Dumfries neemt zichzelf bij afgekeurd doelpunt niets kwalijk
LEIPZIG (ANP) - Denzel Dumfries vond dat hij bij het afgekeurde doelpunt van Xavi Simons tegen Frankrijk op het EK (0-0) weinig fout deed. Scheidsrechter Anthony Taylor oordeelde, na tussenkomst van de grensrechter en videoscheidsrechter, dat de verdediger van Internazionale buitenspel stond.
"Memphis schoot en ik liep door voor de rebound. Je moet altijd doorlopen voor de rebound", aldus Dumfries, die vervolgens te laat terug was toen Simons de bal in het doel schoot. Dumfries ging nog aan de kant voor de bal, maar voorkwam volgens de arbitrage dat keeper Mike Maignan nog kon duiken.
"Ik stond in mijn optiek aan de zijkant van hem. Hij kon ook niet meer bij de bal. Ik vond het een echte voetbalsituatie", zei Dumfries in het Leipzig Stadium. "Het nemen van een beslissing heeft drie minuten geduurd. Dat geeft wel aan dat het een hele discutabele keuze was. Het was ongelukkig."
Het doelpuntloze gelijkspel tegen de verliezend WK-finalist, die speelde zonder sterspeler Kylian Mbappé, zorgde voor tevredenheid bij Oranje. "Maar het is geen verrassing dat we dit kunnen", vervolgde Dumfries. "We weten wat voor kwaliteiten we hebben in de ploeg. We kregen een paar goede kansen, kwamen er enkele keren goed uit en vonden geregeld de vrije man. In de laatste fase hadden we net niet het geduld of maakten we niet de goede keuze, waardoor we ook weer niet tot heel veel kansen kwamen. Al met al hebben we het plan dat we voor ogen hadden goed uitgevoerd."
Meer uit Voetbal
HERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.
55 minuten geledenZÜRICH (ANP) - FIFA-baas Gianni Infantino heeft voetbalvedette Cristiano Ronaldo bedankt voor zijn wedstrijden in het Portugese elftal. "Hij heeft generaties geïnspireerd, miljoenen fans verenigd en de hoop en trots van Portugal naar de grootste podia gebracht", prijst de voorzitter van de wereldvoetbalbond de 41-jarige voetballer, die eerder donderdag aankondigde te stoppen bij het nationale elftal.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zijn tweede overwinning behaald in het hoofdtoernooi van de Europa League. De ploeg van trainer Dick Schreuder won in het eigen Goffertstadion met 3-1 van Omonia Nicosia uit Cyprus na twee treffers van Bryan Linssen en een van Clement Bischoff.
1 uur geledenHERNING (ANP) - Het vuurwerk dat voor aanvang van de wedstrijd tussen FC Midtjylland en Ajax vanaf de tribunes werd afgestoken, was afkomstig uit het vak met meegereisde supporters van Ajax. Dat is te zien op beelden op sociale media.
1 uur geledenHERNING (ANP) - De uitwedstrijd van Ajax tegen FC Midtjylland in de Conference League is donderdag een kwartier later begonnen. Op het veld in Herning was sprake van dichte rook. Het zicht voor de spelers en arbitrage was daardoor minimaal.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha heeft zijn toekomst aan FC Barcelona verbonden. De 29-jarige aanvaller heeft zijn contract tot medio 2030 verlengd, zo maakte de kampioen van Spanje bekend.
8 uur geledenTOKIO (ANP) - Kozo Tashima stelt zich kandidaat voor de verkiezingen voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft hij na een vergadering van de Japanse voetbalbond laten weten.
8 uur geleden