Dumfries verlaat EK met rotgevoel na weer veroorzaken strafschop
DORTMUND (ANP) - Denzel Dumfries had er na de uitschakeling op het EK tegen Engeland niet echt een boodschap aan toen mensen hem vertelden dat er veel discussie was over de strafschop die hij tegen kreeg. De gedachten bij de rechtervleugelverdediger van Internazionale gingen direct terug naar het het WK in Qatar, ruim anderhalf jaar geleden. "Toen veroorzaakte ik een strafschop in de kwartfinale tegen Argentinië, nu in de halve finale. Beide keren liggen we helaas uit het toernooi", aldus Dumfries.
Na de vroege openingstreffer van Xavi Simons, legde Felix Zwayer de bal in de achttiende minuut op de stip. De Duitser scheidsrechter wilde na een duel om de bal tussen Dumfries en Harry Kane eerst door laten gaan, maar werd door de video-arbiter naar de kant geroepen. "De wedstrijd tegen Argentinië schoot toen wel door mijn hoofd. Ik raakte Kane aan de zijkant. Ik ben iemand die altijd 100 procent voor het verdedigende blok gaat. Je kunt je afvragen of het slim was wat ik deed. Aan de andere kant is het niet makkelijk, omdat je altijd 'in de actie' bent. Dat betekent dat je fouten kunt maken, dat hoort bij voetbal. Dit is flink balen."
Dumfries slaagde erin om niet te lang in de teleurstelling te blijven hangen. Kort na de gelijkmaker haalde de 28-jarige oud-PSV'er een bal van Phil Foden van de lijn. "Ik ben mans genoeg om die fout op me te nemen. Ik kijk altijd naar mezelf, wat ik beter kan doen. Op dat moment moet je door, dat doe ik met alle trots die ik in me heb om voor het Nederlands elftal te spelen."
'Frenkie de Jong'
Oranje was in de eerste helft voetballend veel minder dan Engeland, maar haalde de rust met 1-1. De tweede helft waren de ploegen redelijk aan elkaar gewaagd. "Zij maakten de 2-1 in een fase waar je voelde dat de bal er voor ons, als hij een keer goed zou vallen, in zou kunnen gaan", vervolgde Dumfries, die het Nederlands elftal een compliment maakte. "Over het algemeen ben ik trots, hoe wij gevochten hebben dit toernooi. Xavi maakte een geweldig doelpunt. Dat geeft aan hoe veerkrachtig hij is, als je kijkt hoe er over hem werd gesproken. Hij is altijd stoïcijns gebleven en doorgegaan. Datzelfde gold voor Joey Veerman, die tegen Engeland weer ballen opeiste en passes verstuurde. Dat is knap na de kritiek die hij tegen Oostenrijk kreeg. Mensen vergeten wel eens dat het voor ons ook niet makkelijk is. Natuurlijk hebben we een mooi beroep, maar soms is het ook zwaar en bikkelen."
Met het bereiken van de halve finales mag Oranje tevreden zijn, vindt Dumfries. "De blessure van Frenkie de Jong was een flinke domper, zo eerlijk moet je zijn. Hij is zo belangrijk voor onze manier van voetballen. We zijn altijd bij elkaar gebleven en hebben als team flinke stappen gemaakt."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
2 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
4 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
7 uur geledenMARSEILLE (ANP) - De Franse voetballer Dimitri Payet (38) heeft een punt achter zijn carrière gezet. Dat maakte de 38-voudig international zondag op televisie bekend in de rust van de competitiewedstrijd tussen Olympique Marseille en Lille.
7 uur geleden