Dumfries schiet Inter naar winst op Atalanta en finale Supercup
RIYAD (ANP) - Internazionale heeft de finale van de Italiaanse Supercup bereikt. De landskampioen won in de halve finale van het minitoernooi in het Saudische Riyad met 2-0 van Atalanta, de club die vorig seizoen als tweede eindigde in het bekertoernooi. Denzel Dumfries was de grote held bij Inter, want hij verzorgde beide treffers.
Er stonden drie Nederlandse internationals aan de aftrap. Naast Dumfries waren dat Stefan de Vrij bij Inter en Marten de Roon bij Atalanta.
Lautaro Martínez kreeg in de eerste helft een aantal grote kansen om Inter aan een doelpunt te helpen, maar de uitblinkende keeper Marco Carnesecchi van Atalanta liet geen bal door. Atalanta kwam er nauwelijks doorheen. Giorgio Scalvini was de enige met een scoringskans, maar hij kopte de bal in de handen van Inter-doelman Yann Sommer. Dumfries zette de landskampioen vroeg in de tweede helft op voorsprong. Hij ving de bal bij een hoekschop op met de borst en werkte af met een omhaal. Kort daarna verdubbelde hij de score met een strak afstandsschot. Atalanta leek daarna de spanning terug te brengen, maar de goal van Éderson werd na ingrijpen van de VAR afgekeurd om buitenspel.
De andere halve finale gaat zaterdag tussen bekerhouder Juventus en AC Milan, de nummer 2 van de Serie A vorig seizoen. De finale is maandag 6 januari.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
17 minuten geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.
3 uur geledenRABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.
4 uur geledenPRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.
5 uur geleden