Dumfries schiet Inter naar winst op Atalanta en finale Supercup
RIYAD (ANP) - Internazionale heeft de finale van de Italiaanse Supercup bereikt. De landskampioen won in de halve finale van het minitoernooi in het Saudische Riyad met 2-0 van Atalanta, de club die vorig seizoen als tweede eindigde in het bekertoernooi. Denzel Dumfries was de grote held bij Inter, want hij verzorgde beide treffers.
Er stonden drie Nederlandse internationals aan de aftrap. Naast Dumfries waren dat Stefan de Vrij bij Inter en Marten de Roon bij Atalanta.
Lautaro Martínez kreeg in de eerste helft een aantal grote kansen om Inter aan een doelpunt te helpen, maar de uitblinkende keeper Marco Carnesecchi van Atalanta liet geen bal door. Atalanta kwam er nauwelijks doorheen. Giorgio Scalvini was de enige met een scoringskans, maar hij kopte de bal in de handen van Inter-doelman Yann Sommer. Dumfries zette de landskampioen vroeg in de tweede helft op voorsprong. Hij ving de bal bij een hoekschop op met de borst en werkte af met een omhaal. Kort daarna verdubbelde hij de score met een strak afstandsschot. Atalanta leek daarna de spanning terug te brengen, maar de goal van Éderson werd na ingrijpen van de VAR afgekeurd om buitenspel.
De andere halve finale gaat zaterdag tussen bekerhouder Juventus en AC Milan, de nummer 2 van de Serie A vorig seizoen. De finale is maandag 6 januari.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
9 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
12 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
14 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
22 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
22 uur geleden