Dumfries schiet Inter naar winst op Atalanta en finale Supercup
RIYAD (ANP) - Internazionale heeft de finale van de Italiaanse Supercup bereikt. De landskampioen won in de halve finale van het minitoernooi in het Saudische Riyad met 2-0 van Atalanta, de club die vorig seizoen als tweede eindigde in het bekertoernooi. Denzel Dumfries was de grote held bij Inter, want hij verzorgde beide treffers.
Er stonden drie Nederlandse internationals aan de aftrap. Naast Dumfries waren dat Stefan de Vrij bij Inter en Marten de Roon bij Atalanta.
Lautaro Martínez kreeg in de eerste helft een aantal grote kansen om Inter aan een doelpunt te helpen, maar de uitblinkende keeper Marco Carnesecchi van Atalanta liet geen bal door. Atalanta kwam er nauwelijks doorheen. Giorgio Scalvini was de enige met een scoringskans, maar hij kopte de bal in de handen van Inter-doelman Yann Sommer. Dumfries zette de landskampioen vroeg in de tweede helft op voorsprong. Hij ving de bal bij een hoekschop op met de borst en werkte af met een omhaal. Kort daarna verdubbelde hij de score met een strak afstandsschot. Atalanta leek daarna de spanning terug te brengen, maar de goal van Éderson werd na ingrijpen van de VAR afgekeurd om buitenspel.
De andere halve finale gaat zaterdag tussen bekerhouder Juventus en AC Milan, de nummer 2 van de Serie A vorig seizoen. De finale is maandag 6 januari.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
7 uur geleden