Duizenden staan op Twitter stil bij 'BrexitDay'
LONDEN (ANP) - Voor- en tegenstanders van de brexit laten vrijdag massaal van zich horen op Twitter. De Britse omroep BBC telde vrijdagmiddag ruim 117.000 tweets met de hashtag #BrexitDay, gevolgd door #NotMyBrexit (bijna 15.000 tweets) en #IamEuropean(7000 tweets).
Het Verenigd Koninkrijk verlaat over enkele uren de Europese Unie. Sommige Britten vieren dat historische moment, terwijl anderen juist diep bedroefd zijn. "Vandaag verlies ik tegen mijn zin mijn Europese burgerschap", schrijft een Twitteraar die de hashtags #IamEuropean (IkBenEuropeaan) en #NotMyBrexit (NietMijnBrexit) gebruikt.
Andere Twitteraars delen bijvoorbeeld filmpjes van mensen die zich juist feestelijk hebben uitgedost vanwege de naderende brexit. Ook PVV-leider Geert Wilders gebruikt de hashtag #BrexitDay. "GEFELICITEERD VERENIGD KONINKRIJK! Vandaag Brexit, morgen Nexit!", schrijft hij op de berichtensite.
Meer uit Buitenland
BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's is afgelopen maand iets aangetrokken. Dat komt vooral doordat er meer volledig elektrische modellen op kenteken werden gezet. Volgens een woordvoerder van brancheorganisatie BOVAG, die de cijfers presenteerde samen met RAI Vereniging, kan dat komen door een combinatie van de hoge brandstofprijzen en een nieuwe heffing die volgend jaar gaat gelden.
2 minuten geledenVILNIUS (ANP) - De NAVO roept de parlementen van NAVO-landen op te helpen regels te versoepelen die de wapenindustrie in de weg zouden zitten om meer te maken. "Jullie kunnen ons echt helpen om af te komen van alle obstakels" voor het opvoeren van de productie en samenwerking tussen industrieën, hield de plaatsvervanger van NAVO-topman Mark Rutte hen maandag voor.
1 uur geledenJEREVAN (ANP/AFP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de Russische suggestie weerlegd om een referendum te houden over EU-toetreding. Dat zegt de Armeense leider in een video op Facebook. De Russische president Vladimir Poetin oefende afgelopen week druk uit op het land om een referendum uit te schrijven. Dit om groeiende onvrede binnen het Kremlin over de toenadering die Armenië lijkt te zoeken tot de Europese Unie.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse overheid wil de grondwet aanpassen om president Tamás Sulyok te kunnen afzetten. Dat zegt de onlangs verkozen premier Péter Magyar na een ontmoeting met de president, die zelf niet wil opstappen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft sinds het begin van de oorlog tegen de VS en Israël zeker twintig Amerikaanse militaire locaties beschadigd, blijkt uit satellietbeelden die de BBC heeft onderzocht. Dit suggereert dat de tegenaanvallen van Iran omvangrijker zijn geweest dan de Verenigde Staten tot nu toe hebben beweerd.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het staken van de vijandelijkheden in Libanon blijft een harde eis voor een vredesdeal met de VS, benadrukt Iran. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt in de wekelijkse persbriefing van een "essentiële voorwaarde" om de oorlog te beëindigen.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn krijgsmacht (IDF) de opdracht gegeven aanvallen uit te voeren op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet, waar de Hezbollah-beweging in feite aan de macht is.
4 uur geleden