Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden weer straat op in Myanmar

Duizenden weer straat op in Myanmar

YANGON (ANP/RTR) - In Myanmar zijn zondag in het hele land weer duizenden mensen de straat opgegaan om te protesteren tegen het militaire bewind. In de grootste stad Yangon zijn op twee plekken duizenden demonstranten bij elkaar gekomen, in de tweede stad Mandalay verzamelden zich honderden betogers.

In die stad kwamen zaterdag twee mensen om het leven toen veiligheidstroepen het vuur openden. Secretaris-generaal Antonio Guterres van de Verenigde Naties heeft "het gebruik van dodelijk geweld" in Myanmar veroordeeld.

Facebook heeft de pagina van het leger van Myanmar verwijderd omdat het de voorwaarden van Facebook herhaaldelijk heeft geschonden. Die verbieden het aanzetten tot geweld.

De tegenstanders van de coup ijveren voor de vrijlating van de wettig gekozen regeringsleider Aung San Suu Kyi en haar medestanders, die op 1 februari werden opgepakt na een staatsgreep door de militairen. Haar politieke partij had de parlementsverkiezingen met een overweldigende meerderheid gewonnen.

Meer uit Buitenland

Hooggerechtshof VS weigert beroep vermeend brein 9/11 over deal

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof gaat zich niet buigen over een mogelijke deal met Khalid Sheikh Mohammed, de man die wordt gezien als een van de "meesterbreinen" achter de aanslagen op 11 september 2001. Twee jaar geleden sloten Mohammed en twee anderen een schikking waardoor ze geen doodstraf meer konden krijgen, maar levenslang in ruil voor een schuldbekentenis. Toenmalig minister van Defensie Lloyd Austin greep binnen enkele dagen in en verklaarde de deal ongeldig.

33 minuten geleden
Extra maatregelen in aanloop naar Israëlische verkiezingen

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische topmilitair, Eyal Zamir, komt met extra maatregelen in de aanloop naar de parlementsverkiezingen volgende week. Zo is het verlof van militairen ingetrokken en mogen zij vanaf donderdag hun eenheid niet meer verlaten. Ook worden er extra troepen ingezet op de bezette Westelijke Jordaanoever.

58 minuten geleden
Vijf HEMA-winkels door rellen in Frankrijk getroffen

LILLE (ANP) - Bij de rellen in de Franse binnensteden zijn vijf HEMA-filialen getroffen. Het gaat om de winkels in Tours, Lyon, Rouen, Marseille en Lille. Daarbij zijn er volgens een woordvoerster voornamelijk winkelruiten gesneuveld. Bij een van de winkels zijn ook spullen gestolen.

1 uur geleden
Ook Nederlandse retailers getroffen door rellen in Franse steden

MARSEILLE (ANP) - Verschillende Nederlandse retailers zijn getroffen door de protesten in grote Franse steden. Dat blijkt uit een rondvraag van het ANP. Bij Zeeman werd een winkel geplunderd. My Jewellery zag zich gedwongen om tijdelijk winkeletalages af te dekken om te voorkomen dat relschoppers konden binnendringen.

2 uur geleden
Frankrijk schroeft politie-inzet op na geëscaleerde protesten

PARIJS (ANP) - De inzet van ordetroepen in Frankrijk zal komend weekend worden opgeschroefd. Dat meldt BFMTV op gezag van minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez, die daarmee voorsorteert op de oproep van de Franse gele hesjes om komende zaterdag weer de straat op te gaan.

3 uur geleden
Vinted ziet meer gestolen producten na plunderingen in Frankrijk

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Onlinemarktplaats Vinted ziet meer vermoedelijk gestolen spullen op het platform sinds de rellen in Frankrijk afgelopen weekend. Het in Litouwen opgerichte bedrijf voor onder meer de verkoop van tweedehandskleding heeft controles opgeschroefd en ook aangeboden producten verwijderd, meldt Vinted. Daders kunnen een permanent verbod opgelegd krijgen.

3 uur geleden
Franse premier wil avondklokken na weekend vol rellen

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft een reeks maatregelen aangekondigd na de rellen van afgelopen weekend. Hij stelde avondklokken in het vooruitzicht en bedrijven kunnen steun tegemoetzien.

3 uur geleden