Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumfries kopt Oranje naar zege op Oekraïne op EK

Dumfries kopt Oranje naar zege op Oekraïne op EK

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft het EK geopend met een spectaculaire zege op Oekraïne (3-2). Oranje verspeelde binnen 5 minuten een voorsprong van 2-0, maar mocht alsnog juichen na een rake kopbal van Denzel Dumfries in de slotfase (3-2).

De rechtsback van PSV was niet alleen vanwege zijn winnende treffer de 'man van de wedstrijd.' Hij bereidde na rust ook de 1-0 van Georginio Wiijnaldum en 2-0 van Wout Weghorst voor. Oranje zal ongetwijfeld gaan analyseren hoe het binnen 5 minuten een voorsprong van 2-0 kan weggeven. Maar afgezien van die korte periode mag het terugkijken op een geslaagde start van het EK, na een rommelige voorbereiding met veel discussie over het spelsysteem, het niet selecteren van Jasper Cillessen en enkele versprekingen van bondscoach Frank de Boer.

Oekraïne incasseerde op weg naar het EK slechts vier tegentreffers in acht kwalificatieduels met Portugal, Servië, Luxemburg en Litouwen. Tegen Nederland had het voor rust zo maar vier doelpunten tegen kunnen krijgen. Memphis Depay stuitte al in de tweede minuut op doelman Heorhij Boesjtsjan. De keeper van Oekraïne stopte even later een inzet van Dumfries met zijn voet en kreeg ook nog een hand tegen een hard schot van Georginio Wijnaldum. Hij had geluk dat Dumfries in vrijstaande positie naast kopte.

Domineren

Bondscoach Frank de Boer benadrukte in de aanloop naar het EK dat hij wilde domineren met vijf verdedigers. In de praktijk voetbalde Oranje ook slechts met drie verdedigers als het in balbezit was. Patrick van Aanholt en Dumfries speelden dan meer als links- en rechtsbuiten.

De keuze van De Boer voor Van Aanholt was opvallend. De bondscoach was in de twee oefenwedstrijden tegen Schotland en Georgië voor het EK echter niet helemaal tevreden over Owen Wijndal. De 30-jarige Van Aanholt, die bijna zijn hele loopbaan al in Engeland speelt, maakte tegen Oekraïne een degelijke indruk en voorkwam vlak voor rust met een mooie sliding dat Andrej Jarmolenko gevaarlijk werd.

Dumfries

Dumfries deed lang niet alles goed maar bereidde na rust wel de 1-0 van Wijnaldum en 2-0 van Weghorst voor. Oranje leek op weg naar een verdiende zege na 58 minuten. De Boer gunde Daley Blind rust en wisselde hem voor Nathan Aké. Wijndal mocht Van Aanholt aflossen. Even was de organisatie weg, zo leek het wel.

Andrei Jarmolenko bracht Oekraïne in de 75e minuut met een afstandsschot terug in de wedstrijd. Vier minuten later maakte Roman Jaremtsjoek zelfs gelijk. Vervolgens was het Dumfries die de 16.000 aanwezige fans met een rake kopbal in feeststemming naar huis stuurde.

Meer uit Voetbal

Ajax-verdediger Tomiyasu haakt geblesseerd af bij Japan

TOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.

8 minuten geleden
Voetbalsters Arsenal winnen eerste kwartfinaleduel van Chelsea

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.

9 uur geleden
Aanvoerder Diemers keerde terug naar Cambuur voor deze promotie

EMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."

10 uur geleden
Trainer De Jong trots na 'speciale' promotie met Cambuur

EMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."

10 uur geleden
SC Cambuur keert na drie seizoenen terug in Eredivisie

EMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.

11 uur geleden
Beerensteyn bezorgt Wolfsburg zege op Olympique Lyon

WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.

12 uur geleden
Salah verlaat Liverpool na dit seizoen

LIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.

13 uur geleden