Duizenden protesteren tegen regering in Slowakije
BRATISLAVA (ANP) - Duizenden Slowaken zijn donderdag de straat op gegaan om tegen plannen van de links-nationalistische regering Fico te demonstreren. De Slowaken keren zich tegen het voornemen om de publieke omroep RTVS te hervormen. De oppositiepartij Progressief Slowakije had tot de demonstratie opgeroepen.
Volgens de partij zijn de regeringsplannen een bedreiging voor de democratie in het land. Ook journalisten en de EBU, een Europees samenwerkingsverband voor publieke omroepen waar RTVS deel van uitmaakt, hebben zich tegen verklaard. Ze vrezen dat de regering van de zender een propagandakanaal wil maken.
Naar verwachting neemt het parlement, waarin de regeringscoalitie de meerderheid heeft, in juni een beslissing.
Meer uit Buitenland
DUBAI (ANP/RTR) - De luchtvaartmaatschappij flydubai stopt voorlopig met vluchten van en naar Israël. Aan boord van een toestel van de maatschappij was woensdag onderweg naar Tel Aviv een gewelddadig incident waarbij de piloten betrokken waren. Dit wordt onderzocht sinds het toestel een noodlanding in Saudi-Arabië maakte.
2 uur geledenTABUK (ANP/AFP/RTR) - De Indiase piloot die tijdens de flydubai-vlucht van Dubai naar Tel Aviv zou zijn aangevallen door zijn collega, verkeert in stabiele toestand. Dat laat de Indiase ambassade in Saudi-Arabië weten. Het incident vond woensdagochtend plaats. Tijdens de vlucht zou een van de piloten van het toestel de ander hebben aangevallen en neergestoken, volgens Israël om het toestel te laten neerstorten.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een Brits-Franse deal over het terugnemen door Frankrijk van illegale migranten die met bootjes op de Engelse kust landden, wordt niet verlengd.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De speciale gezant van de paus, kardinaal Matteo Zuppi, heeft volgens het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken Oekraïense krijgsgevangenen bezocht. Hij heeft volgens Moskou ongehinderd met krijgsgevangenen over hun omstandigheden kunnen spreken.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez constateert naar eigen zeggen een toename van gewelddadigheden en aantallen incidenten bij de landelijke scholierenprotesten. Woensdag zijn er volgens hem zeker 356 instellingen bij betrokken geweest, achttien meer dan dinsdag.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft woensdagavond de passagiers ontmoet van de flydubai-vlucht waarop woensdag een gevecht uitbrak in de cockpit. De inzittenden van dat toestel werden woensdag rond het avonduur met een andere flydubai-vlucht naar Tel Aviv gevlogen. Het oorspronkelijke toestel was onderweg van Dubai naar diezelfde stad, maar moest vanwege het voorval een noodlanding maken in Saudi-Arabië.
6 uur geledenTIRANA (ANP) - De Europese Commissie presenteert volgende week een herziening van het toetredingsproces voor EU-kandidaatlidstaten die al ver gevorderd zijn. Dat zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen op een persconferentie in Albanië, waar ze een tour langs de Westelijke Balkanlanden aftrapt.
6 uur geleden