Dumfries wil Oranje met vechtlust en mentaliteit bij hand nemen
WOLFSBURG (ANP) - Denzel Dumfries zat zich dinsdag in het Olympiastadion van Berlijn in de dug-out behoorlijk op te vreten toen hij de bal bij de Oostenrijkers in de beginfase makkelijk van voet naar voet zag gaan. De rechtervleugelverdediger bleef met hamstringklachten buiten het basisteam en zag hoe het Nederlands elftal werd overlopen en al vroeg op achterstand kwam.
"Zo'n wedstrijd zorgt er natuurlijk voor dat alles een beetje onder spanning komt te staan en dat je gerichter aan bepaalde zaken kan werken. Dat is zeker gebeurd", aldus Dumfries, die fit genoeg is om dinsdag in de achtste finales tegen Roemenië mee te doen. "We hebben goed gewerkt deze week, naar tevredenheid."
Dumfries staat bekend om zijn meedogenloosheid en hardheid in duels. Als het even niet loopt, is hij niet te beroerd met een harde overtreding een statement af te geven. Tegen Oostenrijk was er niemand die die rol bij Oranje pakte, zag spits Memphis Depay ook. "Denzel is daar heel goed in, duels pakken en aangaan. Ik denk dat we daar ook nog aan moeten werken. Dat je jezelf laat gelden, als team. Elke keer dat Oostenrijk die 'fucking' bal rondspeelde de eerste vijf minuten. Dan moet je er een keer opklappen. Daarin kunnen we nog groeien."
'Boost'
Volgens Dumfries werkt het niet als elke speler die rol op zich neemt. Het moet ook een beetje in je karakter zitten, legde hij uit in de Volkswagen Arena in Wolfsburg. "Het moet van nature gaan. Als dat in je zit en je kan het op de ploeg overbrengen, dan is dat een 'boost' voor het team. Je hebt allemaal verschillende karakters. Memphis is creatief aan de bal, de ander is weer meer tactisch ingesteld. Als je daar een goede balans in hebt, kom je tot een goed resultaat."
Het Nederlands elftal kwam dit EK al vier keer op achterstand, tegen Polen en drie keer tegen Oostenrijk. "Ik denk dat we daar lering uit kunnen trekken", sprak Dumfries, die naar alle waarschijnlijkheid terugkeert in het basisteam en mogelijk Jeremie Frimpong als rechtsbuiten voor zich krijgt. "We hebben natuurlijk samen gespeeld tegen Frankrijk. Dat was wel een ander type wedstrijd, waarin we veel minder de bal hadden en veel minder in posities kwamen. We zijn twee dezelfde type spelers en hebben dezelfde drang om aanvallend belangrijk te zijn. Ik denk dat Jeremie wel aanvallender is ingesteld dan ik. Ik denk toch iets meer als een back. Maar we kunnen goed samen spelen."
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
1 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
6 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
6 uur geleden