Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumfries wil Oranje met vechtlust en mentaliteit bij hand nemen

Dumfries wil Oranje met vechtlust en mentaliteit bij hand nemen

WOLFSBURG (ANP) - Denzel Dumfries zat zich dinsdag in het Olympiastadion van Berlijn in de dug-out behoorlijk op te vreten toen hij de bal bij de Oostenrijkers in de beginfase makkelijk van voet naar voet zag gaan. De rechtervleugelverdediger bleef met hamstringklachten buiten het basisteam en zag hoe het Nederlands elftal werd overlopen en al vroeg op achterstand kwam.

"Zo'n wedstrijd zorgt er natuurlijk voor dat alles een beetje onder spanning komt te staan en dat je gerichter aan bepaalde zaken kan werken. Dat is zeker gebeurd", aldus Dumfries, die fit genoeg is om dinsdag in de achtste finales tegen Roemeniƫ mee te doen. "We hebben goed gewerkt deze week, naar tevredenheid."

Dumfries staat bekend om zijn meedogenloosheid en hardheid in duels. Als het even niet loopt, is hij niet te beroerd met een harde overtreding een statement af te geven. Tegen Oostenrijk was er niemand die die rol bij Oranje pakte, zag spits Memphis Depay ook. "Denzel is daar heel goed in, duels pakken en aangaan. Ik denk dat we daar ook nog aan moeten werken. Dat je jezelf laat gelden, als team. Elke keer dat Oostenrijk die 'fucking' bal rondspeelde de eerste vijf minuten. Dan moet je er een keer opklappen. Daarin kunnen we nog groeien."

'Boost'

Volgens Dumfries werkt het niet als elke speler die rol op zich neemt. Het moet ook een beetje in je karakter zitten, legde hij uit in de Volkswagen Arena in Wolfsburg. "Het moet van nature gaan. Als dat in je zit en je kan het op de ploeg overbrengen, dan is dat een 'boost' voor het team. Je hebt allemaal verschillende karakters. Memphis is creatief aan de bal, de ander is weer meer tactisch ingesteld. Als je daar een goede balans in hebt, kom je tot een goed resultaat."

Het Nederlands elftal kwam dit EK al vier keer op achterstand, tegen Polen en drie keer tegen Oostenrijk. "Ik denk dat we daar lering uit kunnen trekken", sprak Dumfries, die naar alle waarschijnlijkheid terugkeert in het basisteam en mogelijk Jeremie Frimpong als rechtsbuiten voor zich krijgt. "We hebben natuurlijk samen gespeeld tegen Frankrijk. Dat was wel een ander type wedstrijd, waarin we veel minder de bal hadden en veel minder in posities kwamen. We zijn twee dezelfde type spelers en hebben dezelfde drang om aanvallend belangrijk te zijn. Ik denk dat Jeremie wel aanvallender is ingesteld dan ik. Ik denk toch iets meer als een back. Maar we kunnen goed samen spelen."

Meer uit Voetbal

Voormalig Ajax-coach Farioli pakt in Portugal titel met FC Porto

PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.

12 uur geleden
NEC verspeelt in strijd om Europees voetbal punten tegen Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.

12 uur geleden
Koploper FC Barcelona in slotfase langs Osasuna

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.

12 uur geleden
Ajax en PSV spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).

13 uur geleden
Wedstrijd tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd om onweer

NIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.

14 uur geleden
Excelsior wint ook bij Groningen en is bijna zeker van handhaving

GRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.

14 uur geleden
Inter moet na gelijkspel Napoli nog even wachten op titel

COMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.

15 uur geleden