Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumfries schiet Inter naar winst op Atalanta en finale Supercup

Dumfries schiet Inter naar winst op Atalanta en finale Supercup

RIYAD (ANP) - Internazionale heeft de finale van de Italiaanse Supercup bereikt. De landskampioen won in de halve finale van het minitoernooi in het Saudische Riyad met 2-0 van Atalanta, de club die vorig seizoen als tweede eindigde in het bekertoernooi. Denzel Dumfries was de grote held bij Inter, want hij verzorgde beide treffers.

Er stonden drie Nederlandse internationals aan de aftrap. Naast Dumfries waren dat Stefan de Vrij bij Inter en Marten de Roon bij Atalanta.

Lautaro Martínez kreeg in de eerste helft een aantal grote kansen om Inter aan een doelpunt te helpen, maar de uitblinkende keeper Marco Carnesecchi van Atalanta liet geen bal door. Atalanta kwam er nauwelijks doorheen. Giorgio Scalvini was de enige met een scoringskans, maar hij kopte de bal in de handen van Inter-doelman Yann Sommer. Dumfries zette de landskampioen vroeg in de tweede helft op voorsprong. Hij ving de bal bij een hoekschop op met de borst en werkte af met een omhaal. Kort daarna verdubbelde hij de score met een strak afstandsschot. Atalanta leek daarna de spanning terug te brengen, maar de goal van Éderson werd na ingrijpen van de VAR afgekeurd om buitenspel.

De andere halve finale gaat zaterdag tussen bekerhouder Juventus en AC Milan, de nummer 2 van de Serie A vorig seizoen. De finale is maandag 6 januari.

Meer uit Voetbal

Paris Saint-Germain steviger aan de leiding door zege op Toulouse

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.

8 uur geleden
ADO Den Haag loopt door zege op Jong Ajax uit op SC Cambuur

DEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.

8 uur geleden
NEC-middenvelder Chery stopt als international van Suriname

NIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

9 uur geleden
Liverpool-coach Slot mist keeper Alisson tegen City en PSG

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.

13 uur geleden
AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

14 uur geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

14 uur geleden
Spits Miedema mist WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk

ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.

14 uur geleden