Dumfries wil Oranje met vechtlust en mentaliteit bij hand nemen
WOLFSBURG (ANP) - Denzel Dumfries zat zich dinsdag in het Olympiastadion van Berlijn in de dug-out behoorlijk op te vreten toen hij de bal bij de Oostenrijkers in de beginfase makkelijk van voet naar voet zag gaan. De rechtervleugelverdediger bleef met hamstringklachten buiten het basisteam en zag hoe het Nederlands elftal werd overlopen en al vroeg op achterstand kwam.
"Zo'n wedstrijd zorgt er natuurlijk voor dat alles een beetje onder spanning komt te staan en dat je gerichter aan bepaalde zaken kan werken. Dat is zeker gebeurd", aldus Dumfries, die fit genoeg is om dinsdag in de achtste finales tegen Roemenië mee te doen. "We hebben goed gewerkt deze week, naar tevredenheid."
Dumfries staat bekend om zijn meedogenloosheid en hardheid in duels. Als het even niet loopt, is hij niet te beroerd met een harde overtreding een statement af te geven. Tegen Oostenrijk was er niemand die die rol bij Oranje pakte, zag spits Memphis Depay ook. "Denzel is daar heel goed in, duels pakken en aangaan. Ik denk dat we daar ook nog aan moeten werken. Dat je jezelf laat gelden, als team. Elke keer dat Oostenrijk die 'fucking' bal rondspeelde de eerste vijf minuten. Dan moet je er een keer opklappen. Daarin kunnen we nog groeien."
'Boost'
Volgens Dumfries werkt het niet als elke speler die rol op zich neemt. Het moet ook een beetje in je karakter zitten, legde hij uit in de Volkswagen Arena in Wolfsburg. "Het moet van nature gaan. Als dat in je zit en je kan het op de ploeg overbrengen, dan is dat een 'boost' voor het team. Je hebt allemaal verschillende karakters. Memphis is creatief aan de bal, de ander is weer meer tactisch ingesteld. Als je daar een goede balans in hebt, kom je tot een goed resultaat."
Het Nederlands elftal kwam dit EK al vier keer op achterstand, tegen Polen en drie keer tegen Oostenrijk. "Ik denk dat we daar lering uit kunnen trekken", sprak Dumfries, die naar alle waarschijnlijkheid terugkeert in het basisteam en mogelijk Jeremie Frimpong als rechtsbuiten voor zich krijgt. "We hebben natuurlijk samen gespeeld tegen Frankrijk. Dat was wel een ander type wedstrijd, waarin we veel minder de bal hadden en veel minder in posities kwamen. We zijn twee dezelfde type spelers en hebben dezelfde drang om aanvallend belangrijk te zijn. Ik denk dat Jeremie wel aanvallender is ingesteld dan ik. Ik denk toch iets meer als een back. Maar we kunnen goed samen spelen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
39 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
3 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
3 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
6 uur geleden