uur geleden
Bogarde assistent van bondscoach Ten Cate bij Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Winston Bogarde gaat de nieuwe bondscoach Henk ten Cate assisteren bij de nationale voetbalploeg van Suriname. De oud-verdediger van topclubs als AC Milan, FC Barcelona en Chelsea werkte jarenlang als assistent-coach en individuele coach bij Ajax.

4 uur geleden
Aanvaller Suárez seizoen langer bij Inter Miami

MILAAN (ANP) - Luis Suárez heeft zijn contract bij Inter Miami verlengd. De 38-jarige oud-aanvaller van onder meer Ajax, FC Groningen, Liverpool, FC Barcelona en Atlético Madrid blijft nog minimaal een seizoen ploeggenoot van zijn vriend Lionel Messi bij de kampioen van de MLS.

4 uur geleden