Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumfries wil Oranje met vechtlust en mentaliteit bij hand nemen

Dumfries wil Oranje met vechtlust en mentaliteit bij hand nemen

WOLFSBURG (ANP) - Denzel Dumfries zat zich dinsdag in het Olympiastadion van Berlijn in de dug-out behoorlijk op te vreten toen hij de bal bij de Oostenrijkers in de beginfase makkelijk van voet naar voet zag gaan. De rechtervleugelverdediger bleef met hamstringklachten buiten het basisteam en zag hoe het Nederlands elftal werd overlopen en al vroeg op achterstand kwam.

"Zo'n wedstrijd zorgt er natuurlijk voor dat alles een beetje onder spanning komt te staan en dat je gerichter aan bepaalde zaken kan werken. Dat is zeker gebeurd", aldus Dumfries, die fit genoeg is om dinsdag in de achtste finales tegen Roemenië mee te doen. "We hebben goed gewerkt deze week, naar tevredenheid."

Dumfries staat bekend om zijn meedogenloosheid en hardheid in duels. Als het even niet loopt, is hij niet te beroerd met een harde overtreding een statement af te geven. Tegen Oostenrijk was er niemand die die rol bij Oranje pakte, zag spits Memphis Depay ook. "Denzel is daar heel goed in, duels pakken en aangaan. Ik denk dat we daar ook nog aan moeten werken. Dat je jezelf laat gelden, als team. Elke keer dat Oostenrijk die 'fucking' bal rondspeelde de eerste vijf minuten. Dan moet je er een keer opklappen. Daarin kunnen we nog groeien."

'Boost'

Volgens Dumfries werkt het niet als elke speler die rol op zich neemt. Het moet ook een beetje in je karakter zitten, legde hij uit in de Volkswagen Arena in Wolfsburg. "Het moet van nature gaan. Als dat in je zit en je kan het op de ploeg overbrengen, dan is dat een 'boost' voor het team. Je hebt allemaal verschillende karakters. Memphis is creatief aan de bal, de ander is weer meer tactisch ingesteld. Als je daar een goede balans in hebt, kom je tot een goed resultaat."

Het Nederlands elftal kwam dit EK al vier keer op achterstand, tegen Polen en drie keer tegen Oostenrijk. "Ik denk dat we daar lering uit kunnen trekken", sprak Dumfries, die naar alle waarschijnlijkheid terugkeert in het basisteam en mogelijk Jeremie Frimpong als rechtsbuiten voor zich krijgt. "We hebben natuurlijk samen gespeeld tegen Frankrijk. Dat was wel een ander type wedstrijd, waarin we veel minder de bal hadden en veel minder in posities kwamen. We zijn twee dezelfde type spelers en hebben dezelfde drang om aanvallend belangrijk te zijn. Ik denk dat Jeremie wel aanvallender is ingesteld dan ik. Ik denk toch iets meer als een back. Maar we kunnen goed samen spelen."

Meer uit Voetbal

Vitesse mist ticket voor play-offs, Den Bosch profiteert

LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.

7 uur geleden
Duel tussen Cambuur en Vitesse definitief gestaakt door vuurwerk

LEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.

7 uur geleden
Hoge Raad buigt zich na seizoen over zaak van KNVB tegen Vitesse

ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.

10 uur geleden
Van Persie verrast door vertrek van algemeen directeur Te Kloese

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.

14 uur geleden
De Ligt werkt vijftig dagen voor WK op trainingsveld aan herstel

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

18 uur geleden
Pepi en Bajraktarevic leiden PSV ruim langs PEC Zwolle

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.

1 dag geleden
AZ speelt na bekerwinst met 0-0 gelijk bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.

1 dag geleden