Duizenden reizigers gedupeerd door schrappen vluchten Transavia
SCHIPHOL (ANP) - Dat Transavia dit jaar opnieuw vluchten moet schrappen door een tekort aan vliegtuigen, raakt duizenden reizigers. De maatschappij heeft laten weten aanpassingen in haar vluchtschema te moeten doen in de periode tot eind juni. "Gelukkig niet het hoogseizoen. Dat is wel een geruststelling", klinkt het bij reisbrancheorganisatie ANVR.
Transavia kondigde de stappen vorige week aan. De maatschappij verwees onder andere naar de uitloop van groot onderhoud. Om hoeveel vluchten het precies gaat, is niet naar buiten gebracht. Reisorganisaties zijn bezig om te kijken hoe ze impact voor vakantiegangers zoveel mogelijk kunnen beperken.
Bij TUI alleen al raakt de aankondiging voor dit jaar een paar duizend mensen. Het vakantieconcern zegt verrast en teleurgesteld te zijn. "We doen er alles aan om die vakanties zo veel mogelijk als gepland door te laten gaan." Soms is er voor mensen nog een andere vlucht op dezelfde dag. Maar het kan ook voorkomen dat vluchten zijn verplaatst naar een andere dag of een andere luchthaven.
Coulance
Dat laatste kan bij mensen voor meer moeilijkheden zorgen, zeker voor mensen die losse tickets hebben geboekt bij Transavia zelf. De Consumentenbond zegt na berichtgeving hierover in De Telegraaf dat mensen bijvoorbeeld een hotel geboekt kunnen hebben dat ze door een wijziging van hun vluchtdag niet meer nodig hebben. Dit soort "derving" kunnen ze normaal niet zomaar vergoed krijgen. Transavia zegt wel coulant te zullen zijn als mensen dit melden. Een woordvoerder raadt mensen aan bonnetjes goed te bewaren.
Sunweb zegt voor 97 procent van de eigen vakantiegangers die het raakt inmiddels een oplossing gevonden te hebben. Voor hen zou er geen grote vluchtwijziging zijn. "Bijvoorbeeld een uur eerder of een uur later vertrek", legt een woordvoerster uit. Maar ze sluit niet uit dat andere mensen wel op een andere dag zullen moeten vliegen. Het is "supervervelend" zegt de woordvoerster er ook bij. Volgens Sunweb kiezen veel mensen hun vluchttijd met een reden.
Tekort aan kisten
Transavia moest in Nederland vorig jaar al honderden vluchten schrappen doordat er te weinig vliegtuigen beschikbaar waren. Een aantal vliegtuigen die voorheen door de failliete Roemeense luchtvaartmaatschappij Blue Air waren ingezet, zouden geleaset worden. Maar door late levering en problemen met het papierwerk konden ze nog niet worden ingezet. Ook stonden enkele vliegtuigen door tekorten aan onderdelen langer aan de kant dan gepland.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.
7 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Een Japans farmaciebedrijf heeft artsen gewaarschuwd om een medicijn voor zeldzame auto-immuunziekten niet meer aan nieuwe patiƫnten voor te schrijven, nadat twintig mensen die het middel gebruikten zijn overleden. Volgens Kissei Pharmaceutical zou Tavneos ernstige leverproblemen kunnen veroorzaken.
8 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
9 uur geledenBIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.
11 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
13 uur geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."
15 uur geleden