Dumfries blijft maar scoren voor winnend PSV
GRONINGEN (ANP) - Denzel Dumfries heeft PSV aan een uitzege op FC Groningen geholpen (0-1). De aanvoerder tekende voor de enige treffer van het duel dat pas een beetje leuk werd toen FC Groningen in de slotfase wel vol voor de aanval koos.
PSV blijft de nummer vier van de eredivisie, met een punt minder dan Feyenoord dat nog wel een inhaalwedstrijd tegen AZ mag spelen. De club uit Eindhoven vergrootte het verschil met Willem II, de nummer vijf van de eredivisie die nu vijf punten minder heeft dan de provinciegenoot.
Dumfries opende in de zestiende minuut de score voor PSV. Hij controleerde een lange bal van Jorrit Hendrix met zijn borst en denderde het strafschopgebied in. De rechtsback liet doelman Sergio Padt kansloos met een bekeken schot. Dumfries vierde alweer zijn zevende competitietreffer.
Brums
Aanvaller Bruma, vorig jaar aangetrokken voor 12 miljoen euro, scoorde dit seizoen pas driemaal in de eredivisie. Trainer Ernest Faber lijkt het vertrouwen in de Portugees te hebben verloren. PSV miste de geblesseerde Mohamed Ihattaren en geschorste Cody Gakpo in Groningen. Steven Bergwijn is naar Tottenham Hotspur vertrokken en de geblesseerde Donyell Malen komt dit seizoen waarschijnlijk niet meer in actie. Toch moest Bruma opnieuw op de bank plaatsnemen.
Faber koos voor de Engelse buitenspeler Noni Madueke, die dinsdag zijn achttiende verjaardag viert. Ritsu Doan kreeg tegen zijn oude ploeg een basisplaats op de linkerflank. Bruma mocht na 77 minuten invallen, nadat de onzichtbare Madueke om een wissel had gevraagd. De tiener oogde niet helemaal fit meer.
PSV speelde allesbehalve groots, maar bleef vrij eenvoudig overeind. FC Groningen was machteloos, totdat de ploeg na ruim een uur opportunistischer ging aanvallen. Mo El Hankouri dwong Lars Unnerstall in de 72e minuut tot zijn eerste serieuze redding. De Duitse doelman van PSV stond met een fraaie reflex ook de gelijkmaker van Ahmed El Messaoudi in de weg.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - De tientallen mensen die Feyenoord in beeld heeft naar aanleiding van het vuurwerkgeweld tijdens de uitwedstrijd tegen SC Cambuur van afgelopen zondag, hebben nog geen stadionverbod opgelegd gekregen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft enkele tientallen mensen in beeld die in aanmerking komen voor een stadionverbod naar aanleiding van het vuurwerkgeweld tijdens de uitwedstrijd tegen SC Cambuur afgelopen zondag. Dat heeft de club vrijdag bekendgemaakt.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Giovanni van Bronckhorst kijkt uit naar het uitduel van Feyenoord in de Champions League tegen FC Barcelona. "Deze loting roept natuurlijk speciale gevoelens op", zei de trainer van de Rotterdammers vrijdag. "FC Barcelona is altijd mijn droomclub geweest."
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Giovanni van Bronckhorst (51) vindt alle aandacht die het vuurgeweld bij SC Cambuur - Feyenoord heeft gekregen "terecht". "Het is een moeilijk onderwerp. De voorbereiding op een wedstrijd is anders dan normaal. Je merkt toch dat het de hele week in je systeem zit", zei de trainer van Feyenoord vrijdag in Rotterdam in aanloop naar de competitiewedstrijd van zondag tegen ADO Den Haag.
5 uur geledenMONACO (ANP) - Ajax speelt in het hoofdtoernooi van de Conference League tegen onder meer het Italiaanse Atalanta en Getafe uit Spanje. FC Twente ontmoet onder meer SC Freiburg. Dat wees de loting in Monaco vrijdag uit.
6 uur geledenMONACO (ANP) - AZ en NEC zijn in het hoofdtoernooi van de Europa League allebei gekoppeld aan onder meer het Italiaanse Juventus en Benfica uit Portugal. Dat is het resultaat van de loting van vrijdag in Monaco.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur heeft de zeven gewonde supporters en hun gezinnen uitgenodigd voor een bijeenkomst zaterdag bij de club. Daar zal de burgemeester van Leeuwarden ook bij aanwezig zijn. Volgens een woordvoerder van de club gaat het hierbij om nazorg voor de slachtoffers van het vuurwerkgeweld van afgelopen zondag tijdens het duel met Feyenoord.
7 uur geleden