Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumfries blijft maar scoren voor winnend PSV

Dumfries blijft maar scoren voor winnend PSV

GRONINGEN (ANP) - Denzel Dumfries heeft PSV aan een uitzege op FC Groningen geholpen (0-1). De aanvoerder tekende voor de enige treffer van het duel dat pas een beetje leuk werd toen FC Groningen in de slotfase wel vol voor de aanval koos.

PSV blijft de nummer vier van de eredivisie, met een punt minder dan Feyenoord dat nog wel een inhaalwedstrijd tegen AZ mag spelen. De club uit Eindhoven vergrootte het verschil met Willem II, de nummer vijf van de eredivisie die nu vijf punten minder heeft dan de provinciegenoot.

Dumfries opende in de zestiende minuut de score voor PSV. Hij controleerde een lange bal van Jorrit Hendrix met zijn borst en denderde het strafschopgebied in. De rechtsback liet doelman Sergio Padt kansloos met een bekeken schot. Dumfries vierde alweer zijn zevende competitietreffer.

Brums

Aanvaller Bruma, vorig jaar aangetrokken voor 12 miljoen euro, scoorde dit seizoen pas driemaal in de eredivisie. Trainer Ernest Faber lijkt het vertrouwen in de Portugees te hebben verloren. PSV miste de geblesseerde Mohamed Ihattaren en geschorste Cody Gakpo in Groningen. Steven Bergwijn is naar Tottenham Hotspur vertrokken en de geblesseerde Donyell Malen komt dit seizoen waarschijnlijk niet meer in actie. Toch moest Bruma opnieuw op de bank plaatsnemen.

Faber koos voor de Engelse buitenspeler Noni Madueke, die dinsdag zijn achttiende verjaardag viert. Ritsu Doan kreeg tegen zijn oude ploeg een basisplaats op de linkerflank. Bruma mocht na 77 minuten invallen, nadat de onzichtbare Madueke om een wissel had gevraagd. De tiener oogde niet helemaal fit meer.

PSV speelde allesbehalve groots, maar bleef vrij eenvoudig overeind. FC Groningen was machteloos, totdat de ploeg na ruim een uur opportunistischer ging aanvallen. Mo El Hankouri dwong Lars Unnerstall in de 72e minuut tot zijn eerste serieuze redding. De Duitse doelman van PSV stond met een fraaie reflex ook de gelijkmaker van Ahmed El Messaoudi in de weg.

Meer uit Voetbal

Athletic Club en Marseille grijpen naast tussenronde CL

BILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.

27 minuten geleden
Bodø/Glimt en Club Brugge toch nog door in Champions League

MADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.

34 minuten geleden
PSV en Ajax verdienen tientallen miljoenen in Champions League

EINDHOVEN/AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft in de competitiefase van de Champions League circa 46 miljoen euro verdiend. Ajax heeft bijna 44 miljoen euro aan premies van de UEFA bij elkaar gespeeld.

40 minuten geleden
Benfica door in CL na spectaculaire zege (4-2) tegen Real Madrid

LISSABON (ANP) - Benfica heeft zich op spectaculaire wijze geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Een doelpunt van de doelman in de achtste minuut van de blessuretijd tegen Real Madrid betekende dat het doelsaldo van de Portugezen net goed genoeg was voor een plek in de top 24 van de ranglijst. Benfica won met 4-2 van de Madrilenen.

40 minuten geleden
Vijf Engelse clubs naar achtste finales Champions League

LONDEN (ANP) - Vijf van de zes Engelse clubs gaan rechtstreeks door naar de achtste finales van de Champions League. Arsenal, dat woensdagavond met 3-2 won van Kairat Almaty uit Kazachstan, gaat als nummer 1 van de competitiefase naar de laatste zestien. Daarnaast eindigden Liverpool, Tottenham Hotspur, Chelsea en Manchester City bij de eerste acht clubs. Alleen Newcastle United is veroordeeld tot de tussenronde.

1 uur geleden
FC Barcelona rechtstreeks naar achtste finales CL

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich in het gemoderniseerde Camp Nou geplaatst voor de achtste finales van de Champions League. Het elftal van Hansi Flick won de laatste wedstrijd in de competitiefase met 4-1 van FC Kopenhagen. FC Barcelona eindigde als vijfde op de ranglijst en mag daardoor de tussenronde overslaan.

1 uur geleden
Ajax strijdt de rest van seizoen om tweede plaats in Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Voor Ajax is het avontuur in de Champions League voorbij. De club verloor de thuiswedstrijd tegen Olympiakos (1-2) en is de rest van het seizoen alleen nog in de Eredivisie actief.

1 uur geleden