Duizenden weer straat op in Myanmar
YANGON (ANP/RTR) - In Myanmar zijn zondag in het hele land weer duizenden mensen de straat opgegaan om te protesteren tegen het militaire bewind. In de grootste stad Yangon zijn op twee plekken duizenden demonstranten bij elkaar gekomen, in de tweede stad Mandalay verzamelden zich honderden betogers.
In die stad kwamen zaterdag twee mensen om het leven toen veiligheidstroepen het vuur openden. Secretaris-generaal Antonio Guterres van de Verenigde Naties heeft "het gebruik van dodelijk geweld" in Myanmar veroordeeld.
Facebook heeft de pagina van het leger van Myanmar verwijderd omdat het de voorwaarden van Facebook herhaaldelijk heeft geschonden. Die verbieden het aanzetten tot geweld.
De tegenstanders van de coup ijveren voor de vrijlating van de wettig gekozen regeringsleider Aung San Suu Kyi en haar medestanders, die op 1 februari werden opgepakt na een staatsgreep door de militairen. Haar politieke partij had de parlementsverkiezingen met een overweldigende meerderheid gewonnen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische regering heeft gedreigd de aanvallen op de Gazastrook te intensiveren als vanuit dat Palestijns gebied nog meer drones, ballonnen en vliegers opstijgen. Vrijdag en zaterdag werden in Israël vier vliegers gevonden die vermoedelijk uit Gaza afkomstig waren. Het Israëlische leger beschouwt die voorwerpen als een bedreiging omdat die eerder gebruikt zouden zijn bij aanvallen.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zondag opnieuw gezegd dat Oekraïne niet achter de aanval op de Nord Stream-pijpleidingen in 2022 zat. Vorige maand zei de Duitse openbaar aanklager dat de Oekraïense staat opdracht gaf tot sabotage van de pijpleidingen voor de toevoer van Russisch gas naar Europa.
4 uur geledenRENO (ANP) - In de Amerikaanse staat Nevada zijn alle patiënten van het Northwest Specialty Hospital geëvacueerd vanwege een naderende natuurbrand. Het vuur woedt aan de rand van de stad Reno en het ziekenhuis is uit voorzorg ontruimd, meldt de lokale nieuwszender KTVN.
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Israëlische luchtaanvallen in de centrale Gazastrook hebben zondag drie mensen gedood, onder wie een kind, meldt de burgerbescherming. Het Israëlische leger beweerde een "terrorist" te hebben getroffen.
9 uur geledenTHUSIS (ANP) - In het Oost-Zwitserse Thusis zijn nog twee lichamen gevonden na een brand die donderdagavond in een restaurant uitbrak, meldt de politie. Daarmee is het dodental door de brand op vier gekomen. Zaterdag waren al twee lichamen gevonden.
10 uur geledenFAGERSTA (ANP/AFP) - De 18-jarige man die wordt verdacht van het doden en verwonden van meerdere jongeren met een zwaard op een school in Zweden is in voorlopige hechtenis genomen, meldt de openbaar aanklager. Hij wordt verdacht van moord en poging tot moord.
10 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt het "te gevaarlijk" voor Oekraïne om verkiezingen te houden terwijl het land vecht tegen de Russische invasie. Zelensky zei dit in een verklaring waarmee hij reageerde op een oproep van zijn voormalige minister van Defensie Mychajlo Fedorov om verkiezingen te organiseren. Zelensky ontsloeg Fedorov vorige maand na een herschikking van zijn kabinet.
13 uur geleden