Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden sympathisanten coup betogen bij Franse basis in Niger

Duizenden sympathisanten coup betogen bij Franse basis in Niger

NIAMEY (ANP/AFP) - Duizenden betogers hebben vrijdagavond bij een Franse militaire basis in de Nigerese hoofdstad Niamey hun steun uitgesproken voor de coupplegers die president Mohamed Bazoum eind juli hebben afgezet. De actievoerders zwaaien met Nigerese en Russische vlaggen en riepen de naam van Abdourahamane Tchiani, de leider van de coupplegers.

Ook riepen ze leuzen tegen Frankrijk en ECOWAS. Dit West-Afrikaanse samenwerkingsverband kondigde donderdag aan dat troepen in paraatheid worden gebracht voor een mogelijk ingrijpen in Niger, maar maakte ook duidelijk dat de voorkeur uitgaat naar een dialoog met de junta. De nieuwe leiders van Niger zeggen dat Frankrijk, een bondgenoot van Bazoum, ervoor heeft gezorgd dat ECOWAS zich zo hard opstelt tegen de coupplegers.

"We gaan ervoor zorgen dat Frankrijk vertrekt. ECOWAS is niet onafhankelijk, maar wordt door Frankrijk gemanipuleerd", zei Aziz Rabeh Ali, een lid van een studentenvakbond die vrijdag meedeed aan de betoging.

Frankrijk heeft meer dan duizend militairen in Niger. Zij helpen bij het bestrijden van jihadistische groepen. Niger was jarenlang een Franse kolonie en is sinds 1960 een onafhankelijk land.

Meer uit Buitenland

Vlaamse dichter Leonard Nolens overleden

ANTWERPEN (ANP) - De Vlaamse dichter, vertaler en dagboekschrijver Leonard Nolens is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie gemeld aan persbureau Belga. De dichter was al een tijdje ziek.

3 uur geleden
Oekraïne: een derde van Kyiv zonder verwarming na aanval Rusland

KYIV (ANP) - Ongeveer een derde van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zit zonder verwarming na Russische aanvallen in de nacht van vrijdag op zaterdag, aldus minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Ook in de regio rondom de stad zijn dergelijke problemen ontstaan.

4 uur geleden
Saudi-Arabië roept separatisten in Jemen op tot terugtrekking

RIYAD (ANP/AFP) - Saudi-Arabië heeft een separatistische beweging in buurland Jemen opgeroepen de wapens neer te leggen en recent veroverd gebied terug te geven aan de door Riyad gesteunde regering. Defensieminister Khalid bin Salman heeft een verklaring hierover gedeeld op sociale media.

5 uur geleden
Thailand en Cambodja ondertekenen 'onmiddellijk' staakt-het-vuren

PHNOM PENH (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben een staakt-het-vuren ondertekend na bijna drie weken van hevige gevechten aan de grens. Ze hebben drie dagen onderhandeld over het stoppen van het dodelijke grensconflict.

7 uur geleden
Rusland voert raketaanval uit op Kyiv

WARSCHAU (ANP/TR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag Kyiv en andere regio's in Oekraïne aangevallen met onder meer raketten en drones. In de hoofdstad klonken explosies en het leger meldde op Telegram dat er raketten werden ingezet.

7 uur geleden
Trump tegen erkenning van Somaliland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met de New York Post aangegeven dat hij tegen de erkenning van Somaliland door de Verenigde Staten is. Somaliland is een zelfverklaarde republiek die zich heeft afgescheiden van Somalië en die eerder op vrijdag werd erkend door Israël, een bondgenoot van Washington.

10 uur geleden
Afrikaanse Unie wijst 'elke erkenning van Somaliland' af

ADDIS ABABA (ANP/AFP) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft verklaard dat zij "elke erkenning van Somaliland" afwijst. Israël kondigde eerder aan dat het het afgescheiden Somalische gebied als een soevereine staat beschouwt.

15 uur geleden