Duizenden staan op Twitter stil bij 'BrexitDay'
LONDEN (ANP) - Voor- en tegenstanders van de brexit laten vrijdag massaal van zich horen op Twitter. De Britse omroep BBC telde vrijdagmiddag ruim 117.000 tweets met de hashtag #BrexitDay, gevolgd door #NotMyBrexit (bijna 15.000 tweets) en #IamEuropean(7000 tweets).
Het Verenigd Koninkrijk verlaat over enkele uren de Europese Unie. Sommige Britten vieren dat historische moment, terwijl anderen juist diep bedroefd zijn. "Vandaag verlies ik tegen mijn zin mijn Europese burgerschap", schrijft een Twitteraar die de hashtags #IamEuropean (IkBenEuropeaan) en #NotMyBrexit (NietMijnBrexit) gebruikt.
Andere Twitteraars delen bijvoorbeeld filmpjes van mensen die zich juist feestelijk hebben uitgedost vanwege de naderende brexit. Ook PVV-leider Geert Wilders gebruikt de hashtag #BrexitDay. "GEFELICITEERD VERENIGD KONINKRIJK! Vandaag Brexit, morgen Nexit!", schrijft hij op de berichtensite.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.
2 uur geledenJEREVAN (APN/RTR) - Een bericht op het X-account van de Amerikaanse vicepresident JD Vance over het "eren van de slachtoffers van de Armeense genocide in 1915" is verwijderd. De plaatsing ervan zou een fout zijn geweest. Het gebruik van het woord genocide geldt als controversieel, omdat NAVO-bondgenoot Turkije ontkent dat daar sprake van was.
3 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Kenia wil dat Rusland een einde maakt aan de inzet van Kenianen aan het front in Oekraïne. De Keniaanse minister van Buitenlandse Zaken, Musalia Mudavadi, gaat naar Moskou om hierover te praten, kondigde hij aan.
3 uur geledenOSLO (ANP/RTR/AFP) - Een commissie van het Noorse parlement is unaniem akkoord met een extern onderzoek naar banden tussen prominente Noren en Jeffrey Epstein. Het besluit volgt op een steeds groter wordend schandaal rond banden met de overleden Amerikaanse zedendelinquent.
4 uur geleden