Duizenden sympathisanten coup betogen bij Franse basis in Niger
NIAMEY (ANP/AFP) - Duizenden betogers hebben vrijdagavond bij een Franse militaire basis in de Nigerese hoofdstad Niamey hun steun uitgesproken voor de coupplegers die president Mohamed Bazoum eind juli hebben afgezet. De actievoerders zwaaien met Nigerese en Russische vlaggen en riepen de naam van Abdourahamane Tchiani, de leider van de coupplegers.
Ook riepen ze leuzen tegen Frankrijk en ECOWAS. Dit West-Afrikaanse samenwerkingsverband kondigde donderdag aan dat troepen in paraatheid worden gebracht voor een mogelijk ingrijpen in Niger, maar maakte ook duidelijk dat de voorkeur uitgaat naar een dialoog met de junta. De nieuwe leiders van Niger zeggen dat Frankrijk, een bondgenoot van Bazoum, ervoor heeft gezorgd dat ECOWAS zich zo hard opstelt tegen de coupplegers.
"We gaan ervoor zorgen dat Frankrijk vertrekt. ECOWAS is niet onafhankelijk, maar wordt door Frankrijk gemanipuleerd", zei Aziz Rabeh Ali, een lid van een studentenvakbond die vrijdag meedeed aan de betoging.
Frankrijk heeft meer dan duizend militairen in Niger. Zij helpen bij het bestrijden van jihadistische groepen. Niger was jarenlang een Franse kolonie en is sinds 1960 een onafhankelijk land.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 30.000 mensen zijn op de vlucht naar aanleiding van Israëlische aanvallen op Libanon, schat de Verenigde Naties. Zoveel mensen zijn er geregistreerd bij opvanglocaties van de organisatie.
18 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO is blij met het overleg dat Frankrijk met acht bondgenoten begint over de verruiming van de bescherming met zijn kernwapens. "We verwelkomen de gelegenheid om het overleg over nucleaire kwesties met Frankrijk uit te bouwen", zegt een NAVO-bron.
34 minuten geledenDOHA (ANP) - De Iraanse aanvallen op Qatar zijn niet alleen gericht op militaire doelen, maar op het hele grondgebied, zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken tegen Al Jazeera. Volgens Doha heeft Iran onder meer geprobeerd om het internationale vliegveld Hamad aan te vallen.
1 uur geledenRIYAD (ANP) - Saudi-Arabië heeft woedend gereageerd op de drone-aanval op de Amerikaanse ambassade in hoofdstad Riyad. Het olierijke koninkrijk zegt zich het recht voor te houden om "alle noodzakelijke maatregelen" te nemen om de eigen belangen te beschermen, "waaronder de optie om te reageren op de agressie".
1 uur geledenASHINGTON (ANP) - De voorraden van de hoogwaardigste Amerikaanse munitie zijn niet op peil, erkent de Amerikaanse president Donald Trump. De legerleiding heeft gewaarschuwd dat de strijd met Iran bemoeilijkt kan worden door onder meer dreigende tekorten aan luchtverdedigingsraketten en precisiemunitie, meldden Amerikaanse media eerder.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin verwacht niet dat er op korte termijn nieuwe onderhandelingen met Oekraïne zullen plaatsvinden in Abu Dhabi, zoals vorige week werd aangekondigd. Door de oorlog in het Midden-Oosten en vergeldingsaanvallen op landen in de regio is volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov een nieuw overleg momenteel moeilijk te plannen.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël zegt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een belangrijk complex van het Iraanse regime in Teheran. Daarbij werd een groot aantal bommen afgeworpen, schrijft nieuwssite Times of Israel.
2 uur geleden