Dumfries in acht jaar van Oranjefan op Museumplein naar WK-ganger
ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries voetbalde nog bij de amateurs van Barendrecht toen het Nederlands elftal acht jaar geleden voor het laatst meedeed aan het WK voetbal. Als 18-jarige fan zag hij Oranje op het Museumplein in Amsterdam met 5-1 winnen van Spanje. Dit keer maakt Dumfries zelf deel uit van de selectie en is hij een van de belangrijke krachten in het elftal van bondscoach Louis van Gaal.
"Ik verheug me er heel erg op", zei Dumfries maandag voor de eerste training in Zeist. "Het WK is het hoogste podium. Geweldig dat ik daarnaartoe mag."
Dumfries vreesde een dag eerder heel even dat hij het WK kon vergeten en weer van een afstand moest volgen. De rechtervleugelverdediger, die na het WK van 2014 van Barendrecht naar Sparta ging en daar debuteerde in het betaalde voetbal, raakte in de tweede helft van de uitwedstrijd van Internazionale tegen Atalanta geblesseerd aan zijn rechterknie. "De knie werd gelijk stijf en ik kon niet meer rennen. Ik moest me dus wel direct laten vervangen."
MRI-scan
De schade bleek mee te vallen en Dumfries meldde zich maandag gewoon in Zeist, waar hij ook meedeed aan het eerste deel van de training, die onder leiding stond van conditietrainer René Wormhoudt. Dumfries liet daarna nog wel een MRI-scan maken. "Maar dat is meer voor de zekerheid. Ik ken mijn lichaam goed en voel altijd wel of het mis is of niet. Ook herstel ik altijd wel snel."
Dumfries was tot maandag nog niet echt met het WK bezig. "We presteren dit seizoen met Inter vrij wisselvallig, ik ook. Als je dan op de laatste speeldag om 12.30 uur bij Atalanta moet voetballen, kun je echt aan de bak hoor."
Goede spelers
Bij vertrek uit Milaan kreeg Dumfries succeswensen van zijn ploeggenoten. Daaronder zitten ook spelers uit Italië, die zich niet voor het WK wisten te plaatsen. Anderhalf jaar geleden schreven de Italianen het EK nog op hun naam. Op dat voor Oranje teleurstellend verlopen toernooi, scoorde Dumfries twee keer.
"Het is apart dat Italië er niet bij is, ja", aldus Dumfries. "Zeven spelers van Inter gaan maar naar het WK." De oud-PSV'er kan op het WK in de kwartfinale met de Argentijnen Joaquín Correa en Lautaro Martínez twee ploeggenoten tegenkomen. "Daar hebben we al over gesproken. Dat zou mooi zijn. Ook al is het even geleden dat Oranje het op een eindtoernooi goed heeft gedaan, iedereen kent Nederland wel als een land met goede spelers."
Meer uit Voetbal
PIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was niet te spreken over het optreden van zijn ploeg in de Champions League-wedstrijd bij Olympiakos. De Eindhovenaren ontsnapten aan een nederlaag dankzij een gelijkmaker van invaller Ricardo Pepi in de 93e minuut (1-1).
34 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft in de Champions League een knappe zege geboekt op Real Madrid. De formatie van trainer Arne Slot was op het eigen Anfield met 1-0 te sterk voor de koploper van Spanje.
1 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV is in het hoofdtoernooi van de Champions League ontsnapt aan een tweede nederlaag. De Eindhovenaren maakten in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de blessuretijd van de tweede helft gelijk. Invaller Ricardo Pepi scoorde in de 93e minuut.
1 uur geledenPRAAG (ANP) - Arsenal is na vier Champions League-duels nog altijd zonder puntenverlies. De koploper van Engeland was in de uitwedstrijd bij Slavia Praag met 3-0 te sterk voor de nummer 1 van Tsjechië.
2 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz voert in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de Champions League geen wijzigingen door in zijn basiselftal. De Eindhovenaren beginnen met dezelfde elf spelers als in het vrijdag met 5-2 gewonnen competitieduel met Fortuna Sittard.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Yunus Akgün en Ilkay Gündogan van Galatasaray missen woensdag de wedstrijd tegen Ajax in de Champions League. Beide spelers zijn niet fit en daardoor niet opgenomen in de selectie van de kampioen van Turkije.
7 uur geledenTURIJN (ANP) - Aanvaller Désiré Doué van Paris Saint-Germain heeft de Golden Boy Award gekregen, de prestigieuze prijs voor de talentvolste voetballer op de Europese velden. De 20-jarige Franse international is de opvolger van Lamine Yamal van FC Barcelona. Dat meldt initiatiefnemer Tuttosport.
7 uur geleden