Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumfries kopt Oranje naar zege op Oekraïne op EK

Dumfries kopt Oranje naar zege op Oekraïne op EK

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft het EK geopend met een spectaculaire zege op Oekraïne (3-2). Oranje verspeelde binnen 5 minuten een voorsprong van 2-0, maar mocht alsnog juichen na een rake kopbal van Denzel Dumfries in de slotfase (3-2).

De rechtsback van PSV was niet alleen vanwege zijn winnende treffer de 'man van de wedstrijd.' Hij bereidde na rust ook de 1-0 van Georginio Wiijnaldum en 2-0 van Wout Weghorst voor. Oranje zal ongetwijfeld gaan analyseren hoe het binnen 5 minuten een voorsprong van 2-0 kan weggeven. Maar afgezien van die korte periode mag het terugkijken op een geslaagde start van het EK, na een rommelige voorbereiding met veel discussie over het spelsysteem, het niet selecteren van Jasper Cillessen en enkele versprekingen van bondscoach Frank de Boer.

Oekraïne incasseerde op weg naar het EK slechts vier tegentreffers in acht kwalificatieduels met Portugal, Servië, Luxemburg en Litouwen. Tegen Nederland had het voor rust zo maar vier doelpunten tegen kunnen krijgen. Memphis Depay stuitte al in de tweede minuut op doelman Heorhij Boesjtsjan. De keeper van Oekraïne stopte even later een inzet van Dumfries met zijn voet en kreeg ook nog een hand tegen een hard schot van Georginio Wijnaldum. Hij had geluk dat Dumfries in vrijstaande positie naast kopte.

Domineren

Bondscoach Frank de Boer benadrukte in de aanloop naar het EK dat hij wilde domineren met vijf verdedigers. In de praktijk voetbalde Oranje ook slechts met drie verdedigers als het in balbezit was. Patrick van Aanholt en Dumfries speelden dan meer als links- en rechtsbuiten.

De keuze van De Boer voor Van Aanholt was opvallend. De bondscoach was in de twee oefenwedstrijden tegen Schotland en Georgië voor het EK echter niet helemaal tevreden over Owen Wijndal. De 30-jarige Van Aanholt, die bijna zijn hele loopbaan al in Engeland speelt, maakte tegen Oekraïne een degelijke indruk en voorkwam vlak voor rust met een mooie sliding dat Andrej Jarmolenko gevaarlijk werd.

Dumfries

Dumfries deed lang niet alles goed maar bereidde na rust wel de 1-0 van Wijnaldum en 2-0 van Weghorst voor. Oranje leek op weg naar een verdiende zege na 58 minuten. De Boer gunde Daley Blind rust en wisselde hem voor Nathan Aké. Wijndal mocht Van Aanholt aflossen. Even was de organisatie weg, zo leek het wel.

Andrei Jarmolenko bracht Oekraïne in de 75e minuut met een afstandsschot terug in de wedstrijd. Vier minuten later maakte Roman Jaremtsjoek zelfs gelijk. Vervolgens was het Dumfries die de 16.000 aanwezige fans met een rake kopbal in feeststemming naar huis stuurde.

Meer uit Voetbal

ManCity boekt zege bij Newcastle in halve finale League Cup

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.

1 uur geleden
FC Twente naar kwartfinale KNVB-beker na late zege bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.

1 uur geleden
Borussia Dortmund herpakt zich met ruime zege op Werder Bremen

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.

2 uur geleden
Twee duels schorsing voor Napoli-trainer Conte na rood in topper

NAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.

4 uur geleden
Barcelona-aanvoerder De Jong voor één wedstrijd geschorst na rood

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.

5 uur geleden
Coach Bosz zwijgt nog over zijn toekomst bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.

11 uur geleden
PSV neemt doelman Kovar definitief over van Bayer Leverkusen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.

13 uur geleden