Dumfries hervat training in aanloop naar slotduel met Gibraltar
FARO (ANP) - Denzel Dumfries heeft meegedaan aan de laatste training van het Nederlands elftal richting het slotduel in de EK-kwalificatie van dinsdag met Gibraltar. De rechtervleugelverdediger, die zaterdag tegen Ierland (1-0 winst) zijn vijftigste interland speelde, sloeg de oefensessie in Faro een dag eerder over. Dumfries werkte toen een sessie op de hometrainer af.
Alle 22 door bondscoach Ronald Koeman geselecteerde spelers verschenen aan het begin van de middag, onder zonnige omstandigheden op het Quinta do Lago Sports Complex, op het trainingsveld. Journalisten waren alleen het eerste kwartier welkom. De training was het deel daarna besloten.
Oranje is dankzij de zege op de Ieren zeker van deelname aan het EK komende zomer. Tegen Gibraltar, dat zaterdag met 14-0 van Frankrijk verloor, zal de vrij moeizaam scorende ploeg van Koeman willen werken aan het doelsaldo. Bij de loting op 2 december in Hamburg komt het Nederlands elftal in pot 3 terecht.
Koeman geeft later op de dag, samen met verdediger Stefan de Vrij, een persconferentie. Mogelijk dat de bondscoach dan aangeeft of hij grotendeels vasthoudt aan de ploeg die tegen Ierland speelde, of dat hij anderen wil laten voetballen.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
6 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
18 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
20 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
23 uur geleden