Dumfries in acht jaar van Oranjefan op Museumplein naar WK-ganger
ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries voetbalde nog bij de amateurs van Barendrecht toen het Nederlands elftal acht jaar geleden voor het laatst meedeed aan het WK voetbal. Als 18-jarige fan zag hij Oranje op het Museumplein in Amsterdam met 5-1 winnen van Spanje. Dit keer maakt Dumfries zelf deel uit van de selectie en is hij een van de belangrijke krachten in het elftal van bondscoach Louis van Gaal.
"Ik verheug me er heel erg op", zei Dumfries maandag voor de eerste training in Zeist. "Het WK is het hoogste podium. Geweldig dat ik daarnaartoe mag."
Dumfries vreesde een dag eerder heel even dat hij het WK kon vergeten en weer van een afstand moest volgen. De rechtervleugelverdediger, die na het WK van 2014 van Barendrecht naar Sparta ging en daar debuteerde in het betaalde voetbal, raakte in de tweede helft van de uitwedstrijd van Internazionale tegen Atalanta geblesseerd aan zijn rechterknie. "De knie werd gelijk stijf en ik kon niet meer rennen. Ik moest me dus wel direct laten vervangen."
MRI-scan
De schade bleek mee te vallen en Dumfries meldde zich maandag gewoon in Zeist, waar hij ook meedeed aan het eerste deel van de training, die onder leiding stond van conditietrainer René Wormhoudt. Dumfries liet daarna nog wel een MRI-scan maken. "Maar dat is meer voor de zekerheid. Ik ken mijn lichaam goed en voel altijd wel of het mis is of niet. Ook herstel ik altijd wel snel."
Dumfries was tot maandag nog niet echt met het WK bezig. "We presteren dit seizoen met Inter vrij wisselvallig, ik ook. Als je dan op de laatste speeldag om 12.30 uur bij Atalanta moet voetballen, kun je echt aan de bak hoor."
Goede spelers
Bij vertrek uit Milaan kreeg Dumfries succeswensen van zijn ploeggenoten. Daaronder zitten ook spelers uit Italië, die zich niet voor het WK wisten te plaatsen. Anderhalf jaar geleden schreven de Italianen het EK nog op hun naam. Op dat voor Oranje teleurstellend verlopen toernooi, scoorde Dumfries twee keer.
"Het is apart dat Italië er niet bij is, ja", aldus Dumfries. "Zeven spelers van Inter gaan maar naar het WK." De oud-PSV'er kan op het WK in de kwartfinale met de Argentijnen Joaquín Correa en Lautaro Martínez twee ploeggenoten tegenkomen. "Daar hebben we al over gesproken. Dat zou mooi zijn. Ook al is het even geleden dat Oranje het op een eindtoernooi goed heeft gedaan, iedereen kent Nederland wel als een land met goede spelers."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
5 minuten geledenZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten geen straf op te leggen aan Dean James in de veelbesproken paspoortkwestie. De aanklager deed onderzoek naar de speelgerechtigheid van de speler van Go Ahead Eagles na een klacht van NAC Breda.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
13 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
15 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
20 uur geleden