Duizenden steunen petitie tegen terugkeer massatoerisme Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Een petitie waarin wordt opgeroepen het massatoerisme niet te laten terugkeren in Amsterdam is in een week tijd al ruim 12.000 keer ondertekend. Door de coronacrisis is het momenteel stil in de anders met toeristen overspoelde hoofdstad. Als het aan de opstellers van de petitie ligt, komt er een maximum voor het aantal toeristen per jaar in de stad. Ook willen ze dat er een wethouder komt die zich specifiek bezighoudt met toerisme en leefbaarheid.
De drukte van voor het uitbreken van het coronavirus is veel inwoners al langere tijd een ergernis. "De toeristische druk was immens, de balans tussen wonen, werken en recreëren was al jaren ernstig verstoord", schrijven de initiatiefnemers, naar eigen zeggen vier jonge Amsterdammers, van de petitie. De huidige crisis geeft een ander beeld van de stad. "Opeens komen bewoners elkaar weer tegen op straat, drinken samen een kop koffie op de stoep en op de Wallen zijn zelfs de eerste bloemenperkjes gespot. Het is eigenlijk bizar dat deze buurttaferelen vreemd aanvoelen."
In het volksinitiatief roepen ze het stadsbestuur op met een plan te komen over hoe het toerisme in de toekomst samen kan gaan met de leefbaarheid van de stad. Zo wordt voorgesteld om het aantal toeristenovernachtingen de komende vijf jaar niet boven de 12 miljoen per jaar te laten uitkomen. Dat komt volgens de opstellers overeen met de situatie in 2014, "toen het toerisme in Amsterdam nog beheersbaar was".
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Bij de Gelredome in Arnhem wordt opnieuw geprotesteerd tegen de komst van Ye naar Nederland. De Amerikaanse rapper geeft maandagavond een concert in het stadion, zijn tweede in Nederland sinds 2013. Het protest is met een handvol demonstranten een stuk kleinschaliger dan dat van zaterdag. Toen waren er enkele tientallen betogers.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Overheid en politiek houden zich te afzijdig als het gaat om discriminatie en racisme. Dat zei Joyce Sylvester, voorzitter van de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme, maandag bij de presentatie van haar eindrapport. "Wie de macht heeft om grenzen te stellen, en zwijgt wanneer mensen worden gediscrimineerd om wie zij zijn, houdt de status quo in stand."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aanbevelingen om discriminatie en racisme tegen te gaan zijn onvoldoende opgevolgd door de overheid. Dat stelt de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme in haar eindrapport. Daarom is er volgens de commissie nog steeds sprake van wijdverbreide discriminatie bij de overheid. De commissie komt met tien aanbevelingen die "vragen om politieke moed, leiderschap, bestuurlijke en ambtelijke inzet en maatschappelijke betrokkenheid".
6 uur geledenRODEN (ANP) - Er is nog steeds geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum bij Ter Apel kunnen slapen. Tot en met donderdagochtend hoeven zij niet buiten op het gras bij het azc te slapen, maar kunnen ze terecht in een sporthal van Sportcentrum De Hullen in het Drentse Roden.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe groep wil dat vrouwen een schadevergoeding krijgen van het laboratorium Clinical Diagnostics. Hackers hadden daar vorig jaar ingebroken, waarna ze de medische gegevens buitmaakten van honderdduizenden vrouwen die hadden meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Daarom start het Women's Rights Collective een massaclaim, waarvoor vrouwen zich nu kunnen aanmelden.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toen er begin 2021 werd gesproken over de invoer van een avondklok, ontbrak een overtuigend verhaal dat die coronamaatregel daadwerkelijk ging werken. Dat zei Hubert Bruls, sinds 2012 burgemeester van Nijmegen en destijds voorzitter van het Veiligheidsberaad, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wilde in 2020 wel heel snel versoepelingen doorvoeren in het coronabeleid, stelde de Nijmeegse burgemeester Hubert Bruls tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
10 uur geleden