Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden steunen petitie tegen terugkeer massatoerisme Amsterdam

Duizenden steunen petitie tegen terugkeer massatoerisme Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een petitie waarin wordt opgeroepen het massatoerisme niet te laten terugkeren in Amsterdam is in een week tijd al ruim 12.000 keer ondertekend. Door de coronacrisis is het momenteel stil in de anders met toeristen overspoelde hoofdstad. Als het aan de opstellers van de petitie ligt, komt er een maximum voor het aantal toeristen per jaar in de stad. Ook willen ze dat er een wethouder komt die zich specifiek bezighoudt met toerisme en leefbaarheid.

De drukte van voor het uitbreken van het coronavirus is veel inwoners al langere tijd een ergernis. "De toeristische druk was immens, de balans tussen wonen, werken en recreƫren was al jaren ernstig verstoord", schrijven de initiatiefnemers, naar eigen zeggen vier jonge Amsterdammers, van de petitie. De huidige crisis geeft een ander beeld van de stad. "Opeens komen bewoners elkaar weer tegen op straat, drinken samen een kop koffie op de stoep en op de Wallen zijn zelfs de eerste bloemenperkjes gespot. Het is eigenlijk bizar dat deze buurttaferelen vreemd aanvoelen."

In het volksinitiatief roepen ze het stadsbestuur op met een plan te komen over hoe het toerisme in de toekomst samen kan gaan met de leefbaarheid van de stad. Zo wordt voorgesteld om het aantal toeristenovernachtingen de komende vijf jaar niet boven de 12 miljoen per jaar te laten uitkomen. Dat komt volgens de opstellers overeen met de situatie in 2014, "toen het toerisme in Amsterdam nog beheersbaar was".

Meer uit Binnenland

Waarschuwing voor dichte mist in noorden en noordoosten

DE BILT (ANP) - In Flevoland, Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en het Waddengebied geldt zondagochtend code geel vanwege plaatselijk dichte mist. Het zicht kan daar minder zijn dan 200 meter en wegen en overig verkeer zijn minder goed zichtbaar, zegt het KNMI.

8 uur geleden
Steeds meer energiezuinige huizen in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft steeds meer energiezuinige huizen. Meer dan 2,2 miljoen woningen hadden in 2025 energielabel A of hoger. Dit komt neer op vier op de tien woningen met een bekend energielabel. In 2024 hadden bijna 2 miljoen woningen het duurzaamste label. Dit blijkt uit een analyse door ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

8 uur geleden
Dance-event in Rotterdam tijdelijk ontruimd na incident

ROTTERDAM (ANP) - Een dance-evenement in de Van Nellefabriek in Rotterdam is zaterdagavond tijdelijk stilgelegd na een incident waarbij mogelijk een irriterende stof is verspreid. Bezoekers kregen last van hun ogen en ademhaling, waarna het pand uit voorzorg werd ontruimd. Nadat de brandweer het gebouw had geventileerd, kon het evenement worden hervat.

14 uur geleden
Politie: storing raakte ook niet-spoednummer 0900-8844

DEN HAAG (ANP) - De storing die zaterdagmiddag het meldkamersysteem van de hulpdiensten heeft getroffen, raakt onder meer het politienummer 0900-8844, bedoeld voor zaken die geen spoed hebben. Dat meldt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Het niet-spoednummer is op zich bereikbaar, maar bellers kunnen wel problemen ervaren, zegt zij. Ook alarmnummer 112 is bereikbaar, maar het kan langer duren voordat bellers iemand aan de lijn krijgen.

1 dag geleden
Landelijke storing in meldkamersysteem hulpdiensten

ROTTERDAM (ANP) - Het meldkamersysteem van de hulpdiensten kampt zaterdagmiddag met een landelijke storing. Daardoor duurt het langer voordat bellers iemand aan de lijn krijgen als ze 112 bellen. Ook het politienummer voor niet-spoedzaken 0900-8844 is moeilijker bereikbaar, zegt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Er wordt hard gewerkt aan een oplossing.

1 dag geleden
Fotomuseum opent op nieuwe locatie in verbouwd Rotterdams pakhuis

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum is zaterdag officieel opengegaan voor het publiek in het nieuwe onderkomen. Het museum zit nu in het monumentale pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid. In het museum wordt een collectie van ruim 6,5 miljoen objecten gehuisvest. Dat is naar eigen zeggen een van de grootste museale fotocollecties ter wereld.

1 dag geleden
KNMI waarschuwt voor dichte mist in midden en noorden

DE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.

1 dag geleden