Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumfries ziet middenvelders verschil maken bij Oranje

Dumfries ziet middenvelders verschil maken bij Oranje

MÜNCHEN (ANP) - Denzel Dumfries vond de ruime zege van het Nederlands elftal op Roemenië in de achtste finales van het EK (3-0) voor een groot deel de verdienste van de middenvelders. "De nadruk lag op het winnen van de tweede bal. Onze middenvelders waren heer en meester. Dan zie je gelijk dat het team stabieler staat", zei de rechtervleugelverdediger over Jerdy Schouten, Tijjani Reijnders en Xavi Simons.

Bondscoach Ronald Koeman prees na afloop vooral Simons, die hij als aanvallende middenvelder de beste speler van de wedstrijd vond. Simons begon het toernooi tegen Polen nog als rechtsbuiten. Tegen Roemenië stond Steven Bergwijn voor het eerst dit toernooi op die positie.

"Steven en ik hebben vroeger heel veel wedstrijden samen gespeeld bij Oranje, we maakten tegen Duitsland samen ons debuut", aldus Dumfries. "Ik ken Steven door en door. Ik weet wat hij wil en hij weet wat ik wil. De eerste helft zag je wel dat die connectie er is. Met Donyell Malen heb ik die ook natuurlijk."

'Niet zweven'

Malen nam halverwege de plek van Bergwijn over en nam in de slotfase de tweede en derde treffer voor zijn rekening. "Ik denk dat we het eerder af hadden kunnen maken. We kwamen tot goede kansen. Er was veel beweging, iedereen wilde de bal", keek Dumfries terug. "Ik ben trots op het team, dit was de perfecte reactie op de verloren wedstrijd tegen Oostenrijk. We hebben er veel energie in gestopt en de draad weer opgepakt."

Schouten, die zich halverwege de tweede helft liet vervangen met wat lichte klachten, reageerde vrij nuchter na het duel met de Roemenen. "Ik denk wel dat dit onze beste wedstrijd was en dat wij dominant waren, maar dat kan een volgende wedstrijd ook weer anders zijn. Dat hebben we dit toernooi wel gezien. We moeten zeker niet gaan zweven. Het is zaak om ons te blijven verbeteren."

Meer uit Voetbal

Real Sociedad wint Spaanse beker na strafschoppen

SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.

3 uur geleden
Kaptein houdt kippenvel over aan teamprestatie Oranjevrouwen

AUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.

3 uur geleden
Veurink spreekt van 'goede uitgangspositie' voor voetbalsters

AUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.

3 uur geleden
Manchester United blijft derde dankzij zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.

4 uur geleden
Voetbalsters blijven koploper in kwalificatie na 1-1 in Frankrijk

AUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.

4 uur geleden
Tottenham geeft belangrijke zege uit handen in degradatiestrijd

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.

5 uur geleden
Inter dichter bij titel door nederlaag Napoli tegen Lazio

NAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.

7 uur geleden