Duizenden schadeclaims van reizigers om chaos op Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - Veel reizigers willen geld terug voor geannuleerde of vertraagde vluchten vanaf Schiphol. In claims gespecialiseerde bedrijven Aviclaim en EUclaim kregen al duizenden verzoeken binnen om de compensatie te regelen. De ondernemingen, die tegen een vergoeding namens gedupeerden de schade verhalen op luchtvaartmaatschappijen, merken daarnaast dat reizigers nog met veel vragen zitten
Oprichter Remco Kuilman van Aviclaim zegt dat zijn bedrijf "wordt platgebeld" met mensen die willen weten waar zij recht op hebben. "Het zijn tientallen telefoontjes per uur." De reizigers horen dan dat ze een vergoeding vanuit hun luchtvaartmaatschappij kunnen krijgen als de vlucht minstens drie uur vertraagd was of door de maatschappij is geannuleerd. De afgelopen anderhalve week zijn eerst door de wilde staking van KLM-personeel en later door personeelstekorten vele tientallen vluchten op Schiphol geannuleerd.
Aviclaim kreeg sinds de stakingsdag, zaterdag 23 april, ruim 1600 schadeclaims binnen, samen goed voor een waarde van zo’n 1,3 miljoen euro. De dag van de staking leidde tot nu toe tot ongeveer vierhonderd claims. Als het lukt om de schade te verhalen op de maatschappij, gaat een kwart van het bedrag naar Aviclaim.
Topje van de ijsberg
Ook bij EUclaim was veel vraag naar de compensatie, zegt vluchtanalist Paul Vaneker. De organisatie raadde in anderhalve week tijd zo’n 3300 mensen aan een schadeclaim in te dienen, van wie ongeveer een derde 23 april als vertrekdatum had. "Dit is nog maar het topje van de ijsberg", aldus Vaneker. "Wij merken dat veel reizigers zich pas melden na terugkomst. Veel passagiers zullen pas volgende week weer thuis zijn." De vergoeding kan bij een langeafstandsvlucht oplopen tot 600 euro.
Bij de site Vlucht-vertraagd.nl kwamen op de dag van de wilde staking claims binnen van 430 passagiers in Nederland. In de dagen daarna kwamen nog eens 1422 verzoeken binnen voor een schadevergoeding wegens geannuleerde of vertraagde vluchten. Volgens een woordvoerder hebben al deze passagiers recht op compensatie.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Een supermarkt op zondag openen gaat zomaar niet. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft woensdag geoordeeld dat de verzoeken van zeven supermarkten om op zondag open te mogen of langer open te kunnen, terecht zijn afgewezen.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Op Dubai wordt nu tot en met 28 juni niet gevlogen. Dat was eerder 22 juni.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Hotels in de Amerikaanse speelsteden voor het aanstaande WK voetbal kampen met een tegenvallende vraag. Een ruime meerderheid van de hoteliers zegt dat het aantal reserveringen achterblijft bij de verwachtingen, meldt de brancheorganisatie American Hotel & Lodging Association (AHLA) op basis van een enquête. Fans uit het buitenland zijn huiverig om af te reizen naar de Verenigde Staten, omdat ze strenge visumcontroles en hoge kosten vrezen. Daarnaast zijn veel kamers die wereldvoetbalbond FIFA reserveerde uiteindelijk niet geboekt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag hoger geopend. Beleggers op het Damrak hebben een drukke dag met veel kwartaalcijfers. Zo openden onder meer Philips, dsm-firmenich en Adyen de boeken. Ook Ahold Delhaize kwam met resultaten en de bekendmaking dat topman Frans Muller volgend jaar aftreedt. Ahold Delhaize wil de Frans-Britse Thierry Garnier benoemen tot zijn opvolger.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Lufthansa waarschuwt voor toenemende risico's voor zijn financiële prestaties vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee doelt het bedrijf onder meer op mogelijke kerosinetekorten. Daarnaast lopen de kosten voor brandstof flink op.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando kende in het afgelopen kwartaal een sterke groei, vooral door de overname van de Duitse webshop About You. Ook de inzet van kunstmatige intelligentie zorgde voor meer omzet en winst, maakte het concern bekend.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De economische verschillen tussen huishoudens worden steeds groter en de fiscus draagt daar "soms" aan bij, aldus een woensdag gepubliceerd onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). "Als deze trend doorzet, kan dit de kansengelijkheid onder druk zetten."
3 uur geleden