Dumfries kopt Oranje naar zege op Oekraïne op EK
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft het EK geopend met een spectaculaire zege op Oekraïne (3-2). Oranje verspeelde binnen 5 minuten een voorsprong van 2-0, maar mocht alsnog juichen na een rake kopbal van Denzel Dumfries in de slotfase (3-2).
De rechtsback van PSV was niet alleen vanwege zijn winnende treffer de 'man van de wedstrijd.' Hij bereidde na rust ook de 1-0 van Georginio Wiijnaldum en 2-0 van Wout Weghorst voor. Oranje zal ongetwijfeld gaan analyseren hoe het binnen 5 minuten een voorsprong van 2-0 kan weggeven. Maar afgezien van die korte periode mag het terugkijken op een geslaagde start van het EK, na een rommelige voorbereiding met veel discussie over het spelsysteem, het niet selecteren van Jasper Cillessen en enkele versprekingen van bondscoach Frank de Boer.
Oekraïne incasseerde op weg naar het EK slechts vier tegentreffers in acht kwalificatieduels met Portugal, Servië, Luxemburg en Litouwen. Tegen Nederland had het voor rust zo maar vier doelpunten tegen kunnen krijgen. Memphis Depay stuitte al in de tweede minuut op doelman Heorhij Boesjtsjan. De keeper van Oekraïne stopte even later een inzet van Dumfries met zijn voet en kreeg ook nog een hand tegen een hard schot van Georginio Wijnaldum. Hij had geluk dat Dumfries in vrijstaande positie naast kopte.
Domineren
Bondscoach Frank de Boer benadrukte in de aanloop naar het EK dat hij wilde domineren met vijf verdedigers. In de praktijk voetbalde Oranje ook slechts met drie verdedigers als het in balbezit was. Patrick van Aanholt en Dumfries speelden dan meer als links- en rechtsbuiten.
De keuze van De Boer voor Van Aanholt was opvallend. De bondscoach was in de twee oefenwedstrijden tegen Schotland en Georgië voor het EK echter niet helemaal tevreden over Owen Wijndal. De 30-jarige Van Aanholt, die bijna zijn hele loopbaan al in Engeland speelt, maakte tegen Oekraïne een degelijke indruk en voorkwam vlak voor rust met een mooie sliding dat Andrej Jarmolenko gevaarlijk werd.
Dumfries
Dumfries deed lang niet alles goed maar bereidde na rust wel de 1-0 van Wijnaldum en 2-0 van Weghorst voor. Oranje leek op weg naar een verdiende zege na 58 minuten. De Boer gunde Daley Blind rust en wisselde hem voor Nathan Aké. Wijndal mocht Van Aanholt aflossen. Even was de organisatie weg, zo leek het wel.
Andrei Jarmolenko bracht Oekraïne in de 75e minuut met een afstandsschot terug in de wedstrijd. Vier minuten later maakte Roman Jaremtsjoek zelfs gelijk. Vervolgens was het Dumfries die de 16.000 aanwezige fans met een rake kopbal in feeststemming naar huis stuurde.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
9 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
21 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
1 dag geleden