Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumfries verlaat EK met rotgevoel na weer veroorzaken strafschop

Dumfries verlaat EK met rotgevoel na weer veroorzaken strafschop

DORTMUND (ANP) - Denzel Dumfries had er na de uitschakeling op het EK tegen Engeland niet echt een boodschap aan toen mensen hem vertelden dat er veel discussie was over de strafschop die hij tegen kreeg. De gedachten bij de rechtervleugelverdediger van Internazionale gingen direct terug naar het het WK in Qatar, ruim anderhalf jaar geleden. "Toen veroorzaakte ik een strafschop in de kwartfinale tegen Argentinië, nu in de halve finale. Beide keren liggen we helaas uit het toernooi", aldus Dumfries.

Na de vroege openingstreffer van Xavi Simons, legde Felix Zwayer de bal in de achttiende minuut op de stip. De Duitser scheidsrechter wilde na een duel om de bal tussen Dumfries en Harry Kane eerst door laten gaan, maar werd door de video-arbiter naar de kant geroepen. "De wedstrijd tegen Argentinië schoot toen wel door mijn hoofd. Ik raakte Kane aan de zijkant. Ik ben iemand die altijd 100 procent voor het verdedigende blok gaat. Je kunt je afvragen of het slim was wat ik deed. Aan de andere kant is het niet makkelijk, omdat je altijd 'in de actie' bent. Dat betekent dat je fouten kunt maken, dat hoort bij voetbal. Dit is flink balen."

Dumfries slaagde erin om niet te lang in de teleurstelling te blijven hangen. Kort na de gelijkmaker haalde de 28-jarige oud-PSV'er een bal van Phil Foden van de lijn. "Ik ben mans genoeg om die fout op me te nemen. Ik kijk altijd naar mezelf, wat ik beter kan doen. Op dat moment moet je door, dat doe ik met alle trots die ik in me heb om voor het Nederlands elftal te spelen."

'Frenkie de Jong'

Oranje was in de eerste helft voetballend veel minder dan Engeland, maar haalde de rust met 1-1. De tweede helft waren de ploegen redelijk aan elkaar gewaagd. "Zij maakten de 2-1 in een fase waar je voelde dat de bal er voor ons, als hij een keer goed zou vallen, in zou kunnen gaan", vervolgde Dumfries, die het Nederlands elftal een compliment maakte. "Over het algemeen ben ik trots, hoe wij gevochten hebben dit toernooi. Xavi maakte een geweldig doelpunt. Dat geeft aan hoe veerkrachtig hij is, als je kijkt hoe er over hem werd gesproken. Hij is altijd stoïcijns gebleven en doorgegaan. Datzelfde gold voor Joey Veerman, die tegen Engeland weer ballen opeiste en passes verstuurde. Dat is knap na de kritiek die hij tegen Oostenrijk kreeg. Mensen vergeten wel eens dat het voor ons ook niet makkelijk is. Natuurlijk hebben we een mooi beroep, maar soms is het ook zwaar en bikkelen."

Met het bereiken van de halve finales mag Oranje tevreden zijn, vindt Dumfries. "De blessure van Frenkie de Jong was een flinke domper, zo eerlijk moet je zijn. Hij is zo belangrijk voor onze manier van voetballen. We zijn altijd bij elkaar gebleven en hebben als team flinke stappen gemaakt."

Meer uit Voetbal

Koploper ADO Den Haag rekent af met Roda JC

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.

16 uur geleden
Twente weet ondanks vele kansen niet te scoren tegen Telstar

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.

16 uur geleden
Guardiola toe aan duizendste wedstrijd als coach

MANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.

21 uur geleden
Bij Ajax mislukte Forbs voor het eerst opgeroepen voor Portugal

LISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.

1 dag geleden
Voetbalsters oefenen tegen Portugal en Zuid-Korea

ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.

1 dag geleden
PSV met bijna fitte selectie richting topper tegen AZ

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.

1 dag geleden
Sliti, Ouaissa, Oufkir en Haen debuteren in selectie Jong Oranje

ZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.

1 dag geleden