
Dumfries: het toernooi is pas net begonnen, ik heb energie genoeg
AMSTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries heeft maandag in de afsluitende groepswedstrijd tegen Noord-Macedonië op het EK geen rust nodig. "Het toernooi is pas net begonnen. Uiteraard heb ik nog energie", vertelde de verdediger van PSV, die twee keer scoorde en ook bij de andere drie treffers van Oranje was betrokken.
"Waar ik de energie vandaan haal?", vervolgde Dumfries. "Uit mezelf. Ik wil gewoon altijd alles geven. Zeker, het was een lang seizoen. Maar het is een eer om Nederland te vertegenwoordigen op zo'n mooi toernooi. Aan intrinsieke motivatie heb ik nooit gebrek."
Het Nederlands elftal is na zeges op Oekraïne (3-2) en Oostenrijk (2-0) al zeker van groepswinst. Volgende week zondag wacht in Boedapest de achtste finale. Dumfries: "We zijn goed begonnen, ook als team. Dat is het belangrijkste. Ik ben blij dat ik mijn steentje daaraan kan bijdragen. We moeten de stijgende lijn zien vast te houden op dit moment."
Dat Dumfries in de beginfase van het toernooi zo'n grote rol speelt, heeft deels te maken met het 5-3-2-systeem waar Oranje in speelt. "Dat heeft voor mij z'n voordelen. Ik heb veel ruimte om op te komen. Daar voel ik me fijn in. Verder speel ik gewoon mijn eigen spel, zoals ik denk ik altijd doe."
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Peter Bosz heeft net als een jaar eerder de Rinus Michels Award voor beste coach van het seizoen gewonnen. De coach van PSV werd gekozen boven Paul Simonis (Go Ahead Eagles), Francesco Farioli (Ajax) en Ron Jans (FC Utrecht).
10 uur geledenTHUN (ANP) - Finland heeft de eerste wedstrijd op het EK voetbal in Zwitserland met 1-0 gewonnen van IJsland. In de Stockhorn Arena van Thun maakte de Finse Saara Kosola het enige doelpunt.
10 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Olivier Boscagli heeft een contract voor vijf jaar getekend bij Brighton & Hove Albion. De 27-jarige in Monaco geboren verdediger had al bekendgemaakt PSV na zes seizoenen transfervrij te verlaten.
11 uur geledenSPIEZ (ANP) - Oranje-verdedigster Veerle Buurman verwacht zaterdag tijdens haar waarschijnlijke EK-debuut tegen Wales iets meer spanning dan tijdens haar vorige zes interlands. "Dat is ook niet gek en ik weet hoe ik daarmee om moet gaan: gewoon op me af laten komen en mijn ding doen. Het team steunt me daarbij", zegt het snel opgeklommen talent tijdens een mediamoment in het Zwitserse Spiez.
13 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Rogier Meijer wordt bij Bayer Leverkusen assistent-trainer van Erik ten Hag. De 43-jarige Doetinchemmer was sinds 2020 hoofdcoach van NEC, waar hij na afgelopen seizoen werd opgevolgd door Dick Schreuder. "Heel veel succes bij Bayer Leverkusen", meldt NEC op X.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is vol vertrouwen begonnen bij zijn nieuwe club Feyenoord. "Als je mij haalt, haal je doelpunten. Dat is iets wat elke club nodig heeft, Feyenoord ook", zei de van FC Twente overgekomen middenvelder tijdens zijn presentatie in De Kuip.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Giovanni van Bronckhorst is de opvolger van John Heitinga als assistent van Arne Slot bij FC Liverpool. Dat heeft de Engelse club bekendgemaakt. Liverpool werd afgelopen seizoen kampioen van Engeland.
16 uur geleden