Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumfries: het toernooi is pas net begonnen, ik heb energie genoeg

Dumfries: het toernooi is pas net begonnen, ik heb energie genoeg

AMSTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries heeft maandag in de afsluitende groepswedstrijd tegen Noord-Macedonië op het EK geen rust nodig. "Het toernooi is pas net begonnen. Uiteraard heb ik nog energie", vertelde de verdediger van PSV, die twee keer scoorde en ook bij de andere drie treffers van Oranje was betrokken.

"Waar ik de energie vandaan haal?", vervolgde Dumfries. "Uit mezelf. Ik wil gewoon altijd alles geven. Zeker, het was een lang seizoen. Maar het is een eer om Nederland te vertegenwoordigen op zo'n mooi toernooi. Aan intrinsieke motivatie heb ik nooit gebrek."

Het Nederlands elftal is na zeges op Oekraïne (3-2) en Oostenrijk (2-0) al zeker van groepswinst. Volgende week zondag wacht in Boedapest de achtste finale. Dumfries: "We zijn goed begonnen, ook als team. Dat is het belangrijkste. Ik ben blij dat ik mijn steentje daaraan kan bijdragen. We moeten de stijgende lijn zien vast te houden op dit moment."

Dat Dumfries in de beginfase van het toernooi zo'n grote rol speelt, heeft deels te maken met het 5-3-2-systeem waar Oranje in speelt. "Dat heeft voor mij z'n voordelen. Ik heb veel ruimte om op te komen. Daar voel ik me fijn in. Verder speel ik gewoon mijn eigen spel, zoals ik denk ik altijd doe."

Meer uit Voetbal

PSV ontvangt sc Heerenveen in kwartfinale van de KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.

14 uur geleden
Trainer Glasner verlaat Crystal Palace aan einde van seizoen

LONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.

16 uur geleden
Pjaca keert terug in selectie FC Twente voor uitduel met Heracles

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).

17 uur geleden
Feyenoord verwacht geblesseerde Read pas in maart terug

ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.

18 uur geleden
Afgelaste wedstrijd NEC - FC Utrecht op 11 februari ingehaald

ZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.

19 uur geleden
Liverpool-trainer Slot kijkt uit naar terugkeer aanvaller Salah

LIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.

21 uur geleden
Musiala staat na halfjaar voor rentree bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.

21 uur geleden