Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumfries en Wijndal: nieuw systeem op tijd onder de knie

Dumfries en Wijndal: nieuw systeem op tijd onder de knie

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries en Owen Wijndal vertrouwen erop dat ze het nieuwe systeem bij Oranje op tijd onder de knie hebben. Bondscoach Frank de Boer kiest er bij het EK voor om met vijf in plaats van vier verdedigers te spelen. De vleugelverdedigers Dumfries en Wijndal staan daardoor wat 'hoger' op het veld en moeten in aanvallend opzicht meer brengen dat ze bij hun clubs PSV en AZ gewend zijn.

"Ik heb eigenlijk nooit op deze manier gespeeld", zei Dumfries dinsdag in Zeist. "Datzelfde geldt voor Owen. Maar we hebben allebei wel de drang naar voren. In dat opzicht is het wel fijn, dat je altijd vooruit kan als back. Het grote voordeel is dat je verdedigend wat compacter staat. Het kost gewoon even tijd. Er worden wat andere dingen gevraagd. We wisten dat het niet gelijk perfect zou gaan. Ik denk ook dat het alleen maar goed is dat je tegen bepaalde dingen aanloopt en in een wedstrijd kan zien wat beter moet. Het is een proces en ik denk dat we goed op weg zijn in dat proces."

Dumfries speelde afgelopen seizoen bij PSV in een 4-2-2-2-systeem en Wijndal bij AZ bijna altijd in een 4-3-3-formatie. Dumfries kreeg in dat opzicht wat meer vrijheden in aanvallend opzicht, al kwam Wijndal - die een goed duo vormde met linksbuiten Jesper Karlsson - ook vaak mee op. "Bij PSV was er ook veel op gericht om vooruit druk te zetten. In dat opzicht is het wel fijn dat ik gewend ben om altijd door te stappen en daarin het juiste moment te kiezen. Daar hebben we een heel seizoen aandacht aan besteed."

WK van 2014

De 21-jarige Wijndal, die net als de 25-jarige Dumfries debuteert op een eindtoernooi, denkt niet dat de tijd in aanloop naar het EK te kort is om het systeem goed uit te kunnen voeren. "Natuurlijk, het is nieuw. Het is wennen", vertelde hij. "Ik denk dat we er goed op voorbereid zijn en dat het wel goed moet komen. Binnen de selectie hebben een aantal jongens dit systeem al wel gespeeld, bijvoorbeeld bij het WK van 2014. De trainer zelf weet natuurlijk ook wat er gevraagd wordt. En we trainen er veel op. Er wordt duidelijk aangegeven wat je moet doen en hoe je het moet doen."

Bij het WK van 2014 koos de toenmalige bondscoach Louis van Gaal ook voor een systeem met vijf verdedigers. Daley Blind was er toen ook al bij en voetbalde als linksback. Het is de bedoeling dat de Ajacied nu een van de drie posities centraal inneemt en belangrijk moet zijn in de opbouw. Wijndal praat met Blind veel over het systeem en de ervaringen van toen. "Het was in het begin even zoeken, maar het gaat steeds beter. We zullen klaar zijn voor zondag."

Meer uit Voetbal

PSV ontvangt sc Heerenveen in kwartfinale van de KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.

15 uur geleden
Trainer Glasner verlaat Crystal Palace aan einde van seizoen

LONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.

16 uur geleden
Pjaca keert terug in selectie FC Twente voor uitduel met Heracles

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).

18 uur geleden
Feyenoord verwacht geblesseerde Read pas in maart terug

ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.

18 uur geleden
Afgelaste wedstrijd NEC - FC Utrecht op 11 februari ingehaald

ZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.

19 uur geleden
Liverpool-trainer Slot kijkt uit naar terugkeer aanvaller Salah

LIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.

21 uur geleden
Musiala staat na halfjaar voor rentree bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.

21 uur geleden