Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumfries verlaat EK met rotgevoel na weer veroorzaken strafschop

Dumfries verlaat EK met rotgevoel na weer veroorzaken strafschop

DORTMUND (ANP) - Denzel Dumfries had er na de uitschakeling op het EK tegen Engeland niet echt een boodschap aan toen mensen hem vertelden dat er veel discussie was over de strafschop die hij tegen kreeg. De gedachten bij de rechtervleugelverdediger van Internazionale gingen direct terug naar het het WK in Qatar, ruim anderhalf jaar geleden. "Toen veroorzaakte ik een strafschop in de kwartfinale tegen Argentinië, nu in de halve finale. Beide keren liggen we helaas uit het toernooi", aldus Dumfries.

Na de vroege openingstreffer van Xavi Simons, legde Felix Zwayer de bal in de achttiende minuut op de stip. De Duitser scheidsrechter wilde na een duel om de bal tussen Dumfries en Harry Kane eerst door laten gaan, maar werd door de video-arbiter naar de kant geroepen. "De wedstrijd tegen Argentinië schoot toen wel door mijn hoofd. Ik raakte Kane aan de zijkant. Ik ben iemand die altijd 100 procent voor het verdedigende blok gaat. Je kunt je afvragen of het slim was wat ik deed. Aan de andere kant is het niet makkelijk, omdat je altijd 'in de actie' bent. Dat betekent dat je fouten kunt maken, dat hoort bij voetbal. Dit is flink balen."

Dumfries slaagde erin om niet te lang in de teleurstelling te blijven hangen. Kort na de gelijkmaker haalde de 28-jarige oud-PSV'er een bal van Phil Foden van de lijn. "Ik ben mans genoeg om die fout op me te nemen. Ik kijk altijd naar mezelf, wat ik beter kan doen. Op dat moment moet je door, dat doe ik met alle trots die ik in me heb om voor het Nederlands elftal te spelen."

'Frenkie de Jong'

Oranje was in de eerste helft voetballend veel minder dan Engeland, maar haalde de rust met 1-1. De tweede helft waren de ploegen redelijk aan elkaar gewaagd. "Zij maakten de 2-1 in een fase waar je voelde dat de bal er voor ons, als hij een keer goed zou vallen, in zou kunnen gaan", vervolgde Dumfries, die het Nederlands elftal een compliment maakte. "Over het algemeen ben ik trots, hoe wij gevochten hebben dit toernooi. Xavi maakte een geweldig doelpunt. Dat geeft aan hoe veerkrachtig hij is, als je kijkt hoe er over hem werd gesproken. Hij is altijd stoïcijns gebleven en doorgegaan. Datzelfde gold voor Joey Veerman, die tegen Engeland weer ballen opeiste en passes verstuurde. Dat is knap na de kritiek die hij tegen Oostenrijk kreeg. Mensen vergeten wel eens dat het voor ons ook niet makkelijk is. Natuurlijk hebben we een mooi beroep, maar soms is het ook zwaar en bikkelen."

Met het bereiken van de halve finales mag Oranje tevreden zijn, vindt Dumfries. "De blessure van Frenkie de Jong was een flinke domper, zo eerlijk moet je zijn. Hij is zo belangrijk voor onze manier van voetballen. We zijn altijd bij elkaar gebleven en hebben als team flinke stappen gemaakt."

Meer uit Voetbal

Verdediger Nuytinck na bijna een jaar revalideren terug bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.

55 minuten geleden
Ajax zonder laatste winteraankopen op jacht naar revanche op AZ

AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zondag in de Eredivisiewedstrijd tegen AZ hoogstwaarschijnlijk nog niet beschikken over de nieuwste aanwinsten Maher Carrizo, Oleksandr Zintsjenko en Maarten Paes. "Zij zijn op dit moment alle drie nog niet speelgerechtigd", zei Ajax-trainer Fred Grim vrijdag op een persconferentie.

3 uur geleden
Atalanta werkt recordwinnaar Juventus uit Coppa Italia

BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.

13 uur geleden
Atlético Madrid met ruime zege naar laatste vier Spaanse beker

SEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.

13 uur geleden
Telstar stunt en schakelt bekerhouder Go Ahead Eagles uit

VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.

15 uur geleden
Oud-international Van Ginkel (33) beëindigt voetbalcarrière

ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.

23 uur geleden
Geblesseerde keeper Ter Stegen kent 'zware uitdaging' richting WK

GIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.

1 dag geleden