Dumfries noemt omhooghouden beledigend spandoek 'niet slim'
MILAAN (ANP) - Voetballer Denzel Dumfries heeft spijt betuigd voor een incident tijdens het kampioensfeest van Internazionale. De verdediger van de club nam tijdens de parade een spandoek over uit het publiek waarop hij stond afgebeeld met AC Milan-tegenstander Theo Hernández aan een ketting.
"Gisteren was de mooiste dag voor mij, alle spelers en iedereen bij de club", schrijft de 28-jarige international op Instagram. "Dank aan alle fans die naar de parade zijn gekomen. Tijdens de parade heb ik een spandoek omhooggehouden dat een ongepaste afbeelding liet zien. Ik ben een voetballer die houdt van rivaliteit in het voetbal. Het is een cruciaal onderdeel van de sport. Ik realiseer me dat het omhooghouden van de banner een inschattingsfout van mij was. Het was helemaal niet slim."
De afbeelding waarin de gezichten waren gefotoshopt van Dumfries en Hernández was een verwijzing naar de kampioenswedstrijd van afgelopen maandag waarin beide spelers met rood werden weggestuurd. Inter won die wedstrijd tegen de rivaal met 2-1 en verzekerde zich van de twintigste landstitel.
Dumfries speelt sinds 2021 bij Internationale. Als international van het Nederlands elftal kan hij bij het EK van 2024 in juni Hernández weer tegenkomen in de groepswedstrijd tussen Nederland en Frankrijk.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de uitwedstrijd tegen FC Utrecht moeizaam gewonnen. De koploper stond bij rust nog met 1-0 achter, maar draaide die achterstand in de tweede helft om: 1-2. Het betekende voor PSV de veertiende achtereenvolgende zege in een uitduel in de competitie. Dat lukte sinds de invoering van de Eredivisie in 1956 nog geen enkele club.
18 minuten geledenBARCELONA (ANP/Belga) - FC Barcelona moet verdediger Andreas Christensen de komende maanden missen. De Deen heeft op training een gedeeltelijke scheur in de voorste kruisband van zijn linkerknie opgelopen, zo maakte de club bekend.
24 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Gonçalo Borges begint om 14.30 uur met Feyenoord aan het thuisduel met FC Twente. Hij krijgt de voorkeur boven Aymen Sliti, die woensdag niet kon overtuigen in het verloren bekerduel met SC Heerenveen. Jan Plug vervangt linksback Jordan Bos, die niet bij de selectie zit.
1 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/DPA) - Real Sociedad heeft Pellegrino Matarazzo aangetrokken als nieuwe trainer. De 48-jarige Amerikaan is de opvolger van Sergio Francisco, die een week eerder werd ontslagen.
2 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Aziatische voetbalbond komt met een eigen Nations League. De bond wil hiervoor de periodes voor interlands van de FIFA gebruiken, maar kwam nog niet met een datum voor de eerste editie.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Joey Veerman doet zondag in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht nog gewoon mee bij PSV. De middenvelder maakt in de winterstop vermoedelijk de overstap naar Fenerbahçe. Veerman vormt in de Galgenwaard een middenveld met Paul Wanner en Guus Til.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zijn excuses aangeboden na zijn overtreding op Virgil van Dijk in de competitiewedstrijd van Tottenham Hotspur tegen Liverpool. De aanvaller van de Spurs werd van het veld gestuurd in de door Liverpool gewonnen wedstrijd (1-2) na een zware tackle op Van Dijk.
4 uur geleden