
Duizenden staan op Twitter stil bij 'BrexitDay'
LONDEN (ANP) - Voor- en tegenstanders van de brexit laten vrijdag massaal van zich horen op Twitter. De Britse omroep BBC telde vrijdagmiddag ruim 117.000 tweets met de hashtag #BrexitDay, gevolgd door #NotMyBrexit (bijna 15.000 tweets) en #IamEuropean(7000 tweets).
Het Verenigd Koninkrijk verlaat over enkele uren de Europese Unie. Sommige Britten vieren dat historische moment, terwijl anderen juist diep bedroefd zijn. "Vandaag verlies ik tegen mijn zin mijn Europese burgerschap", schrijft een Twitteraar die de hashtags #IamEuropean (IkBenEuropeaan) en #NotMyBrexit (NietMijnBrexit) gebruikt.
Andere Twitteraars delen bijvoorbeeld filmpjes van mensen die zich juist feestelijk hebben uitgedost vanwege de naderende brexit. Ook PVV-leider Geert Wilders gebruikt de hashtag #BrexitDay. "GEFELICITEERD VERENIGD KONINKRIJK! Vandaag Brexit, morgen Nexit!", schrijft hij op de berichtensite.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De herdenking in het Duitse parlement van de genocide in Srebrenica is overschaduwd door opmerkingen van de extreemrechtse Alternative für Deutschland (AfD). De grootste oppositiepartij bekritiseerde het gebruik van het begrip volkerenmoord.
38 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De benoeming van een aantal rechters van het Duitse Constitutionele Hof is uitgesteld, nadat er ruzie was ontstaan binnen de coalitie. Het christendemocratische blok van bondskanselier Friedrich Merz trok een paar uur voor de stemming in het parlement de steun in voor een kandidaat die was aangedragen door coalitiegenoot SPD.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is toch niet van plan om de rampenbestrijdingsdienst FEMA op te heffen, schrijft The Washington Post. Hij zinspeelde maanden op de ontbinding van die organisatie, maar volgens functionarissen is dat niet meer aan de orde.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - In de Gazastrook zijn sinds eind mei zeker 798 mensen omgekomen bij pogingen om voedselhulp te bereiken, meldt het VN-Mensenrechtenkantoor. De meeste doden vielen in de buurt van distributiepunten van de omstreden hulporganisatie Gaza Humanitarian Foundation (GHF).
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland wil extra Amerikaanse F-35's bestellen, meldt nieuwsplatform Politico op gezag van bronnen. Duitsland streeft ernaar niet te afhankelijk te zijn van Amerikaans defensiematerieel, maar de gezamenlijke ontwikkeling van een nieuw Europees gevechtsvliegtuig loopt stroef.
3 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft voor het eerst zijn Chinese ambtgenoot Wang Yi ontmoet. De ministers spraken elkaar op de ASEAN-top in Maleisië.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Europese Unie bereidt drukmiddelen voor tegen Israël, voor het geval de nieuwe afspraken over humanitaire hulp aan de Gazastrook niet worden nagekomen. Dat melden diplomatieke bronnen in Brussel aan het Duitse persbureau DPA.
7 uur geleden