Duizenden staan op Twitter stil bij 'BrexitDay'
LONDEN (ANP) - Voor- en tegenstanders van de brexit laten vrijdag massaal van zich horen op Twitter. De Britse omroep BBC telde vrijdagmiddag ruim 117.000 tweets met de hashtag #BrexitDay, gevolgd door #NotMyBrexit (bijna 15.000 tweets) en #IamEuropean(7000 tweets).
Het Verenigd Koninkrijk verlaat over enkele uren de Europese Unie. Sommige Britten vieren dat historische moment, terwijl anderen juist diep bedroefd zijn. "Vandaag verlies ik tegen mijn zin mijn Europese burgerschap", schrijft een Twitteraar die de hashtags #IamEuropean (IkBenEuropeaan) en #NotMyBrexit (NietMijnBrexit) gebruikt.
Andere Twitteraars delen bijvoorbeeld filmpjes van mensen die zich juist feestelijk hebben uitgedost vanwege de naderende brexit. Ook PVV-leider Geert Wilders gebruikt de hashtag #BrexitDay. "GEFELICITEERD VERENIGD KONINKRIJK! Vandaag Brexit, morgen Nexit!", schrijft hij op de berichtensite.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP) - De tyfoon Fung-wong, die vanuit het westen de Filipijnen nadert en naar verwachting zondagavond aan land komt, groeit uit tot een supertyfoon, aldus het Filipijnse nationale weerstation.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten zijn zaterdag 1460 vluchten gecanceld door de shutdown van de overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Circa 6000 vluchten liepen vertraging op.
55 minuten geledenPUERTO DE LA CRUZ (ANP) - Zeker drie personen kwamen om het leven en vijftien mensen raakten gewond toen zeer hoge golven het Spaanse eiland Tenerife op verschillende plaatsen troffen, aldus plaatselijke autoriteiten zaterdag.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië heeft een landelijke operatie tegen cellen van Islamitische Staat uitgevoerd. Die actie komt vlak voor het bezoek van interim-president Ahmed al-Sharaa aan de Amerikaanse president Donald Trump. Zij gaan vermoedelijk afspraken maken over de aanpak van IS.
4 uur geledenBEIROET/TEL AVIV (ANP/DPA) - Bij nieuwe Israëlische aanvallen op Libanon zijn volgens het Libanese persbureau NNA meerdere doden en gewonden gevallen. Twee broers kwamen om toen hun auto aan de voet van de berg Hermon in het zuidoosten van het land onder vuur kwam.
11 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - Duizenden Koerden hebben in het centrum van Keulen betoogd voor de vrijlating van de leider van de Koerdische Arbeiderspartij (PKK), Abdullah Ocalan. Die zit sinds 1999 vast op een Turks eiland in de Zee van Marmara. Volgens de Keulse politie zijn er "duizenden demonstranten" op de been geweest. Organisatoren hadden volgens de politie een demonstratie van 15.000 mensen aangemeld.
12 uur geledenKYIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Rusland heeft opnieuw grootschalige nachtelijke aanvallen uitgevoerd op doelen in Oekraïne. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die stelt dat de Russische krijgsmacht daarbij 450 drones en 45 raketten heeft ingezet. Landelijk vielen er zeker twee doden.
17 uur geleden