Dumfries blijft maar scoren voor winnend PSV
GRONINGEN (ANP) - Denzel Dumfries heeft PSV aan een uitzege op FC Groningen geholpen (0-1). De aanvoerder tekende voor de enige treffer van het duel dat pas een beetje leuk werd toen FC Groningen in de slotfase wel vol voor de aanval koos.
PSV blijft de nummer vier van de eredivisie, met een punt minder dan Feyenoord dat nog wel een inhaalwedstrijd tegen AZ mag spelen. De club uit Eindhoven vergrootte het verschil met Willem II, de nummer vijf van de eredivisie die nu vijf punten minder heeft dan de provinciegenoot.
Dumfries opende in de zestiende minuut de score voor PSV. Hij controleerde een lange bal van Jorrit Hendrix met zijn borst en denderde het strafschopgebied in. De rechtsback liet doelman Sergio Padt kansloos met een bekeken schot. Dumfries vierde alweer zijn zevende competitietreffer.
Brums
Aanvaller Bruma, vorig jaar aangetrokken voor 12 miljoen euro, scoorde dit seizoen pas driemaal in de eredivisie. Trainer Ernest Faber lijkt het vertrouwen in de Portugees te hebben verloren. PSV miste de geblesseerde Mohamed Ihattaren en geschorste Cody Gakpo in Groningen. Steven Bergwijn is naar Tottenham Hotspur vertrokken en de geblesseerde Donyell Malen komt dit seizoen waarschijnlijk niet meer in actie. Toch moest Bruma opnieuw op de bank plaatsnemen.
Faber koos voor de Engelse buitenspeler Noni Madueke, die dinsdag zijn achttiende verjaardag viert. Ritsu Doan kreeg tegen zijn oude ploeg een basisplaats op de linkerflank. Bruma mocht na 77 minuten invallen, nadat de onzichtbare Madueke om een wissel had gevraagd. De tiener oogde niet helemaal fit meer.
PSV speelde allesbehalve groots, maar bleef vrij eenvoudig overeind. FC Groningen was machteloos, totdat de ploeg na ruim een uur opportunistischer ging aanvallen. Mo El Hankouri dwong Lars Unnerstall in de 72e minuut tot zijn eerste serieuze redding. De Duitse doelman van PSV stond met een fraaie reflex ook de gelijkmaker van Ahmed El Messaoudi in de weg.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid heeft zaterdagavond in de Spaanse competitie met 3-0 gewonnen op bezoek bij Valencia. Daarmee komt Real op 30 punten, evenveel als koploper FC Barcelona, dat zondag een uitwedstrijd speelt tegen Atlético Madrid.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond de zevende wedstrijd op rij gewonnen in de Franse competitie. In het eigen Parc des Princes werd ES Troyes met 1-0 verslagen door de regerend landskampioen. Illja Zabarny maakte in de 39e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zaterdagavond in Rotterdam met 1-0 gewonnen van Excelsior. Het enige doelpunt in de wedstrijd, die weinig hoogtepunten kende, kwam van de voet van Eredivisietopscorer Søren Tengstedt. Door de overwinning komt Go Ahead op 17 punten en staat het voorlopig achtste. Excelsior blijft vijftiende met 11 punten.
8 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft zaterdagavond in het Stadio Olimpico met 3-0 gewonnen van Sassuolo in de Serie A. Daarmee komt de club van Donyell Malen, Marten de Roon en Devyne Rensch op 27 punten, 1 punt minder dan koploper en stadsgenoot Lazio, dat zondag op bezoek gaat bij Napoli.
8 uur geledenCAÏRO (ANP) - De Egyptische voetbalbond (EFA) heeft bondscoach Hossam Hassan (60) ontslagen. Dat heeft de EFA zaterdag bekendgemaakt in een verklaring op de eigen site. Hassan leidde het Egyptische nationale voetbalelftal afgelopen zomer op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico naar een plek bij de laatste zestien. Daar verloor het land na een tumultueuze slotfase van de latere verliezend finalist Argentinië.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft vijf dagen na het ontslag van trainer Robin Peter de tweede overwinning van dit Eredivisieseizoen geboekt. In eigen huis won de ploeg zaterdag, onder leiding van interim-trainer Levi Schwiebbe, met 3-1 van Sparta Rotterdam. Door de overwinning komt ADO op 9 punten en staat de club nog altijd zeventiende. Sparta blijft met 12 punten op de elfde plaats.
9 uur geledenWEST BRIDGFORD (ANP) - Manchester City heeft in de Premier League op bezoek bij Nottingham Forest met 3-1 verloren en ziet koploper Arsenal daarmee uitlopen naar een voorsprong van 6 punten. Het was de derde competitienederlaag op rij voor City, dat de eerste zeven wedstrijden van het seizoen allemaal won.
9 uur geleden