Dumfries ziet middenvelders verschil maken bij Oranje
MÜNCHEN (ANP) - Denzel Dumfries vond de ruime zege van het Nederlands elftal op Roemenië in de achtste finales van het EK (3-0) voor een groot deel de verdienste van de middenvelders. "De nadruk lag op het winnen van de tweede bal. Onze middenvelders waren heer en meester. Dan zie je gelijk dat het team stabieler staat", zei de rechtervleugelverdediger over Jerdy Schouten, Tijjani Reijnders en Xavi Simons.
Bondscoach Ronald Koeman prees na afloop vooral Simons, die hij als aanvallende middenvelder de beste speler van de wedstrijd vond. Simons begon het toernooi tegen Polen nog als rechtsbuiten. Tegen Roemenië stond Steven Bergwijn voor het eerst dit toernooi op die positie.
"Steven en ik hebben vroeger heel veel wedstrijden samen gespeeld bij Oranje, we maakten tegen Duitsland samen ons debuut", aldus Dumfries. "Ik ken Steven door en door. Ik weet wat hij wil en hij weet wat ik wil. De eerste helft zag je wel dat die connectie er is. Met Donyell Malen heb ik die ook natuurlijk."
'Niet zweven'
Malen nam halverwege de plek van Bergwijn over en nam in de slotfase de tweede en derde treffer voor zijn rekening. "Ik denk dat we het eerder af hadden kunnen maken. We kwamen tot goede kansen. Er was veel beweging, iedereen wilde de bal", keek Dumfries terug. "Ik ben trots op het team, dit was de perfecte reactie op de verloren wedstrijd tegen Oostenrijk. We hebben er veel energie in gestopt en de draad weer opgepakt."
Schouten, die zich halverwege de tweede helft liet vervangen met wat lichte klachten, reageerde vrij nuchter na het duel met de Roemenen. "Ik denk wel dat dit onze beste wedstrijd was en dat wij dominant waren, maar dat kan een volgende wedstrijd ook weer anders zijn. Dat hebben we dit toernooi wel gezien. We moeten zeker niet gaan zweven. Het is zaak om ons te blijven verbeteren."
Meer uit Voetbal
PARMA (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een zege op het laaggeklasseerde Parma: 0-2. Federico Dimarco en Marcus Thuram maakten de doelpunten voor de club uit Milaan, die op 42 punten kwam en uitliep op Napoli, dat gelijkspeelde (2-2) tegen Hellas Verona.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City wacht nog altijd op de eerste overwinning in het nieuwe jaar. Het elftal van trainer Pep Guardiola speelde voor de derde keer in een week gelijk in de Premier League. Naast Sunderland (0-0) en Chelsea (1-1) wist Manchester City ook niet te winnen van Brighton & Hove Albion: 1-1.
11 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. De titelverdediger was in Jeddah in Saudi-Arabië veel te sterk voor Athletic Club: 5-0. Bij rust leidde FC Barcelona al met 4-0.
11 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft in de strijd om de titel in de Italiaanse voetbalcompetitie punten verspeeld. De regerend landskampioen kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen het laaggeklasseerde Hellas Verona: 2-2.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord krijgt versterking van de in Amerika geboren Italiaanse voetbalster Victoria 'Tori' DellaPeruta. De 21-jarige aanvalster wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van het Italiaanse ACF Fiorentina, maakte Feyenoord bekend. De nieuwe aanwinst is het jongere zusje van Feyenoorder Talia DellaPeruta.
15 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi wil na zijn voetballoopbaan geen coach, maar clubeigenaar worden. Dat vertelde de 38-jarige Argentijnse voetballegende in een interview met de Argentijnse streamingzender Luzu TV.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Alle wedstrijden in het amateurvoetbal die voor zaterdag 10 en zondag 11 januari op het programma stonden zijn afgelast. Dat heeft de KNVB vanwege de winterse omstandigheden besloten. Eerder werden alle wedstrijden in het betaald voetbal van vrijdag afgelast.
20 uur geleden