Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumfries blijft maar scoren voor winnend PSV

Dumfries blijft maar scoren voor winnend PSV

GRONINGEN (ANP) - Denzel Dumfries heeft PSV aan een uitzege op FC Groningen geholpen (0-1). De aanvoerder tekende voor de enige treffer van het duel dat pas een beetje leuk werd toen FC Groningen in de slotfase wel vol voor de aanval koos.

PSV blijft de nummer vier van de eredivisie, met een punt minder dan Feyenoord dat nog wel een inhaalwedstrijd tegen AZ mag spelen. De club uit Eindhoven vergrootte het verschil met Willem II, de nummer vijf van de eredivisie die nu vijf punten minder heeft dan de provinciegenoot.

Dumfries opende in de zestiende minuut de score voor PSV. Hij controleerde een lange bal van Jorrit Hendrix met zijn borst en denderde het strafschopgebied in. De rechtsback liet doelman Sergio Padt kansloos met een bekeken schot. Dumfries vierde alweer zijn zevende competitietreffer.

Brums

Aanvaller Bruma, vorig jaar aangetrokken voor 12 miljoen euro, scoorde dit seizoen pas driemaal in de eredivisie. Trainer Ernest Faber lijkt het vertrouwen in de Portugees te hebben verloren. PSV miste de geblesseerde Mohamed Ihattaren en geschorste Cody Gakpo in Groningen. Steven Bergwijn is naar Tottenham Hotspur vertrokken en de geblesseerde Donyell Malen komt dit seizoen waarschijnlijk niet meer in actie. Toch moest Bruma opnieuw op de bank plaatsnemen.

Faber koos voor de Engelse buitenspeler Noni Madueke, die dinsdag zijn achttiende verjaardag viert. Ritsu Doan kreeg tegen zijn oude ploeg een basisplaats op de linkerflank. Bruma mocht na 77 minuten invallen, nadat de onzichtbare Madueke om een wissel had gevraagd. De tiener oogde niet helemaal fit meer.

PSV speelde allesbehalve groots, maar bleef vrij eenvoudig overeind. FC Groningen was machteloos, totdat de ploeg na ruim een uur opportunistischer ging aanvallen. Mo El Hankouri dwong Lars Unnerstall in de 72e minuut tot zijn eerste serieuze redding. De Duitse doelman van PSV stond met een fraaie reflex ook de gelijkmaker van Ahmed El Messaoudi in de weg.

Meer uit Voetbal

Portugese bondscoach Jesus gaat niet in op conflict met Ronaldo

LISSABON (ANP) - De Portugese bondscoach Jorge Jesus is woensdag niet ingegaan op vragen over het conflict tussen hemzelf en Cristiano Ronaldo. Dat schrijven Portugese media, waaronder de Diario de Noticias. "Ik heb zijn bericht gelezen en nu ga ik doen wat ik elke dag doe", zei Jesus bij het verlaten van zijn huis tegen verslaggevers. "Ik ga naar de bond om te werken, om na te denken over het elftal."

1 uur geleden
Spaanse wereldkampioen van 2010 Pedro stopt met voetbal

BARCELONA (ANP/RTR) - De Spaanse voetballer Pedro heeft zijn afscheid aangekondigd na een profcarrière van meer dan twintig jaar. De 39-jarige Pedro maakte deel uit van de Spaanse ploeg die in 2010 in Zuid-Afrika wereldkampioen werd door Oranje in de finale te verslaan. Hij veroverde ook de Europese titel met Spanje in 2012.

2 uur geleden
Coach Arteta verlengt contract bij Arsenal tot medio 2030

LONDEN (ANP) - Voetbaltrainer Mikel Arteta heeft bijgetekend bij Arsenal. De Spanjaard is akkoord met een verbeterd contract tot medio 2030, meldt de club uit Londen op zijn website.

3 uur geleden
Oranje nadert België op FIFA-wereldranglijst, Portugal naar top 5

ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal staat nog altijd negende op de FIFA-wereldranglijst. Dat blijkt uit de woensdag gepubliceerde ranking. Wel is Oranje na de eerste vier wedstrijden onder de nieuwe bondscoach Xavi Hernández dichter bij nummer 8 België gekomen, waar Mark van Bommel sinds kort bondscoach is.

4 uur geleden
Lewandowski verslaat oud-Bayern-teamgenoot Müller in MLS

CHICAGO (ANP) - Robert Lewandowski heeft zijn voormalig ploeggenoot bij Bayern München, Thomas Müller, verslagen in de Amerikaanse voetbalcompetitie MLS. De Poolse spits won in de nacht van dinsdag op woensdag met zijn club Chicago Fire met 3-1 van de Vancouver Whitecaps, waar Müller speelt in de Major League Soccer.

6 uur geleden
Messi's 208e en laatste interland voor Argentinië zit erop

BUENOS AIRES (ANP) - Lionel Messi heeft in een uitverkocht Estadio Monumental zijn 208e en laatste interland voor Argentinië gespeeld. De 39-jarige wereldster nam in de nacht van dinsdag op woensdag in Buenos Aires met zijn laatste optreden in een vriendschappelijk duel tegen Benin afscheid van de nationale ploeg.

12 uur geleden
Messi neemt tegen Benin afscheid als international

BUENOS AIRES (ANP) - Argentinië is gaan zitten voor de laatste interland van Lionel Messi. Hij neemt in de nacht van dinsdag op woensdag afscheid als international voor 80.000 toeschouwers in een uitverkocht Estadio Monumental. De 39-jarige spelmaker doet met La Albiceleste mee in een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Afrikaanse Benin. Na een kwartier spelen staat het nog 0-0.

15 uur geleden