Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumfries wil Oranje met vechtlust en mentaliteit bij hand nemen

Dumfries wil Oranje met vechtlust en mentaliteit bij hand nemen

WOLFSBURG (ANP) - Denzel Dumfries zat zich dinsdag in het Olympiastadion van Berlijn in de dug-out behoorlijk op te vreten toen hij de bal bij de Oostenrijkers in de beginfase makkelijk van voet naar voet zag gaan. De rechtervleugelverdediger bleef met hamstringklachten buiten het basisteam en zag hoe het Nederlands elftal werd overlopen en al vroeg op achterstand kwam.

"Zo'n wedstrijd zorgt er natuurlijk voor dat alles een beetje onder spanning komt te staan en dat je gerichter aan bepaalde zaken kan werken. Dat is zeker gebeurd", aldus Dumfries, die fit genoeg is om dinsdag in de achtste finales tegen Roemenië mee te doen. "We hebben goed gewerkt deze week, naar tevredenheid."

Dumfries staat bekend om zijn meedogenloosheid en hardheid in duels. Als het even niet loopt, is hij niet te beroerd met een harde overtreding een statement af te geven. Tegen Oostenrijk was er niemand die die rol bij Oranje pakte, zag spits Memphis Depay ook. "Denzel is daar heel goed in, duels pakken en aangaan. Ik denk dat we daar ook nog aan moeten werken. Dat je jezelf laat gelden, als team. Elke keer dat Oostenrijk die 'fucking' bal rondspeelde de eerste vijf minuten. Dan moet je er een keer opklappen. Daarin kunnen we nog groeien."

'Boost'

Volgens Dumfries werkt het niet als elke speler die rol op zich neemt. Het moet ook een beetje in je karakter zitten, legde hij uit in de Volkswagen Arena in Wolfsburg. "Het moet van nature gaan. Als dat in je zit en je kan het op de ploeg overbrengen, dan is dat een 'boost' voor het team. Je hebt allemaal verschillende karakters. Memphis is creatief aan de bal, de ander is weer meer tactisch ingesteld. Als je daar een goede balans in hebt, kom je tot een goed resultaat."

Het Nederlands elftal kwam dit EK al vier keer op achterstand, tegen Polen en drie keer tegen Oostenrijk. "Ik denk dat we daar lering uit kunnen trekken", sprak Dumfries, die naar alle waarschijnlijkheid terugkeert in het basisteam en mogelijk Jeremie Frimpong als rechtsbuiten voor zich krijgt. "We hebben natuurlijk samen gespeeld tegen Frankrijk. Dat was wel een ander type wedstrijd, waarin we veel minder de bal hadden en veel minder in posities kwamen. We zijn twee dezelfde type spelers en hebben dezelfde drang om aanvallend belangrijk te zijn. Ik denk dat Jeremie wel aanvallender is ingesteld dan ik. Ik denk toch iets meer als een back. Maar we kunnen goed samen spelen."

Meer uit Voetbal

Hoeness uit kritiek op nieuwe rol Duitse voetbaltrainer Klopp

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.

10 minuten geleden
Bayern-topman Hoeness wil af van 'onbeschaamde' zaakwaarnemers

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Erevoorzitter Uli Hoeness heeft aangekondigd dat Bayern München harder gaat optreden tegen zaakwaarnemers die steeds meer geld willen verdienen aan transfers. "We accepteren niet langer dat zaakwaarnemers bepalen hoe de zaken worden gedaan. Hun werk staat niet meer in verhouding tot de bedragen die ze vragen en vaak ook nog krijgen", zei Hoeness in de Duitse krant Bild. "We zullen vaker 'nee' zeggen en weigeren mee te gaan in deze waanzin."

5 uur geleden
Trainer Flick geeft spelers Barcelona vrij om 'te herpakken'

GIRONA (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick geeft de spelers van FC Barcelona twee dagen vrij om bij te komen van twee nederlagen op rij. "Ik denk dat het belangrijk is dat ze zich herpakken", zei de coach na de 2-1-nederlaag tegen Girona, waardoor de Catalaanse ploeg de koppositie kwijtraakte aan Real Madrid. Het verlies tegen Girona kwam vier dagen na de 4-0-nederlaag tegen Atlético in het Spaanse bekertoernooi.

6 uur geleden
President maakt FIFA-baas Infantino Libanees staatsburger

BEIROET (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft dankzij een uitzondering in de wetgeving een Libanees paspoort gekregen. "Trots om officieel Libanees te zijn. Ik hou van Libanon en voel me thuis in dit prachtige land", aldus de Zwitser in een post op Instagram.

6 uur geleden
Barcelona raakt koppositie kwijt na nederlaag bij Girona

GIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.

17 uur geleden
Heitinga niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.

21 uur geleden
Coach Enrique accepteert dat er 'altijd rumoer' is rond PSG

MONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.

21 uur geleden